Автор Тема: Той го прави от силна любов към мен  (Прочетена 2421 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #15 -: Март 08, 2007, 17:14:25 pm »
Обикновено това решение се взема от болния ... после сигурно се минава през комисия .. пък едва ли има много роднини, които ще наследят милиарди, че да искат някой да хвърли топа ..

Пък и в примера ти за жената тя не иска да се отървава от мъката си .. при евтаназията е точно обратното ... и в двата примера единственото общо е личния избор ...
Нито полицията може да го претрепе оня без жената да го обвини .. нито евтаназията може да стане, ако човека крещи " Не, оставете ме, бе!" ...


А смъртта е може би по-добър избор, отколкото да си 15 години на легло и да мъчиш и себе си и близките си ... говоря за себе си .. виж .. замислих се за някоя майка * честит празник, между другото ... та, ако някоя майка си има дете .. а е неизлечимо болна .. ква ли й е дилемата ..


Единственото общо между примера ти и евтаназията би могло да бъде едно дете ... иначе поне аз не виждам ...

Дано някой по-умен от мен се изкаже, понеже наистиан не отбирам

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #16 -: Март 08, 2007, 17:54:48 pm »
Съжалявам ,че не разбираш , но повече няма да обяснявам :)

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #17 -: Март 09, 2007, 11:51:47 am »
Ако мога да си позволя да пусна разяснението...
Та общото между въпроса за "евтаназията" и синдрома на жертвата, влюбена в палача си, е страданието. В първия случай страда болен и единственият изход е да се откаже от живота си. Във втория случай страда влюбен и единственият изход е да се откаже от любовта си към човека, който го унищожава физически и психически ден след ден. Не е лесно да се откажеш нито от живота си, нито от любовта си докато не осмислиш какво всъщност е "живот" и какво е "любов". Какво общо с живота имам непрестанните болки, непълноценността, вегетирането? Какво общо имат с любовта непрестанните скандали, липсата на каквото и да е разбиране, ударите? И все пак не е лесно да се откажеш. И най-вече не е лесно да се откажеш, ако си човек, който цял живот е бил учен да не се отказва, да се бори, да се мъчи въпреки всичко да запази своя свят. Е, в един момент ти просветва и обикновено колкото по-рано, толкова по-добре. Малтретираната съпруга не е обезателно изключително глупава и безхарактерна. Поведението и не винаги е плод на овчедушие или садомазохизъм. Нещата са доста по-дълбоки. И не е добре да се разглеждат едностранно, защото всяка монета си има две лица.
А относно това защо повече разсъждаваме за евтаназията, отколкото за подобни случаи, не знам. Може би защото от чистоматериална градна точка отказването от живота е малко по-трудно от отказването от любовта. И не винаги осъзнаваме, че всъщност нещата са свързани.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #18 -: Март 09, 2007, 11:59:00 am »
Според мен евтаназията си е чиста проба нарушение на Божия заповед. Който има смелост, да дърпа кабела :p
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #19 -: Март 09, 2007, 12:00:46 pm »
Ако мога да си позволя да пусна разяснението...
Та общото между въпроса за "евтаназията" и синдрома на жертвата, влюбена в палача си, е страданието. В първия случай страда болен и единственият изход е да се откаже от живота си. Във втория случай страда влюбен и единственият изход е да се откаже от любовта си към човека, който го унищожава физически и психически ден след ден. Не е лесно да се откажеш нито от живота си, нито от любовта си докато не осмислиш какво всъщност е "живот" и какво е "любов". Какво общо с живота имам непрестанните болки, непълноценността, вегетирането? Какво общо имат с любовта непрестанните скандали, липсата на каквото и да е разбиране, ударите? И все пак не е лесно да се откажеш. И най-вече не е лесно да се откажеш, ако си човек, който цял живот е бил учен да не се отказва, да се бори, да се мъчи въпреки всичко да запази своя свят. Е, в един момент ти просветва и обикновено колкото по-рано, толкова по-добре. Малтретираната съпруга не е обезателно изключително глупава и безхарактерна. Поведението и не винаги е плод на овчедушие или садомазохизъм. Нещата са доста по-дълбоки. И не е добре да се разглеждат едностранно, защото всяка монета си има две лица.
А относно това защо повече разсъждаваме за евтаназията, отколкото за подобни случаи, не знам. Може би защото от чистоматериална градна точка отказването от живота е малко по-трудно от отказването от любовта. И не винаги осъзнаваме, че всъщност нещата са свързани.
Благодаря ... този път се надявам да няма вече неразбрали

