Автор Тема: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}  (Прочетена 4495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #30 -: Декември 25, 2006, 18:32:33 pm »
Малкия вярва в дядо Коледа,каката доскоро вярваше ,вече има някакви догадки ,че мама и тати изпълняват неговата функция ,но все още храни някакви надежди ,че белобрадият старец съществува.Мисля ,че с времето и двамата ще разберат че няма дядо Коледа,но е хубаво да вярват в някой като него-добър,позитивен,който мисли за тях ,също като нас и ги обича.Не мисля ,че приказката за него е лъжа,напротив ,за мен е начин да им покажа че трябва да имат вяра.Дали ще е дядо Коледа или просто вяра в доброто,няма значение какво име избирам ,това е начин да вярват.След време,след години ,те ще вярват в  друго,но винаги ще вярват че ако са добри един с друг ,няма начин това добро да остане покрито. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен AkashA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 438
  • Пол: Жена
  • Изисквай невъзможното за да постигнеш максималното
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #31 -: Декември 25, 2006, 18:35:02 pm »
а не би ли желала човекът да умре щастлив вместо да знае че умира за едно нищо...

ми ако за него е чест че умира в битка за златото едва ли ще е толкова уважаван в очите ми че да жертвам принципите си за него  :>

Behind His Mask,          Where Did He Go,         The Clown Is Dead,
He Was Only Human,    No Laughter In Heaven,  The Laughter Is Gone,
A Person Who Feels     Where Did He Go,           The Clown Is Dead,
Like You And Me.        Where Did He Stay?       A Life's On The Run.

...

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #32 -: Декември 25, 2006, 18:39:57 pm »
има и друго решение - мога да го излижа, да!
но после няма да си каже "е то благородна лъжа беше"
съвестта ми ще крещи "преди да умре човека чу една лъжа  и то от теб"
тук въпроса опира до това кое за теб е по-поносимо.....
Именно. Само че въпросът е в последствията. В единия случай ще си излъгала, и той няма да е разбрал... но ще е умрял с мисълта, че е умрял за нещо ценно (за него). В другия случай ще кажеш истината, но ще го оставиш да умре с ясното съзнание, че е умрял за нищо (пак за него). Мен лично определено второто би ми създавало угризения. :) Тук именно истината е абсолютно излишна - какво печелиш от това, че казваш истината - нищо. Той какво губи - всичко. Обратно, какво губиш, ако му я спестиш? А, принципи... а няма ли принцип да не нараняваме излишно тези около нас?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен AkashA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 438
  • Пол: Жена
  • Изисквай невъзможното за да постигнеш максималното
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #33 -: Декември 25, 2006, 18:43:07 pm »
а не би ли желала човекът да умре щастлив вместо да знае че умира за едно нищо...

ми ако за него е чест че умира в битка за златото едва ли ще е толкова уважаван в очите ми че да жертвам принципите си за него  :>
няма такова положение в което да не нараниш никой
и понеже не може да угодиш на всички то не е лошо поне да се стараеш да бъдеш себе си и да следваш нещата в които вярваш.........

Behind His Mask,          Where Did He Go,         The Clown Is Dead,
He Was Only Human,    No Laughter In Heaven,  The Laughter Is Gone,
A Person Who Feels     Where Did He Go,           The Clown Is Dead,
Like You And Me.        Where Did He Stay?       A Life's On The Run.

...

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #34 -: Декември 25, 2006, 18:48:45 pm »
Ами да. Не вярвам, че е да кажа истината на умиращия е по-важно от това да умре щастлив. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен AkashA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 438
  • Пол: Жена
  • Изисквай невъзможното за да постигнеш максималното
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #35 -: Декември 25, 2006, 18:52:20 pm »
Ами да. Не вярвам, че е да кажа истината на умиращия е по-важно от това да умре щастлив. ;)

защото така си изградил представата си за истина - като за нещо което не е толкова важно  [lol]
шегувам се....
разбирам те, но и ти ме разбери за мен честните и открити отношения са жизнено важни ... лъжата кара доброто в мен да закърнява което е мн лошо имайки предвид че не съм мн добър човек  :>

Behind His Mask,          Where Did He Go,         The Clown Is Dead,
He Was Only Human,    No Laughter In Heaven,  The Laughter Is Gone,
A Person Who Feels     Where Did He Go,           The Clown Is Dead,
Like You And Me.        Where Did He Stay?       A Life's On The Run.

...

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #36 -: Декември 25, 2006, 19:07:50 pm »
Я преслушай пак песента от подписа ти. [lol]
Лъжата, сама по себе си, не те прави лоша. Има случаи, в които бих излъгал и няма да чувствам угризения от това. И има случаи, когато не бих излъгал, защото с това бих предал и принципите си, и себе си. Естествено, първите са изключителни ситуации като описаната, те почти не се срещат реално. Което обаче не значи, че ги няма. Това имах предвид, като казах, че нещата не са само черни и бели. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен AkashA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 438
  • Пол: Жена
  • Изисквай невъзможното за да постигнеш максималното
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #37 -: Декември 25, 2006, 21:38:43 pm »
Я преслушай пак песента от подписа ти. [lol]
Лъжата, сама по себе си, не те прави лоша. Има случаи, в които бих излъгал и няма да чувствам угризения от това. И има случаи, когато не бих излъгал, защото с това бих предал и принципите си, и себе си. Естествено, първите са изключителни ситуации като описаната, те почти не се срещат реално. Което обаче не значи, че ги няма. Това имах предвид, като казах, че нещата не са само черни и бели. ;)
така е , но мен ме дразни това че дори когато изберем лъжата казваме : "ама то това е благородна лъжа!"
не и аз като всички лъжа понякога , дори себе си лъжа доста често , но си го признавам пред себе си и пред другите че е лъжа , мръсна лъжа а не "благородна"- благородни лъжи няма , не си галете съвестта с тях

Behind His Mask,          Where Did He Go,         The Clown Is Dead,
He Was Only Human,    No Laughter In Heaven,  The Laughter Is Gone,
A Person Who Feels     Where Did He Go,           The Clown Is Dead,
Like You And Me.        Where Did He Stay?       A Life's On The Run.

...

Неактивен Kronshtad

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 145
  • Пол: Мъж
  • Льохман
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #38 -: Декември 25, 2006, 21:40:44 pm »
Ако лъжата е грях и лошо качесво..то защо родителите  лъжат  децата си че съществува Дядо Коледа, и че са ги донесли щъркелите....при положение че ТЕ самите им казват когато са малки , че не е хубаво и не бива да се лъже....
Така са хем против лъжата...хем лъжат ?????
Как си го обяснявате !?[oops]

Децата развалят хората, така си го обяснявам
sms:
от: Годо
Извинете господа, ще закъснея

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #39 -: Декември 31, 2006, 14:57:50 pm »
така е , но мен ме дразни това че дори когато изберем лъжата казваме : "ама то това е благородна лъжа!"
не и аз като всички лъжа понякога , дори себе си лъжа доста често , но си го признавам пред себе си и пред другите че е лъжа , мръсна лъжа а не "благородна"- благородни лъжи няма , не си галете съвестта с тях



та някои хора нямат съвест.. какво да галят... понякога и най-жестоката лъжа е по-добра от колкото капката истина...
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен AkashA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 438
  • Пол: Жена
  • Изисквай невъзможното за да постигнеш максималното
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #40 -: Декември 31, 2006, 15:08:37 pm »
така е , но мен ме дразни това че дори когато изберем лъжата казваме : "ама то това е благородна лъжа!"
не и аз като всички лъжа понякога , дори себе си лъжа доста често , но си го признавам пред себе си и пред другите че е лъжа , мръсна лъжа а не "благородна"- благородни лъжи няма , не си галете съвестта с тях



та някои хора нямат съвест.. какво да галят... понякога и най-жестоката лъжа е по-добра от колкото капката истина...

въпрос:
примерно имаш приятел много държиш на него но твой близък го вижда с друга и не ти казва да не те нарани.........тогава?

Behind His Mask,          Where Did He Go,         The Clown Is Dead,
He Was Only Human,    No Laughter In Heaven,  The Laughter Is Gone,
A Person Who Feels     Where Did He Go,           The Clown Is Dead,
Like You And Me.        Where Did He Stay?       A Life's On The Run.

...

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #41 -: Декември 31, 2006, 16:32:27 pm »
Родителите не лъжат само за Дядо Коледа  [lol]
Мен ме лъжеха, че ако не слушам, Баба Яга ще ме вземе  [oops]  [lol]
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #42 -: Януари 01, 2007, 15:24:31 pm »
въпрос:
примерно имаш приятел много държиш на него но твой близък го вижда с друга и не ти казва да не те нарани.........тогава?

Ще обърна малко въпроса - аз да съм позицията да преценявам да кажа или не, за да мога да ти кажа какво бих направил и защо.
Първа стъпка - да говоря с провинилия се.
Втора стъпка (ако първата не помогне) - да говоря със засегнатата страна.
Защо в този ред - защото не виждам причина излишно да причинавам болка на някого. Не и ако въпросът може да се уреди иначе. Ако това не помогне, разбира се, значи така и така ще има болка, по-добре да му/и кажа истината и случаят да приключи. Почистената рана най-кратко боли и най-бързо зараства, както беше написал един човек. Но това не значи, че трябва да се нараняваме непрекъснато и да чистим раните. :)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен AkashA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 438
  • Пол: Жена
  • Изисквай невъзможното за да постигнеш максималното
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #43 -: Януари 01, 2007, 16:58:20 pm »
въпрос:
примерно имаш приятел много държиш на него но твой близък го вижда с друга и не ти казва да не те нарани.........тогава?

Ще обърна малко въпроса - аз да съм позицията да преценявам да кажа или не, за да мога да ти кажа какво бих направил и защо.
Първа стъпка - да говоря с провинилия се.
Втора стъпка (ако първата не помогне) - да говоря със засегнатата страна.
Защо в този ред - защото не виждам причина излишно да причинавам болка на някого. Не и ако въпросът може да се уреди иначе. Ако това не помогне, разбира се, значи така и така ще има болка, по-добре да му/и кажа истината и случаят да приключи. Почистената рана най-кратко боли и най-бързо зараства, както беше написал един човек. Но това не значи, че трябва да се нараняваме непрекъснато и да чистим раните. :)

аз питам как искаш да постъпят с теб когато си потърпевш - никой не те пита тогава за 1 или 2 -ра стъпка........

Behind His Mask,          Where Did He Go,         The Clown Is Dead,
He Was Only Human,    No Laughter In Heaven,  The Laughter Is Gone,
A Person Who Feels     Where Did He Go,           The Clown Is Dead,
Like You And Me.        Where Did He Stay?       A Life's On The Run.

...

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Една малко тъпа тема....но с дълбок замисъл:}
« Отговор #44 -: Януари 01, 2007, 18:00:51 pm »
"Постъпвай с другите така, както искаш те да постъпват с теб"
Отговаря ли на въпроса ти?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."