Автор Тема: Той го прави от силна любов към мен  (Прочетена 2420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Той го прави от силна любов към мен
« -: Март 04, 2007, 13:20:50 pm »
Преди ...вече доста години в Пловдив имаше едно убийство на млада жена . Емилия се казваше , беше манекенка и се омъжи на 18 г по голяма любов за един доста по-голям от нея . Той също беше известен сред бизнес средите в Пловдив . Роди им се дете и след малко повече от година той я закла по особено жесток начин от ревност. Толкова го обичаше , отказа се от всичко само и само да му угоди ...накрая му даде и живота си
Сега си мисля за евтаназията ... ето още един неин аспект ... трябва ли да зачитаме волята на жертвата и да я оставим да бъде измъчвана?Въобще може ли да се направи нещо в такива случаи , когато жертвата обича до смърт инквизитора си? Не са малко жените в подобно положение ... можете да си го представите ...болезнената ревност и нейната неоснователна жестокост ...
При такова отношение едва ли някой може да е щастлив , но спокойно може да е роб на чувствата си и най-вече на заблужденията си ... казвайки си : той го прави от силна любов към мен
Как да помогнеш на приятелка в подобна ситоация?








Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #1 -: Март 04, 2007, 15:47:31 pm »
То бива ревност, ама чак пък толкова... Лошо е, когато се превърне в болестно състояние. Лошото е, че в такива моменти ние нищо не можем да направим. Нещата просто се случват. Не можем да предотвратим трагедиите, защото най - често се случват неочаквано. Трябва много да внимаваме с кого се обвързваме и да сме много предпазливи...но и това понякога е трудно.
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #2 -: Март 05, 2007, 15:24:01 pm »
Ми първо СИТУАЦИЯ ,а не ситоация?  А за ревноста мисля че е нешо много неполезно за хората и носи само отрицателни чувства и деиствия.
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #3 -: Март 05, 2007, 16:37:01 pm »
уф не знам....
Това не мога да си го обясня....
Любовницата на баща ми мъжа и всеки ден я спука от бой. Ама такъв бой... че си нямате идея... още от 2 рата седмица на брака им... а са заедно вече 20 години... просто нямам идея.. не мога да си го обясня. А тя , че е тъпа , тъпа е... и то много.... ама бива бива... ама това 20 години да го търпиш....
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ням рецитал

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
  • За кой бие камбаната ...
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #4 -: Март 05, 2007, 19:02:35 pm »
Любовницата на баща ми мъжа и всеки ден я спука от бой.

Сигурно  щото  е  любовница  на  баща  ти ...   :)
ама  трябва  и за  него ... бой ... (баща  ти )
не  може  само едната  страна  да  пердашиш  ....


Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #5 -: Март 05, 2007, 19:05:06 pm »
Моля ти се не се хващай за думите - няма да дискутирам - давам просто пример.
Мъжа й не знае за тях , а той , че заслужава - заслужава.
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #6 -: Март 05, 2007, 23:13:16 pm »
Аз съм го казвала и по друг повод в друга тема (не помня вече къде точно беше ),но идеята ми е че някои жени толкова са мачкани като деца и впоследствие че смятат насилието за нещо нормално .Оттам мисля че идват всичките им проблеми впоследствие.Ако нещо си го виждал в семейството си ,ще го приемеш за нормално и после .Ако бащата е бил насилник,нищо чудно да намери и такъв мъж после и за нея ще е нормално такова отношение.Ако по принцип е хрисима натура и най-вече търпелива по характер.Случаи много в живота.Не го разбирам и не знам какъв е изхода,но си мисля че една такава жена не надигне ли глава сама и по собствено желание ,никой не може да и помогне.За съжаление. [confused]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #7 -: Март 06, 2007, 00:55:40 am »
Що жените винаги се опитвате да намерите доброто в лошото момче?
Бие ви, тъпче ви, ма не - тряя да му се помогне, той е добър ...
И вечно се изживявате като майки и мъченици .. странна работа е ваща

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #8 -: Март 06, 2007, 09:46:38 am »
Що жените винаги се опитвате да намерите доброто в лошото момче?
Бие ви, тъпче ви, ма не - тряя да му се помогне, той е добър ...
И вечно се изживявате като майки и мъченици .. странна работа е ваща


Това е вярно.. За жалост... Някои жени просто считат, че те са виновни и т.н. :((

Братовчедката на на моя мн добра приятелка едвам се е спасила.. вече е с този мъж 5години... На РД-то на дъщеричката му той се прибира късно вечерта, пиян... Тя го пита къде е бил - все пак дъщеря му е имала РД... Заради простичкият си въпрос жената отива в болница - 27 шева на главата... Една седмица на (не съм сигурна как се казва) апарати, които да поддържат живота й...
И този бой не е 1я... Не се прибирал по 2-3 седмици, месец...