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #20 -: Март 09, 2007, 12:16:33 pm »
Според мен евтаназията си е чиста проба нарушение на Божия заповед. Който има смелост, да дърпа кабела :p

Само Господ може да ме съди  :)
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #21 -: Март 09, 2007, 23:14:30 pm »
Значи, ако някой иска да се спаси от мъките си .. трябва да му се помогне ..

Евтаназията не е хубава .. понеже .. виждаш ли .. някой прекрасен ден може да се намери лекарство за болестта ти .. да си се държиш на последната сламка надежда и да стискаш зъби ...

Мдам .. по тази логика, защо жената да не търпи .. може би утре мъжа и да не се върне пият .. да не я бие утре .... що да не чака още един ден .. и още един ...

Любовта и живота трябва да се запазят, нали ... а то живот ли е да го опишеш ...

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #22 -: Март 10, 2007, 11:31:35 am »
Не става въпрос да разбереш, че си болен от СПИН и да се самоубиеш, защото все още за СПИНа няма лек. Не е така, когато ти остават няколко седмици в агония и болки. Когато умираш не от болестта си, а от последствията й, които са поразили всичките ти жизнени системи. Когато си болен от рак на хранопровода, но умираш от глад, както някой каза. За това си мисля, че евтаназията не е чак толкова лошо нещо. Живот ли бе да го опишеш?
Защо жената да търпи? Може би утре той ще се промени? Може би. Но до утре какво ще е останало от любовта й? И ако желанието да обичаш въпросния човек е изместено от желанието просто да изтърпиш и да преживееш, то защо изобщо да продължават заедно? Ако вече няма любов, какво да пазиш?
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #23 -: Март 10, 2007, 16:46:20 pm »
Това е най-странното в тези двойки .. при жената има любов, колкото и изродена да е тя ..


Но идеята ми беше, че .. човек си има лимит .. не може да го натискаш до умопомрачение да си премине този лимит ... понякога нещата са неспасяеми, както казваш .. и щом някой не вижда светлина в тунела ..


абе, просто ми беше за човешкия избор .. състраданието е кофти нещо .. особено, когато не ти го искат ... а спасението не винаги е рози и шоколад ..

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #24 -: Март 10, 2007, 19:11:22 pm »
Животът никак не е лесен, какъвто и проблем да си решиш, няма да е последният, важното е в крайна сметка да чувстваш поне малко удовлетворение.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #25 -: Март 10, 2007, 20:15:02 pm »
И с малко достойнство ...

Неактивен azzi

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 66
  • Пол: Мъж
  • Restless and Wild
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #26 -: Март 11, 2007, 11:44:41 am »
/off

А когато спре побойте, няма ли да е толкова голяма промяната, че да не отговаря вече на критериите, направили го обект на любовта?

Неактивен EvIcHkA

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 736
  • Пол: Жена
  • ﮩ Rain of feelings... ﮩ
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #27 -: Март 26, 2007, 11:03:14 am »
Това е ненормално! В такъв случай не бих могла да видя наличието на любов... Има я само като някакво адски глупаво оправдание за тези постъпки.

Вяра. Мечти. Надявам се. Чужда. Отлитам. Отдалечавам се. Без крила...

Неактивен azzi

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 66
  • Пол: Мъж
  • Restless and Wild
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #28 -: Март 27, 2007, 03:32:35 am »
Това е ненормално! В такъв случай не бих могла да видя наличието на любов...

А на кой влюбен, критериите и оценките са в нормите?

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #29 -: Март 28, 2007, 19:23:56 pm »
/off

А когато спре побойте, няма ли да е толкова голяма промяната, че да не отговаря вече на критериите, направили го обект на любовта?

И аз това се питам...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури