Автор Тема: Либия  (Прочетена 8573 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Либия
« Отговор #15 -: Декември 24, 2006, 18:07:41 pm »
na 24:12:2006 ot 19:30 ще се проведе протест в защита на българските медици в Либия. Точно в 19.30 в цяла България ще настане тъмнина за 5 мин.Нека всички българи се обединим за една кауза.СВОБОДА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ В ЛИБИЯ. Нека бъдем единни!

Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Либия
« Отговор #16 -: Декември 26, 2006, 12:08:18 pm »
Някой изобщо да се е замислял , че ако Кадафи освободи българите , ще стане гражданска война в Либия ?
Той ще бъде свален и едва ли не линчуван  , защото тези хора вярват те са убедени , че българите са виновни. Семействата на заразените деца - това е страна на фанатизъм и насилие.
Кадафи забърка тая каша. Да я оправя. Какъвто и натиск да му укажат всички останали европейски страни , той няма да си мръдне и пръста докато не си подсигури задника.
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Либия
« Отговор #17 -: Декември 29, 2006, 06:09:46 am »
Някой изобщо да се е замислял , че ако Кадафи освободи българите , ще стане гражданска война в Либия ?
Той ще бъде свален и едва ли не линчуван  , защото тези хора вярват те са убедени , че българите са виновни. Семействата на заразените деца - това е страна на фанатизъм и насилие.
Кадафи забърка тая каша. Да я оправя. Какъвто и натиск да му укажат всички останали европейски страни , той няма да си мръдне и пръста докато не си подсигури задника.

РАЗБИРА СЕ,ЧЕ Е ТАКА.А ТОВА ТУКА, НЯКОЙ НЕ МОГАТ ДА ГО РАЗБЕРАТ.АКО ОСВОБОДИ СЕСТРИТЕ,ЛЪСВА ЦЯЛАТА ИСТИНА, ИТОЙ ОИТВА НА КИНО.А НА НЕГО НЕ МУ СЕ ХОДИ НА КИНО ,СЛЕД 30 ГОДИШНО ЦАРУВАНЕ.В ТОВА Е ПРОБЛЕМЪТ С НАШИТЕ НЕВИННИ СЕСТРИЧКИ,ГОСПОД ДА ИМ Е НА ПОМОЩ И СВЕТАТ ДЕВА МАРИЯ.
To be,or not to be

Неактивен Reni_ty

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 77
  • Пол: Жена
  • NqMa LuBoo0oV ImA SaMo PrEvLi4aNe... :(
Re: Либия
« Отговор #18 -: Декември 29, 2006, 11:25:24 am »
Ако искате ме опрекавайте ..Тези жени убиха милион деца за какво за някакви пари?Те са майки не могат ли да се замислят те как биха страдали ако това бяха техните деца?Не,света се е озлобил всеки гледа парите...Та това е спин бе хора как 6те се оправят тези деца те едва опознават живота,а някой си им го прекъсва наранява ги. Вие мислите за децата на тези жени а защо не помислите за майките на тези деца как се 4увстват-безпомошни раз4итат 4е може би има надежда..А децата живота им си заминава бавно и мъ4ително.....

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Либия
« Отговор #19 -: Декември 29, 2006, 11:33:22 am »
 [oops] Момиче ти връзка с главния имаш ли бе ?  [oops]
Баси аман от знайни и незнайни разбирачи .
Млъкни по-добре не се излагай , че ще станеш хепен за смях  [confused] [evil]
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ArmaggeddoN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 607
  • Пол: Мъж
  • Преградите духът ми победи...
Re: Либия
« Отговор #20 -: Декември 29, 2006, 11:43:19 am »
А бе ако бяха виновни и аз съм съгласен, смъртната присъда не трябва да им мърда... е да ама те не са.Ама илюзия е права.Кадафи няма  да ги пусне и да остави всичко което е градил 30 години да се сгромоляса за 1 ден.
Настане вечер, месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен.
Гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен.

