Автор Тема: Истории с духове  (Прочетена 59121 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shadow72

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 377
  • Пол: Мъж
  • You were right there for me
Re: Истории с духове
« Отговор #15 -: Юли 04, 2008, 12:41:43 pm »
Обожавам истории за духове и после да се оглеждам като заек в трастика  [mhmmmm]

Неактивен sidira

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Истории с духове
« Отговор #16 -: Юли 18, 2008, 14:13:27 pm »
аз обожавам такива истории и знам няколко страхотни едната от тях се е случила в гр.Монтана [oops] [oops] [oops] [oops] [oops]

Неактивен ogi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Истории с духове
« Отговор #17 -: Юли 27, 2008, 20:26:07 pm »
Лично съм гонил духове (демони) от хора и то доста пъти. Това а интересно но и опасно! Не го препоръчвам на никой да го прави освен ако е повярвал в Исус и Го е приел за Господ в сърцето си иначе нямате никакъв авторитет и власт над духовете. Момичето се занимаваше с магьосничество и гледане на карти и кафе. Това са окултни практики и водят до проклятие в живота на този които се занимава с тях, препоръчвам ви да не се забърквате в подобни неща. Заповядах на нечистият дух да излезне от нея в името на Исус. Тя се строполи на колене и започна да крещи колкото сила има и да и излиза пяна от устата. Подобно на случаите които са описани в Библията. Духовният свят е нещо раялно! Бог е реялен, Дявола също. На нас остава нашият личен избор - "кого ще изберем"?
Времето, което прави хората по-добри приятели никога не е загубено!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Истории с духове
« Отговор #18 -: Юли 27, 2008, 21:07:23 pm »
Лично съм гонил духове (демони) от хора и то доста пъти. Това а интересно но и опасно! Не го препоръчвам на никой да го прави освен ако е повярвал в Исус и Го е приел за Господ в сърцето си иначе нямате никакъв авторитет и власт над духовете. Момичето се занимаваше с магьосничество и гледане на карти и кафе. Това са окултни практики и водят до проклятие в живота на този които се занимава с тях, препоръчвам ви да не се забърквате в подобни неща. Заповядах на нечистият дух да излезне от нея в името на Исус. Тя се строполи на колене и започна да крещи колкото сила има и да и излиза пяна от устата. Подобно на случаите които са описани в Библията. Духовният свят е нещо раялно! Бог е реялен, Дявола също. На нас остава нашият личен избор - "кого ще изберем"?

Какво разбираш под окултни практики? Че някоя пъпчива бабичка коля петли и пие кръв от новородени или .. ?
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен ogi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Истории с духове
« Отговор #19 -: Юли 27, 2008, 22:33:01 pm »
Здравей `Fallen_Angel` в Библията във Второзаконие глава 18 стихове: 10 Да няма сред теб някой, който да прекарва сина си или дъщеря си през огън, нито един чародей, астролог, гадател или магьосник,
11 никакъв баяч, запитвач на зли духове, магьосник или медиум;
12 защото всеки, който прави тези дела, е омразен на Господа и поради тази сквернота Господ, твоят Бог, изгонва тези народи пред теб.

Всичко това са окултни практики. Т.е. човека който ги прави се свързва със Дявола и силите на тъмнината. Това се нарича идолопоклонство! Бог го нарича това мерзост или сквернота!
Времето, което прави хората по-добри приятели никога не е загубено!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Истории с духове
« Отговор #20 -: Юли 27, 2008, 23:14:59 pm »
Знам какво пише в Библията :)

Любопитно ми е каква практика е нужна, за да си окачествен като "магьосник".. Събиране на билки.. Гадаене на кафе..
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Blake

  • Модератор
  • Master
  • *****
  • Публикации: 1315
  • Пол: Мъж
  • The dead is just the beginning
    • My blog
Re: Истории с духове
« Отговор #21 -: Юли 27, 2008, 23:25:25 pm »
Интересно , не точно това свързвам с магьосничество , тъмни и нечисти сили..ама все пак , всеки си има гледна точка , а гледната точка на Библията , не е нищо ново, все пак вещици в Средновековието са били жени , който са си вярали боба с чубрица примерно  [lol]
My shadow's the only one that walks beside me
My shallow heart's the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Until then I`ll walk alone
http://blaze0fglory.blogspot.com/

Неактивен ogi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • Пол: Мъж
Re: Истории с духове
« Отговор #22 -: Юли 28, 2008, 01:30:53 am »
Знам какво пише в Библията :)

Любопитно ми е каква практика е нужна, за да си окачествен като "магьосник".. Събиране на билки.. Гадаене на кафе..

