Автор Тема: Нека се запитаме...  (Прочетена 2346 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен OvCeL4EnCetO

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1689
  • Пол: Жена
  • <3
Нека се запитаме...
« -: Януари 29, 2007, 19:59:33 pm »
Един ден човек спира на улицата и се запитва наистина: струва ли си да живеем така?
Не можем ли да направим нещо,което да спре болката? Самотата не е ли само преход към себе си? Усмихваме се всеки ден,на хората...свиваме по непознати улици,започваме нещо ново..и така всеки ден до един..когато затваряме тежките си клепачи и повече не виждаме този свят...
Има ли смисъл? И какъв е той? Нима животът-тази поредица от грешки,желания и мечти..е само преход? Не е ли и той като смърта просто началото..едно ново,необяснимо и плашещо ново начало?
И нека се запитаме поне веднъж? Защо си струва? Защо живеем,за да изгубим някой ден всичко което сме постигнали? Какво ще стане? Толкова ли необяснимо може да е?
Риторични ли са тези въпроси или някой ден ще намерим техните отговори?
Нека се запитаме...поне веднъж...







Life is beautiful.So simple.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #1 -: Януари 29, 2007, 20:07:40 pm »
Ако улицата е много уживена,вероятно въпросният човек ще получи отговор на въпростите си само с един скок в гумите на минаващият наблизо тир...

Неактивен OvCeL4EnCetO

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1689
  • Пол: Жена
  • <3
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #2 -: Януари 30, 2007, 08:11:19 am »
Ако улицата е много уживена,вероятно въпросният човек ще получи отговор на въпростите си само с един скок в гумите на минаващият наблизо тир...
Може и да си прав, зависи от човека..някои търсят отговорите много по-дълбоко от гумите на тира,други пък точно в тях...И все пак не може да се отрече,че въпросите си остават...
Life is beautiful.So simple.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #3 -: Януари 30, 2007, 18:50:43 pm »
Вероятно си права,но моля те дай ми пример за "по-дълбоко от гумите на тира",защото аз по дълбоко от това не се сещам.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #4 -: Януари 31, 2007, 07:46:56 am »
Нищо не се губи...Ние живеем за да самусъвършенстваме духа...Простият закон, който води света е, че нищо случайно няма. Т.е. за да сме тук и сега трябва да има причина и следствие. Може би един ден хората ще разберат, че Вселената е нещо много по-хармонично и съвършено, отколкото си го представяме.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен OvCeL4EnCetO

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1689
  • Пол: Жена
  • <3
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #5 -: Януари 31, 2007, 10:14:41 am »
Вероятно си права,но моля те дай ми пример за "по-дълбоко от гумите на тира",защото аз по дълбоко от това не се сещам.
Под "по-дълбоко от гумите на тира" АЗ..наблягам че това е лично мое мнение...мисля че става въпрос за време,което човек отделя за усавършенстване (както е споменато малко по-нагоре)...става въпрос за онези мигове които съпровождат живота ни..онези мигове,в които решаваме да разберем кои сме всъщност..някои хора никога не им се случва..но не защото го няма в живота им, а защото не искат...
Мисля,че сте съгласни с мен,че често най-добрият изход е под гумите,но...Не е ли това простичкият начин да избягаме?
И на мен ми се случи преди няколко месеца..бях тъжна,не знаех коя съм всъщност,исках да разбера..имах НУЖДА да разбера..и тогава когато разбрах че не мога да намеря отговорите...реших се и взех хапчетата...Малко ми оставаше да го направя,когато го разбрах..като просветление..сякаш разбрах всичко...
Затова и гледам на нещата от друг ъгъл...Всеки гледа по различен начин на гумите на тира...