Някои ще кажат, че е търпяла заради детето... Детето ли?!?! Как ще се отрази всичко това на детето.. Какво ли е 2 годишното ви братовчедче да каже : "Тати бие мама"...
Това не е дом.. Не е място за едно дете! 
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #9 -: Март 06, 2007, 11:24:07 am »
Мн сорка за това дете.
То бива, бива .. ама ..
Явно тоя и е говорил мн готинки работи как няма друг да я иска..
Психологията е гадна работа, особено, когато ти промиват мозъка ...
И как ще си тръгне такава жена, която смята, че не заслужава нищо дорбо ...
А тоз ще го попсувам наум .. голям мъж се прай, явно

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #10 -: Март 06, 2007, 18:22:45 pm »
Ам според мен има някаква психическа зависимост...като при кучетата...колкото повече го биеш,то ти е по вярно !Очевидно някой жени имат психологическа  нужда да бъдат доминирани.Може би е болест,а може би е ген,нещо на принципа на садо-мазо,само че боя е преди или след секса,а не по време на секса както е в класическите садо-мазо случаи.От друга стана може и да се дължи на природата.Природата събира и разделя,във всеки един от нас има подтиснати чувства и усещания които поради една или друга причина са неосъзнати и затова смея да предположа че   може би при някой от случаите мъжът си е чист садист,а жената има неосъзнати мазохистични пориви...не и харесва да я бият,но получава някакво удовлетворение необяснимо вероятно и за самата нея и нещо я подтиква обратно, кой знае.
« Последна редакция: Март 06, 2007, 18:29:08 pm от ludnegar »

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #11 -: Март 07, 2007, 19:58:45 pm »
Понеже пак се зачетох ... кво общо има евтаназията? [oops]
Ако може някой да ми обясни, че не направих връзката ... а ми стана любопитно ..

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #12 -: Март 08, 2007, 01:12:11 am »
Понеже пак се зачетох ... кво общо има евтаназията? [oops]
Ако може някой да ми обясни, че не направих връзката ... а ми стана любопитно ..

Някои смятат ,че е хуманно да се прибягва до евтаназия  при безнадежно тежко състояние на болният, което му причинява непоносими страдания. Обикновенно това решение взимат близките на този болен ... в случаите на насилие или описания тук синдром на "жертвата е влюбена в палача си" повечето са на мнение , че не трябва да има външна намеса ... че нещата трябва да се оставят така , докато жертвата изтрезнее , докато узрее , поумнее и т.н. Само ,че тя може и да не доживее този ден .
И какво се получава - много сме решителни и хуманни с евтаназията при която става дума да се прекрати живот за дас е спестят мъки , но когато става дума да се прекратят мъки и да се премахне реална опастност от загуба на живот - да се опрвят сами .
И в двата случая имаме хора изпитващи психическа и физическа болка и поради това неспособни да се спряват сами и да взимат каквито и да е решения.

Penemue

  • Гост
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #13 -: Март 08, 2007, 15:52:33 pm »
Аммм ..
Първо прошка, но си схващам бавно и имам нужда от мн обяснения ...
Евтаназията не е ли, когато ти сам решиш .. а дадения от теб пример е просто в състояние на т.н "вегетация" или "кома" от 15-20 години ... едното си е що-годе съзнателно, а другото си просто жив труп ..


Това като първо .. като второ .. ако ти тръгнеш да правиш евтаназия на човек, който не се е съгласил си е убииство ... а за жената, която я бият ... моето мнение е, че някой тръбва да му разбие зъбите на оня, но ... както и да е..

Очаквам с нетърпение да ми обясниш, че ми стана интересно ..

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Той го прави от силна любов към мен
« Отговор #14 -: Март 08, 2007, 16:16:03 pm »
Аммм ..
Първо прошка, но си схващам бавно и имам нужда от мн обяснения ...
Евтаназията не е ли, когато ти сам решиш .. а дадения от теб пример е просто в състояние на т.н "вегетация" или "кома" от 15-20 години ... едното си е що-годе съзнателно, а другото си просто жив труп ..


Това като първо .. като второ .. ако ти тръгнеш да правиш евтаназия на човек, който не се е съгласил си е убииство ... а за жената, която я бият ... моето мнение е, че някой тръбва да му разбие зъбите на оня, но ... както и да е..

Очаквам с нетърпение да ми обясниш, че ми стана интересно ..


Когато човек е под въздействие на силна болка , той е готов на всичко само и само болката да се прекрати /точно това използват инквизиторите за да изтръгнат каквото желаят от жертвата/ таа..едва ли в такъв момент човек е в състояние да взима разумни решения за да се вслушва някой в тях особено , когато става дума за прекратяване на живота на боният ...дори да не е неизличимо болен той в пристъп на нетърпимост към болката може да пожелае смъртта си ... а тези в кома ..тях как да ги питат ?
Така ,че обикновено това решение се взима от близките на болния като се съобразят с мнението на лекарите /и мнението на болният ако той е против /