Автор Тема: Да се възхищаваш на някого означава да унижаваш себе си???  (Прочетена 2182 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Доста плитко обяснение... но както ще да е... разни хора, разни идеали :)

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Не разбира се, че не е унижение.Трябва да имаш твърде самовглъбено мислене, за да си съгласен с това.

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Всъщност въпроса е да унижиш някого , означава ли да унижиш себе си ?
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен pascal

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
според мене когато признаеш нечие качество на дадена личност, ти демонстрираш две свои лични качества. едното е способността да надраснеш егото си и да дадеш обективна оценка(което ако се загледате в хората около нас е изключително трудно нещо за адски много от тях) и второто е,  увереност в собствената личност и липсна на комплекси.

понякога умни хора с комплекси умеят да се възхищават, за да правят добро впечатление... но се навлиза в дълбоки води....

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
според мене когато признаеш нечие качество на дадена личност, ти демонстрираш две свои лични качества. едното е способността да надраснеш егото си и да дадеш обективна оценка(което ако се загледате в хората около нас е изключително трудно нещо за адски много от тях) и второто е, увереност в собствената личност и липсна на комплекси.

понякога умни хора с комплекси умеят да се възхищават, за да правят добро впечатление... но се навлиза в дълбоки води....


евала, добре го каза ;) най-много се самоизтъкват комплексарите (в повечето случаи де), а ако си сигурен в себе си, не ти пречи да се възхищаваш на някого за качество, което ти притежаваш в по-малки количества. няма лошо - не може всички да сме съвършени във всяко едно отношение. и е важно да си го признаваме :)

Абсолютно съгласна съм и сега се сетих за един мой колега.
Той е сирак ,израсъл е в детски дом .Учудващо ,но не престава да се самоизтъква колко е способен да се справи с всяка работа .Все съм си мислела ,че децата израсли в домове ,са деца без самочувствие ,но не и той .Та от 100 думи ,99 са във възхвала на личноста му .За мен той е комплексар,но евала за едно негово качество :не престава да вярва че ще се справи със всичко в живота .Нещо ,което аз не притежавам понякога.Понякога се отчайвам въпреки че имам силите и възможностите да се справя. [confused]Той обаче не .Колкото е дребен ,толкова е силен духом .За което му казвам :Браво!Не мисля ,че съм се унижила като съм му го показала.За сметка на това ,аз пък притежавам други качества,които той няма. :p
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!