Знам какво пише в Библията :)

Любопитно ми е каква практика е нужна, за да си окачествен като "магьосник".. Събиране на билки.. Гадаене на кафе..




Значи давам определение на думата магьосничество: Понятието “магия” произлиза от латински и означава магьосничество, чародейство, вълшебство, обреди и ритуали - това са практиките! Магията е предназначена по свръхестествен път да въздейства на хората, които живеят на този свят, чрез исказани думи, предмети и др.

Всеки който прави магии навлиза в сверата на свръх естественото и влиза във взаимоотношение със силите на тъмнината. Такива хора стават инструменти и проводници на тъмнината. Магьосничеството е грях! Това са неща които нямат нищо общо с Бог, а напротив Той ги мрази и ги нарича буквално "мръсни". Силата и властта на Бог е много по-голяма от тази на Сатана. Бог може да го унищожи само с една "дума"! Но за всичко си има време.

Съветвам - ако обичате живота си, не се заплитайте в магьосничество! От него може само да загубите душата си!
Времето, което прави хората по-добри приятели никога не е загубено!

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Истории с духове
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2009, 14:17:02 pm »
 [o my god]  Как не съм попадала по-рано на тази тема. Трябвало е да опънете сергията за секти и разни вещерства и окултизми.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Re: Истории с духове
« Отговор #24 -: Юни 05, 2009, 22:40:35 pm »
 [evil] [oops]гледаите Amityville Horror -там се разправа за духове(демони)..... и аз мн оби4ам такива истории....verno i az gledah tva za ne6anal jiografik-там има6е за амитивил/тва ми един от favorite любимите филми :> [heart__] [heart__] [shame] [shame] [inlovee] [oops]
 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Истории с духове
« Отговор #25 -: Юни 05, 2009, 23:13:06 pm »
Духовете да ме вземат!
Бати тъпото парче  [lol]


Аз пък непрокопсаницата само сънувам духове на хора от духовната семинария  [lol] :p
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен DarkPassionPlay

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 83
  • Пол: Жена
Re: Истории с духове
« Отговор #26 -: Април 09, 2010, 13:06:13 pm »
Здравей `Fallen_Angel` в Библията във Второзаконие глава 18 стихове: 10 Да няма сред теб някой, който да прекарва сина си или дъщеря си през огън, нито един чародей, астролог, гадател или магьосник,
11 никакъв баяч, запитвач на зли духове, магьосник или медиум;
12 защото всеки, който прави тези дела, е омразен на Господа и поради тази сквернота Господ, твоят Бог, изгонва тези народи пред теб.

Всичко това са окултни практики. Т.е. човека който ги прави се свързва със Дявола и силите на тъмнината. Това се нарича идолопоклонство! Бог го нарича това мерзост или сквернота!

Прощавай, ама ти знаеш ли, колко древно е вещерството и магьосничеството? По тая логика древните хора къде са отивали след смъртта си-в ада ли? Плюс това магиите са свързани с древните богове, там християнският бог няма правомощия, няма място. Дявол-няма, Бог-няма, има само хора, енергия и астрални светове и може би висш разум, който древните са разбирали и са го назовававали с имена като Ра, Озирис , Аполон и т.н.
Относно духовете-ако приемем, че всичко е енергия, дори и ние(душа=енергия, тяло=материя) то знаем от физиката, че енергията никога не умира, превръща се от една в друга. Вероятно има прераждане, което древните са разбирали и почитали, и което е най-логичното обяснение. Но е логично и тази енергия да остава да витае, тоест да остане като призрак. Древните религии са били много, как да кажа, истински и обясними. Там е нямало "вярвай в Бог и въри в Рая, избери Дявола и гори в Ада", глупости от "Хиляда и една нощ". Християнството е много нова религия, и е въведена от Теодисий през 394 година като равноправна само заради политиката и нищо друго. Освен това познатият ви Луцифер не е нищо друго освен древноримски бог на светлината, никакъв дявол, нищо християнско, абсолютно нищо, тъй че не вярвайте сляпо на всикчо, което ви се каже.(lux-нося, phoros-светлина , оттам му идва името,той е бил архитетип на гръцкия Аполон)
« Последна редакция: Април 09, 2010, 13:17:38 pm от DarkPassionPlay »
"ВРЕМЕТО НА ГЕРОИТЕ СВЪРШИ, ХРИСТИЯНСКИЯТ БОГ ГИ УБИ, ОСТАВЯЙКИ СВЕТА БЕЗ НИЩО ОСВЕН С ХЛЕНЧЕЩИ МЪЧЕНИЦИ" БЕОУЛФ

Неактивен Who cares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
Re: Истории с духове
« Отговор #27 -: Април 09, 2010, 14:06:22 pm »

Магията е предназначена по свръхестествен път да въздейства на хората, които живеят на този свят, чрез исказани думи, предмети и др.