И все пак това е лично мое мнение...А живота? Това за нас е най-голямата загадка,нали?
Life is beautiful.So simple.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #6 -: Януари 31, 2007, 17:52:52 pm »
Ок.Просто ми беше интересна твоята версия за гумите

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2007, 00:11:36 am »
Ами почети малко Будизъм. Хората са го измислили вече, за това не е нужно да преоткриваме отново топлата вода.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2007, 17:45:54 pm »
Аааа Будизъм,къде била  работата.Виж вече за мен четенето на Будизъм ще бъде наистина като откриване на топлата вода... :)Но,ти така и така явно си чела,не виждам защо да не ни открехнеш малко по темата.Мисля че ще бъде интересно.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2007, 18:28:17 pm »
Мдобре ще се направя на отзивчива щом е за теб...
Ще го обясня по простичък начин, така че повече хора да могат да разберат каква е същността на идеята. В най-общи линии казано будистите са привържаници на идеята за преражданията. Според тях тялото и душата на човека са две отделни и различни по същността си неща. Тялото е приемник на душата в материалния свят. Принципно се приема теорията, че душата се формира в чист, недокоснат и непокварен вид. Когато тя намери своето тяло, то я опорочава с действията си(с някой от тях). Всяка душа по време на материалното си съществуване среща други души, с повечето от които и остава нещо недовършено. И така, когато тялото престане да съществува с настъпването на физическата смърт душата се отделя под формата на енергия в пространството. Това е и научно доказано, че при физическа смърт човек губи определени грамове от теглото си и учените считат, че това е имено физическото тегло на тъй наречената душа. Та след физическата смърт тази душа не намира веднага нов приемник(ново тяло). Тя ся преражда след известно време, когато е настъпил подходящ момент за това. В новия си живот душата е осъдена да не помни за предишните. Несъзнателно човек изкупва греховете от предишното си съществуване, но също така натрупва и още много нови. В новия живот душата несъзнателно търси с енергията си душите които е познавала от предишния(предишните)живот, но не успява да открие всички,именно защото не се прераждат след точно определен период, а прераждането е субективно и търсещо подходящ момент. И така до тук става ясно защо човек понякога среща хора, които има чувството, че цял живот е познавал. Затова го има и Де жавуто, защото душата понякога получава проблясъци от един живот вече изживян и отминал. Та идеята на будизма не приключва до тук. След множество прераждания, когато душата успее да изкупи греховете си, тя отново е в първоначалния си чист вид. Тогава се достига така наречената НИРВАНА. Тялото умира, а душата е свободна да съществува в небитието. Тази нирвана се постига по-бързо чрез медитация(за който може да медитира), защото по време на медитация душата се отделя от тялото и се отваря към невидимата същност на нещата. В някой страни, когато някой умре хората се смеят, а когато се ражда някой - те плачат, защото в мига в който сушата се откъсне от тялото си при неговата смърт за кратко тя има възможност да го гледа и когато види че лщбимите му хора страдат, душата се връща пак за земята за да ги намери, дори и достигнала нирвана и цикъла се повтаря на ново. Та в общи линии е това. Надявам се да ви е било интересно, полезно и да е отговорило на някой от въпросите ви...

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2007, 20:26:15 pm »
Мога да допълня само, че след смъртта духът не се пренася веднага във финия свят, а съществува известно време, в което тя "осъзнава" че трябва да се откъсне от материалния свят. Обикновено след това следват вратата, тунелът-за който разправят много хора, преживяли клинична смърт или подложени на регресивна хипноза. Целта на множеството прераждания е приближаване до единното и чисто духовно начало-т.е. Бог. От многото животи ние трупаме опит, като върховната цел е максимално приближаване до Бог и ставане на част от него.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2007, 23:40:45 pm »
Ами с последното не съм много съгласна, тъй като позволи ми да отбележа Будизма не е религия а учение. Там нямат Бог и съответно хич даже не целят да се доближават до него, а да си постигнат бленуваната Нирвана за да е душата им в хармония и покой. Буда е само техен учител, но не и Бог.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2007, 23:54:21 pm »
Да така е, Буда е пророк, зад който стои учение, траещо 30 000 години(и съответно много пророци+ един върховен основоположник на учението). Според будизма след този период силата на учението отслабва(и идва ново) . А иначе нирвана и приближаване до Бог доста се припокриват, просто различните религии по различен начин го възприемат.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2007, 00:00:51 am »
Ще се съглася с теб на този етап.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Нека се запитаме...
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2007, 16:59:43 pm »
Благодаря,за полезната информация.Само един момент не ми стана ясен - кой точно осъжда душите да не помнят предишните си съществувания и как да тълкуваме случаите когато някоя душа внезапно си спомни за предишно свое съществуване,при това с подробности ?