Автор Тема: ...времето е във нас, и ние сме във времето...  (Прочетена 933 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GaLLeRy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2535
  • Пол: Жена
  • ««I m lost without ur love»»
"...времето е във нас, и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме."

Това е една мисъл на Васил Левки, която според мен всеки знае.

Днес в час по история преподаваля ни накара да се замислим върху значението на тези думи...
Опитвам се да прехвърля това върху вас :П

Е, какво мислите ? Какво е искал да каже ? Разсъждавайте малко... :)







No PaIn InSiDe... YoU`Re My PrOtEcTiOn

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: ...времето е във нас, и ние сме във времето...
« Отговор #1 -: Април 29, 2007, 01:12:09 am »
ми искал е да каже че човек трябва да се бори за това в което вярва ,и че всеки независимо какъв е може да промени света......
"There's someone in my head   but it's not me ..."

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: ...времето е във нас, и ние сме във времето...
« Отговор #2 -: Април 29, 2007, 11:24:35 am »
Аз ще отговоря с един кратък цитат от моя курсова работа, която писах неотдавна:
"Дали носим часовници за да контролираме собственото си време, или не носим такива, за да не ограничаваме личната си свобода не знам,  но има един друг „часовник” , който повечето от нас перекъснато носят в главата си  и той им подсказва какво могат и какво не могат да правят. Този часовник понякога ни пречи да правим дори неща които обичаме, като ни подсказва : „ Сега не му е времето”. Същият ни кара много често да се отказваме от мечтите си като ни нашепва : „ Времето вече отмина”. Голяма част от нас не си позволяват промяна в жизнения стандарт , защото в главите им звучи: „ Още не му е дошло времето”.
Ако за няколко минути успеем да изхвърлим от главите си този „часовник” и помислим за истински ценните неща в живота, които все по-рядко се срещат, ще разберем, че на първо място това са свобода, приятелство, доверие, здраве и много други пред зависимостта от една шепа глупости и стереотипи с които ежедневието ни сблъсква. Нека да открехнем поне за малко вратичката на клетката, ключа от която държим в собствените си ръце.
„ Научете се да получавате от живота нещата които обичате, иначе ще трябва да се научите  да обичате нещата, които получавате” – Г.Б.Шов"

Неактивен aleksi

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 193
  • Пол: Жена
Re: ...времето е във нас, и ние сме във времето...
« Отговор #3 -: Май 01, 2007, 12:43:22 pm »
Според мен по-скоро става въпрос за неизменните човешки ценности или така наречените универсални човешки ценности - свобода равенство единство и тяхното пренасяне във времето , те са съизмерими и със съвременността ..Общо взето за нещо такова става на ? поне според мен защото след два дни имам дискусия в училище за въпросните думи на Левски :)

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: ...времето е във нас, и ние сме във времето...
« Отговор #4 -: Май 01, 2007, 18:26:12 pm »
Човек с нещо не може да спре времето, то се тече независимо от всичко и единственото, което можем да направим, е да му придадем смисъл...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Penemue

  • Гост
Re: ...времето е във нас, и ние сме във времето...
« Отговор #5 -: Май 01, 2007, 18:38:14 pm »
времето е в нас и ние сме във времето ...
далеч от сухарското разбиране за времето .. като политически обстоятелства тогава .. далеч от израза " човек сам гради времето си " ... и още по-далеч от романтичната представа, че ти ще останеш запомнен от времето ... знам ли  [confused]