Автор Тема: Изкривяване на гръбнака  (Прочетена 5910 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Изкривяване на гръбнака
« -: Октомври 09, 2006, 10:53:16 am »
От няколко години го имам този проблем,правих дори изправителна гимнастика ала ефектът беше нищожен за сметка на положените усилия.Има ли други начини-корсети някакви или операция.Гледах някъде такава тема ала не мога да я открия.Благодаря преварително.







Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2006, 22:43:26 pm »
ам.. и аз имам изкривяване ... :( От дясната страна ... Много е кофти .. е .. не е толкова много,че да се забелязва ... Обаче аз си знам,че го имам .. И си знам,че е много ... Никой друг може да не го забелязва,ама аз си го знам,че го имам и ми е кофти .. :( Ам .. Майка ми как ли не ме убеждаваше да правя някви гимнастики .. Обаче аз..мързел .. Купи ми и корсет,както ти спомена.. Носих го известно време под блузата ... Мм .. готино е щото освен ,че пристяга корема  :p и за друго помага ..Таа .. носех го известно време .. после и него зарязах .. Незнам какво може да се направи .. Верочтно остава само крайното решение .. операция  [confused] Иначе знам,че за здрави кости и за предотвратяване на изкривявания,е много полезно да се яде риба ...
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен Shady^

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1270
  • Пол: Жена
  • Cry Me A River
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2006, 17:16:51 pm »
и аз имам и не ми се забелязва и не мисля че е много, обаче аз нищичко не съм правила, че да се опитам да се излекувам по някакъв начин
                                                                                                 What Goes Around...
                                                                                                                                          ...Comes Around

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2006, 03:42:50 am »
Фитнес и плуване.

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2006, 09:51:33 am »
Фитнес и плуване.
Даа плуване определено .. За него забравих съвсем ..  [confused] Плуването наистина е много полезно за гръбначните изкривявание .. :)
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #5 -: Юли 21, 2007, 07:17:10 am »
Извинявам се , не знайно по какви причини темата беше заключена !
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен icegirl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1231
  • Пол: Жена
  • Fire In The Ice!
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #6 -: Юли 25, 2007, 22:54:45 pm »
Медицинският термин за гръбначното изкривяване е сколиоза (не съм съвсем сигурна дали се пише така). И обикновено се появява още в детска възраст (когато децата сядат на криво на чиновете, например).

Сестра ми е със сколиоза вече повече от 4 години. Тя също носи ортопедичен корсет и прави упражнения. Лекарите казват, че има голямо подобрение, защото е упорита и постоянно прави това, което се изисква от нея. А и аз като гледам ренгеновите снимки от преди и тези, правени сега... промяната се забелязва и е доста голяма, а бяха заплашили малката с операция и гипсово корито. Може би и това я стимулира. :)

Искам да кажа, винаги когато имате време да правите поне малка част от това, което са ви препоръчали лекарите. :)
Imagination, life is your creation!

Неактивен TallyWeijl

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2200
  • Пол: Жена
  • It feel's like I'm fallin' I'm fallin' I'm fallin'
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #7 -: Юли 26, 2007, 01:20:19 am »
аз съм чувала и за кифоза ако не се лъжа едното си е т. нар. прегърбване, а другото когато гръбнака се изкривява на S абе... не съм мн сигурна затова ето подробна информация, нямам нерви да я изчета  :arrow: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=99635.msg1755502


пп; тези бг мами са егати мафията [lol]
« Последна редакция: Юли 26, 2007, 01:25:13 am от TallyWeijl »

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #8 -: Август 02, 2007, 15:23:48 pm »
Аз не мога да разбера при  мене дали се увеличава или не..   [confused] Но октакто го имам тва искривяване има определени начини,в които когато седя повече от 2-3 минути веднага ме заболява гърба [confused]
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен icegirl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1231
  • Пол: Жена
  • Fire In The Ice!
Re: Изкривяване на гръбнака
« Отговор #9 -: Август 02, 2007, 16:19:08 pm »
Аз не мога да разбера при  мене дали се увеличава или не..   [confused] Но октакто го имам тва искривяване има определени начини,в които когато седя повече от 2-3 минути веднага ме заболява гърба [confused]

Върви на ортопед. Той ще ти каже в каква степен е изкривяването и ще препоръча лечение.
Мене също започва да ме боли, ако седя по дълго на едно място или в определена поза.
Imagination, life is your creation!