Автор Тема: Либия  (Прочетена 8577 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Либия
« -: Декември 20, 2006, 13:55:15 pm »
Цитат
Шейтанов бе категоричен, че изплащането на какъвто и да е откуп за сестрите ще бъде голям позор.
По думите на юриста независимо от размера на откупа, който България събере за сестрите ни, той няма да реши проблемите на Либия.


Ще си позволя за пореден път да цитирам:

Цитат
....::: Ipsi Dixit :::.... barovbd@uindy.edu


Л И Б И Я

Страна на позор,
владяна от страх;
диктатор и
стадо овце, пълни с прах
в невежа, порочна
и долна пустиня
заплашват чедата
на наша родина!

Ламя лицемерна
и търсеща жертви,
крепяща живота
на мъст и мизерия,
изискваща слава
и без да и пука,
път с лакти проправя
чрез чуждата мъка!

Какво ли ще прави?
Ще видим тъй скоро...
Не трябва да имаме
капка умора!
Да бъдем сплотени,
задружни, единни
да върнем живота
в душите невинни!

Излезте навънка!
Носете мастило!
Правете плакати
и викайте силно:
"Кадафи! Шамшорник!
Дойде ни до гуша!"
Правете така, че
змията да слуша!

Цитат
Калфин пред CNN: Няма да плащаме кръвнина
20 декември 2006 / News.dir.bg
Пред телевизия CNN късно снощи външният министър Ивайло Калфин заяви, че след потвърдените смъртни присъди по СПИН делото международната позиция на Либия ще пострада.


И не се ли наслушахме на това колко силно се осъжда решението на съда, колко били възмутени, колко не било приемливо ... и т.н. и т.н. - и какво от това ? Президента веднага изкочи с пресконференция, парламента осъждал еди кой си какво направил .... и как се бил възмутил - и какво от това? Всички осъждат, но нищо не правят ...
По добре е да жертваме хората да не си признаем вината и да спестим парите ... какво ли са за държавата тези животи ...
Утре ежедневието ще ни повлече и новината се забравя, защото тя е просто новина ... за мен ... за теб ... но не и за някои други чакащи вече колко години, не и за някои други надяващи се толкова години ...!?!

А ти потребителю, ако от теб зависеше, щеше ли да платиш или щеше гордо да стоиш и да казваш невинни ... но преди да отговориш си представи погледите на децата чакащи майките си ...







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Re: Либия
« Отговор #1 -: Декември 20, 2006, 14:52:45 pm »
Снощи бях потресена..ПОтвърждават смъртните присъди. Истината е, че колкото и да размишляваме и да се вълнуваме нищо няма да се промени, явно общественото мнение в България не е достатъчно важен фактор... На мнение съм, че не бива да се стига до ексцесии, но държавата трябва да покаже(и докаже), че е такава точно в такъв момент. Защото една държава трябва да се грижи преди всичко за своите граждани, и то за всички. Затова съм ЗА плащането на тези пари. Животът е най-голямата ценност. Нека да не позваляваме да се случи с нашите медици това, което се случи с двамата шофьори в Ирак преди години..Пожертвахме ги и ги забравихме..

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

PaolaRey

  • Гост
Re: Либия
« Отговор #2 -: Декември 20, 2006, 15:22:32 pm »
За събирането на парите...5 човешки живота не са равни на к'вито и да било пари.... [evil]

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Либия
« Отговор #3 -: Декември 20, 2006, 15:51:22 pm »
Не е въпроса в парите. Кадафи не иска пари, иска да изтъргува либийския външен дълг към България. Само че да се съгласим сега би било връх на безгръбначието. Представяш ли си - седем години оставяш либийците да правят каквото си искат с хората ти, а после послушно плащаш. Хем такован, хем плащаш. Сега, от политиците ни чеп за зеле не става, така че подобна развръзка не би ме учудила. Но съм абсолютно съгласен, че би било крайно позорно. Това беше вариант в самото начало на кризата, преди мъченията по затворите. Сега, след тях, е абсолютно недопустимо.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Либия
« Отговор #4 -: Декември 20, 2006, 16:03:19 pm »
значи си за смъртта пред позора ... не знам защо така си мислиш, но аз поне не бих предпочел честта на държавата пред живота на хората страдали през тези години ... позорно не позорно затваряш очи и подаваш пари ... поне аз така си мисля че трябва да бъде ...

Навсякъде по света се налага понякога и принципа: "без вина виновни сме"
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Либия
« Отговор #5 -: Декември 20, 2006, 16:50:10 pm »
Проблемът е, че от честта на държавата зависи в доста случаи живота на гражданите и. Това е чиста проба изнудване. Ако платиш веднъж, ще се намерят веднага още 2-3 "кандидата". И в крайна сметка ще се окаже, че за да спасиш живота на 6 човека си пожертвал животите на много повече. Никоя нормална държава не би го допуснала. Единствената възможна политика при изнудване е силата.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Iio

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 540
  • Пол: Жена
  • Come fly with me...
    • My Facebook Profile
Re: Либия
« Отговор #6 -: Декември 20, 2006, 20:42:49 pm »
тези хора си излежаха присъдите за тези 7 години, отнеха им живота там и мисля, че е крайно време да бадат свободни...

на 1.01.2007 влизаме в европейския съюз, нашите скъпи депутати не правят нищо дано поне от другите европейски страни ни помогнат, защото иначе не е имало смисъл да се присъедиянваме към тях...

и още само едно нещо:


Freedom for the Bulgarian Nurses in Libya!!!

www.freedomm.hit.bgwww.petitiononline.com
В живота не е важно от къде идваш нито къде отиваш.... важно е да си щастлив по пътя!