Неактивен Iio

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 540
  • Пол: Жена
  • Come fly with me...
    • My Facebook Profile
Re: Либия
« Отговор #21 -: Декември 29, 2006, 18:33:54 pm »
Ако бяха сигурни във вината им нямаше да мотат делото толкова време, и нямаше точно сега да им сложат смъртни присъди, защото знят, че влезем ли в Европейския съюз цяла Европа ще скочи върху тях...

Reni_ty земи събери малко инфо за цялата ситуация и после мисли за тея деца които са били заразени още преди българите да са отишли в Либия... Не казвам, че имам мн информация ама явно ти нямаш никаква...
В живота не е важно от къде идваш нито къде отиваш.... важно е да си щастлив по пътя!

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Либия
« Отговор #22 -: Декември 29, 2006, 21:36:12 pm »
Ух... бях абсолютно сигурна , че ще се спасят...
Но сега... Либия ни обвинява , че не й спазваме законите , а в Египет се вдигат на протести , че присъдите са справедливи
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Либия
« Отговор #23 -: Януари 04, 2007, 21:11:31 pm »
Ако искате ме опрекавайте ..Тези жени убиха милион деца за какво за някакви пари?Те са майки не могат ли да се замислят те как биха страдали ако това бяха техните деца?Не,света се е озлобил всеки гледа парите...Та това е спин бе хора как 6те се оправят тези деца те едва опознават живота,а някой си им го прекъсва наранява ги. Вие мислите за децата на тези жени а защо не помислите за майките на тези деца как се 4увстват-безпомошни раз4итат 4е може би има надежда..А децата живота им си заминава бавно и мъ4ително.....

Привет!Ти май си туркиня...мохамеданка.Не те упреквам.Човек не си избира, нито родителите,нито отечеството.Но ти си длъжна,като интелигетно и образовано момиче,преди да се изкажеш понякой въпрос,да го проучиш основно.А това не си направила,и  сега се исказваш неподготвена.По прочети повечко по въпроса с българските сестри и ми се иска да чуем от теб,едно вече мотивирано твое исказване по този въпрос.Съгласна ли си?
To be,or not to be

Неактивен ivalenny

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1376
  • Пол: Жена
  • ~Следвам само сърцето си!~
Re: Либия
« Отговор #24 -: Януари 10, 2007, 18:21:10 pm »
Цитат
Привет!Ти нещо нещо здраво бъркаш нещата.Ама здраво.В разсъжденият ти има съчувствие ,но няма капка истина и здрав смисъл.
1.Никой не е доказал ,че нашите сестри са заразили  децата,хем по поръчение на ЦРУ.Твърденията на либийския "съд"се базират на тяхни
самопризнаня.Ако те прикарат на пангара, и те подложат на най тежките психофизически истезания,които човекото въображение  не може и да си представи,човек е готов 100 пъти да умре,всичко да признае и да подпише,само и само да не го изтезават повече.Дотам може и докарва истезаваните,съвременната инквизиционна техника.А има и психотропни вещества.Като ти сложат от тях във водата за пиене.Ти губиш контрол над себе си и правиш това,което ти кажат.
2. Става дума за около 500 деца.От тях са починали над 80,а ще умрат още стотици.На шайката на Кадафи и е нужен" виновник "за случилото се.И ...обвиняват  невинните ни сестри.Тогава те са подготвяли обвинения срещу полски и филипински сестри.Но поляците и филипинците като виждат накъде отиват нещата си истеглят сестрите моментално.Остават само нашите сестри и те стават виновните.Шайката на Костов не ги защити.Той излезе лично по телевизията и каза...-Ама ако са виновни,като са виновни...Ние не сме имали по това време и посланик там.Никой не ги защити,не се и опита да ги защити и те стават..ВИНОВНИТЕ.След подходяща "обработка" от либийските ченгета, ТЕ и" признават" вината си.
3.На Кадафи и неговата шайка му трябват виновни и Костовото правителство му ги поднесе на тепсия.Иначе Кадафи и шайката му щяха да бъдат свалени от власт и избити.Защото са допуснали болниците липса на елементарна хигиена.Болничното им обслужване да е много под нулата.Тогава им е било наложено ембарго и отказан достъп съвременни лекарства и медицина,зарад атентата на самолета над Уокърди.
4.Преди 20-на години е имало подобен случай във Франция.Били са заразени над 80 човека.При кръвопреливане  с заразена от спин кръв.Измрели са болшинството от заразените.Съдени и осъдени са ...доставилите заразената кръв,началници,зам,министри по здравеопозването,лекари.НИКОЙ НЕ ПОСЕГНАЛ НА СЕСТРИТЕ.ТЕ ПРАВЯТ ТОВА,КОЕТО ИМ НАРЕДЯТ ЛЕКАРИТЕ.ТЕ СА САМО ИЗПЪЛНИТЕЛИ.
5.Става дума за огромни суми.За всяко дете те искат по 10 милиона долара.Атова са 500 деца.Целия буджет на България за 1  година.

ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ НАШИТЕ СЕСТРИ СА АБ-СО-ЛЮТНО НЕВИНОВНИ.
ЕДИН БЕЗПРИСТРАСТЕН,не либийски,МЕЖДУНАРОДЕН СЪД БИ ГО ДОКАЗАЛ ВЕДНАГА.

Напълно си прав!!!
Толкова ме е яд,че никой не си мръдна пръста на времето когато още беше възможно да се направи нещо за нашите сестри.
"Държавата - това сме ние" беше казал някой,ама в нашия случай държавата са "клоуните" в парламента дето само гледат как да лапнта повече парички,че да има и за правнуците.Нашия парламент е "цирк" !!!Една голяма шайка тъпанари дето ни управляват!Много съм възмутена... [sad3]
Живея вече трета година в чужбина именно заради това,че "държавата" не се погрижи за моето семейство.Разговарям тук с хората и ги питам за мнението им по въпроса с нашите сестри,а те клатят глава и само казват,че ако това беше станало с техни сънародници Кадафи отдавна щеше да е два метра под земята,а сестрите им живи и здрави по домовете си...
Толкова е жестоко всичко  [reevvv]

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: Либия
« Отговор #25 -: Януари 23, 2007, 22:00:30 pm »
И аз съм за тяхната свобода обаче както мисля, че Бойко Борисов беше казъл "Ами ако са виновни? "  [mhmm]

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Либия
« Отговор #26 -: Януари 27, 2007, 16:47:53 pm »
Държавицата ни е достатъчно ... лемава,за да успее да направи нещо! Защо не измъкнаха сестрите,когато останалите държави измъкнаха своите? Естествено,че им трябва виновник...поогледали са се,поослушали са се и тъй като ние нищо не сме направили на момента...айде,българките зад решетките.
 България си раздаде "дупето" на толкова много места,а сега от всякъде ни викат "Ами ние ви подкрепяме"...ами като ни подкрепяте ПОМОГНЕТЕ ни... "ааа не можем,защото имаме изгода от Либия" Ха! Айде сега,вие ни дадехте дупе,ние ще ви го сложим (съжалявам за цинизма,но ситуацията го позволява).
 И тъй,като имаме някаква песевдо подкрепа...ние какво направихме - "НИЕ сме С вас" и какво? Какво правим с тая организациика? Едно голямооо нищо? Смеят ни се още повече. На пък Либия и пук,че и дреме...че ние сме си накичили лентички.Само замазват очите на близките,че "Вдиш ли,ние правим каквото можем" ...ами то вярно - те май нищо не могат.Даже и сега не изпуснаха момента да направят рекламка "Весник Стандарт" "Омв..." "Шел" ала бала.
 Господи...помогни на България! Със сигурност друг няма да може!
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Либия
« Отговор #27 -: Януари 29, 2007, 17:09:53 pm »
Синът на Кадафи: Предлагаме хепиенд


"Екзекуции няма да има. Не искаме да гледаме екзекуции в Либия - нито на либийци, нито на българи!", заявява синът на Муамар Кадафи пред "24 часа"


Либия предлага пътна карта за разрешаване на случая Бенгази, твърди синът на полковник Кадафи в интервю за в. "24 часа", дадено на 25 януари в Париж и публикувано днес.

Сейф ал Ислам заявява пред журналиста Георги Милков, че вече е обсъждал плана с външните министри на Германия и Франция и скоро се надява на хепиенд, както искал и баща му.

Според плана освен финансови постъпления Либия щяла да започне да приема и различни "форми на уважение и съчувствие, които ще накарат семействата на заразените деца да се обединят около консенсусно решение" за съдбата на българките".

Синът на либийския лидер твърди, че

съдът е бил наистина независим, но е произнесъл нечестни присъди.

"Екзекуции няма да има. Не искаме да гледаме екзекуции в Либия нито на либийци, нито на българи! - заявява синът на Муамар Кадафи пред българския журналист. Той обяснява, че законодателството в родината му все още предвижда смъртно наказание, но твърди, че изпълнението на подобни присъди е било преустановено.

"Не сме като премиера Малики в Ирак. Либия не е Ирак", казва либиецът, напомняйки за протестите на баща си срещу екзекуцията на бившия диктатор Саддам Хюсеин.

В отговор на напомнянето на Георги Милков, че в Либия са били екзекутирани двама турци, Сейф ал Ислам заявява, че това е било отдавна - преди 4 години.

"Можете ли да ни дадете гаранции, че това няма да стане?" пита журналистът.

Сейф ал Ислам отговаря:

"Казвам ви, няма да екзекутираме никого!"

Сейф ал Ислам, който ръководи фондация на името на баща си, твърди, че организацията е "нещо много повече от наблюдател на случая". "Ние сме сред основните играчи, казва той.

Синът на Кадафи обявява, че е получил мандат от семействата на заразените деца в Бенгази да говори от тяхно име и сега е по средата на "тази голяма бъркотия - либийската държава, роднините на заразените деца, Европейския съюз, българското правителство, пресата..."

Кадафи бил шокиран от два пъти произнесената от съда смъртна присъда.

"Ние прекъснахме всякаква възможност за контакт, за достъп до съда, за да няма възможност за никакво влияние. Казахме на съдията: ето, имате папките по делото с цялата документация, това са прокурорите, това са адвокатите, няма да позволим никакъв натиск от никъде, гледйте делото и решете.

Когато накрая съдиите взеха своето решение, ние бяхме шокирани и изненадани от резултата. Сега аз не мога да ида при съдията и да му кажа: ти не си бил честен, не си взел справедлива присъда.

Истината е, че този случай от началото беше сбъркан и тръгна в грешна посока. Имаше много манипулации в оригиналните файлове. Имаше много грешки. Но вината е на полицаите и следователите, които се занимаваха с делото в началото. Грешката е тяхна, а не на съдията", казва синът на либийския лидер.

Сейф ал Ислам влиза в противоречие с твърденията на баща си като обявява пред "24 часа": "Сигурен съм сто процента, че въобще не става дума за никаква конспирация.

Нямало е Мосад или ЦРУ и такива неща. Става въпрос за немарливост."

Шефът на фондация "Кадафи" настоява да бъдат задоволени исканията на фамилиите и да бъде поето лечението на децата. Според него в този процес трябвало да участват либийското правителство, българското правителство и Европейският съюз.

Сейф ал Ислам говори за "важния разговор" на Кадафи с президента Първанов, за своя среща с вицепремиера Калфин, "който е разбран и диалогичен човек", и добавя: "Имаме приятели в българското правителство, в българския парламент, с които можем да водим диалог. Заедно трябва да стигнем до решение".