Бог може да го унищожи само с една "дума"!



Значи, когато човек казва дума, за да промени реалността около себе си - това е магия, а когато Господ изрича разни работи, за да се появи света, е просто Сътворение...

Пък да не говорим, че Господ е творец, следователно и хората творим...

 :p

Неактивен snejka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
  • Пол: Жена
Re: Истории с духове
« Отговор #28 -: Април 18, 2010, 12:57:32 pm »
  :pСмята се, че духовете на починали хора обитават един вид "ничия земя", където има възстановка на тяхната гибел или места, които приживе са им били любими. Много често те могат да оказват влияние в реалния свят, а понякога и да се материализират за кратко. Затова трябва да знаете препоръките на истинските медиуми, за да не пострадате. Души от отвъдното не се викат в момент на превъзбудено състояние в банята с дезодорант и запалка, както и след употреба на алкохол или опияти, защото е против правилата и е обидно за починалите. Невъзможно е да извикаш духа на литературен образ или филмов герой, защото той е плод на фантазията. Когато поискате да контактувате с такива, на тяхно място задължително се появява за разговор случаен дух.Въпреки множеството различни мнения за същността на Дама Пика и способностите, които притежава тя, всички са единодушни за начина на призоваването й - в тъмна стая пред огледалото с тесте карти в ръка. Смята се, че с Дамата-призрак могат да разговарят само личности с тъмни коси и очи. Колкото и да не ви се вярва, ако се вгледате внимателно, пред вас ще се появи прозрачният образ на красива, но зловеща жена с тъмносини очи и дълга черна коса. Възможно е студеният й зъл поглед да не потрепне изобщо, сякаш е снимка, но ледената й усмивка ще ви накара да настръхнете. Може също да се появи и въпросителен знак без точката отдолу, което означава, че духът иска да знае причината, поради която го безпокоите. Ако видите удивителен знак, значи вече сте го ядосали. Виденията на група любопитни ученици, повикали Дама Пика, се оказали по-страшни. Те не посмели да я попитат нищо и затова тя започнала да дава знаци за лоши събития в миналия живот на един от присъстващите. Появил се кръст, а след това и съвсем ясен образ на бебе и на бременна жена. Накрая започнало да се оформя лице.

Вярвате ли в духове и привидения? На тях са посветени стотици книги и филми и едва ли има някой, който в детството си да не се е наслушал на стряскащо невероятни истории. А може би и вие поне веднъж сте се опитали да призовете образа на всеизвестната Дама Пика?!

Аз особено вярвам в духове.
Една моя приятелка прие на смях да повикаме Дама Пика
след 1ден тя ми каза че нищо не й станало ;но на другия ден
уплашена дойде при мен.
Нежно ще те докосвам,
сякаш си от стъкло,
и в очите ти ще се оглеждам,
ще отпия глътка мерло.

Бавно ще приближа до теб,
ръка до бузката ти ще допра,
ще прехапя устни от копнеж,
моите до твоите да долепя.


Минах през една алея
скъсах розичка от нея
потопих я в морето
и написах на небето
обичам те страшно
мое ангелче прекрасно!

Неактивен Who cares

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
Re: Истории с духове
« Отговор #29 -: Април 18, 2010, 15:40:49 pm »
Въпреки множеството различни мнения за същността на Дама Пика и способностите, които притежава тя, всички са единодушни за начина на призоваването й - в тъмна стая пред огледалото с тесте карти в ръка. Смята се, че с Дамата-призрак могат да разговарят само личности с тъмни коси и очи. Колкото и да не ви се вярва, ако се вгледате внимателно, пред вас ще се появи прозрачният образ на красива, но зловеща жена с тъмносини очи и дълга черна коса.


Не искам да съм груба или да проявя неуважение, но не смяташ ли, че е логично при положение, че си пред огледалото?