Автор Тема: " Коректност " . "Безпристрастност " . "Достойнство" . " Уважение"  (Прочетена 1139 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен s_ma6inata

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 441
  • Пол: Мъж
  • Fuck me i'm famous
Какво за Вас са тези думи: Коректност,Безпристрастност,Достойнсвто,Уважение ???
Как бихте ги подредили в последователност спрямо Вас?
Стремите ли се да бъдете такива ?


П.п:Поздрави за Илюзийка,тя ме вдъхнови с едно нейно мнение за тази тема :)







Не следвам пътища,вървя където няма пътища и оставям следа...Колебая ли се-казвам истината....LoVe is All ArounD

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Коректност е да признаваш заслугите или съответно грешките както на приятелите си така и на не приятелите си. Да бъдеш коректен към едните и към другите. Да спазваш даден ангажимент , не зависимо колко ти струва защото дадената дума е хвърлен камък. Няма нищо по-долно от нарушено обещание и излъгана надежда !

Безпристрастност е да оценяваш адекватно ситуацията , хората и всичко останало не зависимо дали ги харесваш или не.

Достойнство - всеки има лични критерии. За мен не достойно е онова от което после се чувствам като боклук.

Уважение... да обяснявам ? Мога да уважавам човек който мразя. Но за това се изисква широкоскроеност и.... да ти липсва синдрома " Кон с капаци"

« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 21:12:20 pm от boginqta_ »
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ням рецитал

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
  • За кой бие камбаната ...
Безпристрастност Към Кого ?... Ами  другите ?  Тва  не  е  ли  пак  пристрастие  ? :)


Коректност  Към Кого ?  ...  Ами другите  ?  Тва  не  е ли некоректно към тях ?


Достойнство пред кого ?  ...  Ами  другите  ?  Те  не  са  ли  Достойни  за твоето Достойнство ?


Уважение... с кого  ??  ..  Ами  другите  , тва  не  е  ли  неуважение  към  тях


Неактивен ням рецитал

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
  • За кой бие камбаната ...
Глупости .
Ням поет... имаш хубава логика...
Не си я съсипвай. Мечо Пух има много сладък израз...
" Защо да се търси нещо , което не може да бъде намерено"


...  явно   си  използвала  думи   без  да  ги  обмислиш  ....

пак  ...

А  колкото  до  Мечо-ти  Пух  ... 

как  ще е вазможно  да  бъдат  намерени  , ако никой  не  ги  търси  ?

Тва е неговото извинение  за тва  че е дебел  мързел  , Ама  ако  беше  гърне  с  мед  ..  щеше  да  бъде  намерено  , нали  ?

Както и да е  ..

Неактивен ArmaggeddoN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 607
  • Пол: Мъж
  • Преградите духът ми победи...
Достойнство - Прекалено лично е за всеки за да го коментирам. Донякъде се съгласявам с илюзия. Другото ми е  трудно да го опиша с думи.
Уважение - Уважавам предимно тези които са ми отворили очите за нещо което е било невидимо преди това. Тези които ме карат да се замисля... и може би тези които предават частичка от себе си на мен. За да уважавам силно някой, то този някой трябва да е стигнал до сърцето ми и да има някакъв принос за израстването ми като личност.
Коректност - Според мен се изразява по много прост начин. Да не пречиш на тези около теб.Да живееш в синхрон с другите.Общо взето да предизвикваш колкото се може по-малко неприятни чувства.
Безпристрастност - Освен ако не го изисква професията или длъжността за мен това е глупост. Да погледна безпристрастно на нещата значи да оставя моето мнение настрана. С други думи да отхвърля част от мен. Е да ама не аз съм си аз и безпристрастен не искам да съм.

П.С. Знам, че има доста несвързани и глупави неща които съм писал ама ми е доста трудно да опиша тези неща с думи  [lol]
Настане вечер, месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен.
Гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен.

Неактивен ням рецитал

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 184
  • Пол: Мъж
  • За кой бие камбаната ...
А  колкото  до  понятията , общо взето  ...

Тва  са   Химери  .

И  вобще  не  се  учудвам  , че  "Голата  , Нахалната  и  Младата"  ги  е  употребила  ...   [lol]

Неактивен madelin

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 568
  • Пол: Жена
  • I`m still loving you ...
Коректност- да се отнасяш отговорно към хората и в частност към приятелите си.
Безпристрастност - да бъдеш обективен и да оглеждаш нещата от всички възможни страни, както и да не вземаш нечия страна при това.
Достойнство - то е различно за всеки. По принцип достойнството произтича от нашите действия и поведение.
Уважение - способността да толерираш неща, които ти самият не винаги разбираш. От всичко изброено това ми се струва най - трудно, защото става сблъсък на интереси и на мнения.

Не мога да определя точната последователност, защото за мен те всички са еднакво важни.
Опитвам се да бъда такава, но доколко успявам, не знам.

П.П. Много хубава темичка. Браво, s_ma6ina.  [bravisimo] [a taka]
Остани, ще ти го казвам даже да ме рани.Остани, ще те обичам и да боли.Остани, ще го повтарям без да се уморя.Остани и ще повярваш във любовта.