Според него в Бенгази били огорчени, че целият свят се грижи само за българките, а никой не зачита правата на заразените деца и техните семейства.

"Това се отразява негативно и създава отрицателни настронеия сред семействата. Затова европейско внимание към техния проблем ще помогне много. Сега те са огорчени, смятат, че са игнорирани, техните чувства са накърнени. Нещастни са, защото ги подценяват. Либийците са много емоционални хора и тези неща имат значение", твърди шефът на фондация "Кадафи".

Той настоява, че, след като Либия е платила за жертвите на терористичните атентати на държави, "които не са бедни" така сега Европейския съюз трябва да плаща на семействата в Бенгази. "Говорим с Европа не за пари кеш, а за удовлетворяване на засегнатите семейства", напомня Сейф ал Ислам.

Според него либийското искане за освобождаване на осъдения за атентата над Локърби Абдулбасет ал Меграхи срещу свободата на българките не е сделка, а "сходен въпрос".

"Вие вярвате, че вашите сестри са невинни. Ние вярваме по същия начин, че Меграхи е невинен.

Смятаме, че той бе осъден несправедливо и без доказателства. Вие искате вашите да бъдат ектстрадирани, и ние искаме той да бъде екстрадиран. Защо да не искаме? Това е морален въпрос...", обяснява синът на полковник Кадафи.

В отговор на въпрос на Георги Милков той заявява, че преди два дни за последен път е говорил ст баща си и той му казал: "Работи по случая, искам да намериш решение. Възможно най-скоро!"
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Eamon

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1740
  • Пол: Мъж
  • Arctic Warfare
    • Нашето форумче!
Re: Либия
« Отговор #28 -: Февруари 04, 2007, 00:50:14 am »
А бе ако бяха виновни и аз съм съгласен, смъртната присъда не трябва да им мърда... е да ама те не са.Ама илюзия е права.Кадафи няма  да ги пусне и да остави всичко което е градил 30 години да се сгромоляса за 1 ден.
За мен този които трябва да умре е именно Кадафи.. тои ма си гради някакви си негови планове.. с което патим ние и държавата ни... ако можех да направя нещо бих отишъл да го гръмна в главата.. този е побъркан.. не зная .. ама си мисля че ако държахме малко повече на тях.. вече щяха да са на свобода.... не че нещо но до колкото си спомням се сетихме за тях след като бяха лежали 2 години по затворите в Либия..

П.С. Ние сме с вас.
Три кибритени клечки, една по една изгорих във нощта. Първата за да видя лицето ти, втората за да видя очите ти.. последната за да видя устните ти. А после.. пълна тъмнина. За да си спомня всичко това докато те прегръщам.

Липсвате ми приятели.. и как ми липсва доброто старо време, когато бяхме по-цяла вечер тук.. пишехме, смеехме се.. играехме игри.. водехме "дуели" със стихове.. Господи , колко хубаво беше..

Неактивен dark_angel

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 91
  • Пол: Жена
  • Да попаднеш в бездната на мрака
Re: Либия
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2007, 00:05:12 am »
чесно да си призная съм напълно потресенаот всичко което става взеха ни за играчки и в момента сме като кукла на конци дърпани сме само от мисълта да се направиме уж на мн загрижени а всъщност на наще политици май не им дреме мн мн тва ако беше на някой политик близък или роднина там нямаше така да се протакат нещата а сега уж са голяма работа а всъщост нищо не правят мн ме  е чд на държавата за кво се прави на такава като всъщност иска само да спечели някви симпатии но по този начин заприличахме на цирк мн ми е мъчно за наще сестри там а да не гожовиме  за близките им а наще идиоти тука се правят на велики кво печелят с тва само затъваме още повече ...........
Да попаднеш в бездната на мрака,
да усетиш как студа пълзи в кръвта,
да почувстваш полъха на злата,
безкористна, но чувствена лъжа.