Автор Тема: Скромността-качество или антикачество на човека?  (Прочетена 3458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
А сига де?







Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен balrog

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3331
  • Пол: Мъж
Скромността краси човека - старо и изтъркано! Вече не е добродетел...
Дне само нахалните пробиват и успяват в живота...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Определено е надостатък .В малки дози -да,но прекалено скромен си е направо автогол за мен.Няма ги вече тия хора ,които ще забележат че си скромен.Определено оставаш на заден план,ще те изместят за нула време по-отраканите. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
е да де ама има хора на които им отива :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Има да ,ама то на 100 човека един ще е . :)
И просто така се държи че не можеш да си представиш да се държи нахално или нагло.Сякаш скромноста му е точно прилегнала ,по мярка .Но както казах за единиците не говорим. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен madelin

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 568
  • Пол: Жена
  • I`m still loving you ...
Ами както се казва "Скромността е за гора, които нямат други качества" :)
Според мен ако си достатъчно интелигентен и находчив, няма нужда да се криеш зад понятието "Скромност" , защото има достатъчно други неща, с които можеш да направиш добро впечатление.
Остани, ще ти го казвам даже да ме рани.Остани, ще те обичам и да боли.Остани, ще го повтарям без да се уморя.Остани и ще повярваш във любовта.

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Ами както се казва "Скромността е за гора, които нямат други качества" :)
Според мен ако си достатъчно интелигентен и находчив, няма нужда да се криеш зад понятието "Скромност" , защото има достатъчно други неща, с които можеш да направиш добро впечатление.

Според мен това се отнася за хората, които само се правят на скромни, не мисля, че истински скромните са такива, за да впечатляват когото и да било :Р
самата скромност може да бъде израз на интелигентност и находчивост, зависи от смисъла, който се влага в понятията и дали скромността е признак на малоценност или начин на мислене и поведение без самоподценяване;
Let your soul be your pilot

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Ами както се казва "Скромността е за гора, които нямат други качества" :)
Според мен ако си достатъчно интелигентен и находчив, няма нужда да се криеш зад понятието "Скромност" , защото има достатъчно други неща, с които можеш да направиш добро впечатление.
Кажи три такива, които да отхвърлят скромността като качество. [think]

Не бъркайте "скромност" с неувереност, липса на самочувствие и т.н. Скромността е проявление на възпитание и естетическо чувство. Сама по себе си, тя е силно положително качество. Вярно е обаче, че често се комбинира с недотам положителни черти на характера.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен madelin

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 568
  • Пол: Жена
  • I`m still loving you ...
исках да кажа, че около мен твърде често се натъквам на особи, които страдат от криворазбрана скромност, и са ужасно смешни, като започнат да "скромничат" .

а иначе скромността (в малки количества) може да бъде полезна в много случаи.

Кажи три такива, които да отхвърлят скромността като качество. [think]

Не бъркайте "скромност" с неувереност, липса на самочувствие и т.н. Скромността е проявление на възпитание и естетическо чувство. Сама по себе си, тя е силно положително качество. Вярно е обаче, че често се комбинира с недотам положителни черти на характера.


 [bravisimo] [a taka]
Остани, ще ти го казвам даже да ме рани.Остани, ще те обичам и да боли.Остани, ще го повтарям без да се уморя.Остани и ще повярваш във любовта.

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
скромноста е по скоро липса на качества.
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
скромноста е по скоро липса на качества.
Ъхъ, на "качества" като склоността към парадиране, самоизтъкване, нахалство (да не се бърка с инициативност) и прочие. [think]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен azzi

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 66
  • Пол: Мъж
  • Restless and Wild
Елфе, гореизброеното не са качества, а недъзи и иронията ти не е достатъчна да ги сложи в истинската им категория.


Penemue

  • Гост
По-скоро .. актуална ли е ?

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
много неща не са актуални, но нямат срок на годност :Р
Let your soul be your pilot

Penemue

  • Гост
Значи щом сега не е актуално - не е ползвано от мнозинството - не е качество, за което да те потупат по гърба - значи не е качество за момента

Но какво е момента в сравнение със срока на годност, когато историята се променя