Неактивен Shady^

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1270
  • Пол: Жена
  • Cry Me A River
Re: Либия
« Отговор #7 -: Декември 20, 2006, 22:04:05 pm »
Аз се чудя как може тези съдии да са толкова слепи.. колко учени им доказваха, че инфекцията със спин не е от българските сестри.. а и нея я е имало 3 години, преди нашите сестри да отидат там. Либийците просто си търсят виновник. И както някой по-горе каза идеалният виновник са били сестрите, защото са българки а Либия има дълг към България за не знам колко милиона... и така е станала цялата работа според мен. Но ми мина и друго през главата.. ако ги бяха оправдали съдиите сигурно щяда да бъдат пребити, ако не и убити от недоволните либийци. Тези хора са изстрадали толкова много там.. те не заслужават тези присъди. И все пак ако на Коледа стават чудеса бих искала да ги оправдаят и да се върнат удома за празниците при близките си  [confused]
                                                                                                 What Goes Around...
                                                                                                                                          ...Comes Around

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Либия
« Отговор #8 -: Декември 21, 2006, 09:14:16 am »

Седем Години  ,  "Сватбите  на  Кадафи " ....
На  кой  му  ПУКА  ЗА  Външния  ДЪЛГ  ?
Преди  да  стане  това  ...
никой  не  знаеше  че  на  Либия  някой  давал  е  пари
А   разправят  бедни  сме  били ....!?

Даите  им  парите 
Да  ни  освободят  жените....
и на никой  няма  да  му  пука  каде  Либииците парите ще  си  наврат
щом  нашите  се  приберат  ...

Кръвнина  неще  ли  да  плащат  ..
Оправвдание  за  непукизъм 
КРЪВНИНА  НЕ  ПЛАЩАТ 
А  НА  ЛИБИЯ  ПАРИ  НАЗАЕМ  ПРАЩАТ  ... !?
Двойни  лицемери .

Разправят :
На Огъня с  Огън
На Огъня с Огън
Майната  му  ....
На Огъня  с ....Вода ?!...
 


Неактивен FALLEN

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3585
  • Пол: Жена
  • Моля те,спаси ме...От самата мен...Спаси ме...
Re: Либия
« Отговор #9 -: Декември 22, 2006, 10:28:38 am »
Има ли нещо по-ценно от човешкия живот?
Ако има... то нека ги осъдят.Ако има нещо по-важно от човешкия живот... нека ги осъдят.
И някой да ми каже,че първото права на човека е ПРАВО НА ЖИВОТ!

Ние нямаме държава,за да изискваме от нея каквото и да е,и пак ние сме виновни,че нямаме,защото ние я "назначихме"...
И още по-лошо.... Само говорим,и нищо не можем да направим.А още по-страшното е,че който може да помогне,стой и гледа и чака да лапне пачката...
Не ме мрази! Аз достатъчно се мразя!
Сякаш чувствата сега не са модерни...
Но ден след ден не можах да си докажа,
че те мразя и пак те обичам неймоверно...

 
И аз бавно изчезвам...
Изчезнах...
Но ти във мен остана!...

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Либия
« Отговор #10 -: Декември 22, 2006, 10:54:37 am »
Има ли нещо по-ценно от човешкия живот?
Има - много човешки животи.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен AkashA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 438
  • Пол: Жена
  • Изисквай невъзможното за да постигнеш максималното
Re: Либия
« Отговор #11 -: Декември 22, 2006, 16:39:52 pm »

Седем Години  ,  "Сватбите  на  Кадафи " ....
На  кой  му  ПУКА  ЗА  Външния  ДЪЛГ  ?
Преди  да  стане  това  ...
никой  не  знаеше  че  на  Либия  някой  давал  е  пари
А   разправят  бедни  сме  били ....!?

Даите  им  парите 
Да  ни  освободят  жените....
и на никой  няма  да  му  пука  каде  Либииците парите ще  си  наврат
щом  нашите  се  приберат  ...

Кръвнина  неще  ли  да  плащат  ..
Оправвдание  за  непукизъм 
КРЪВНИНА  НЕ  ПЛАЩАТ 
А  НА  ЛИБИЯ  ПАРИ  НАЗАЕМ  ПРАЩАТ  ... !?
Двойни  лицемери .

Разправят :
На Огъня с  Огън
На Огъня с Огън
Майната  му  ....
На Огъня  с ....Вода ?!...
 


[plqs plqs] [plqs plqs] [plqs plqs] [plqs plqs] [plqs plqs] - за това става въпрос

Behind His Mask,          Where Did He Go,         The Clown Is Dead,
He Was Only Human,    No Laughter In Heaven,  The Laughter Is Gone,
A Person Who Feels     Where Did He Go,           The Clown Is Dead,
Like You And Me.        Where Did He Stay?       A Life's On The Run.

...

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Либия
« Отговор #12 -: Декември 23, 2006, 05:32:58 am »

Седем Години  ,  "Сватбите  на  Кадафи " ....
На  кой  му  ПУКА  ЗА  Външния  ДЪЛГ  ?
Преди  да  стане  това  ...
никой  не  знаеше  че  на  Либия  някой  давал  е  пари
А   разправят  бедни  сме  били ....!?

Даите  им  парите 
Да  ни  освободят  жените....
и на никой  няма  да  му  пука  каде  Либииците парите ще  си  наврат
щом  нашите  се  приберат  ...

Кръвнина  неще  ли  да  плащат  ..
Оправвдание  за  непукизъм 
КРЪВНИНА  НЕ  ПЛАЩАТ 
А  НА  ЛИБИЯ  ПАРИ  НАЗАЕМ  ПРАЩАТ  ... !?
Двойни  лицемери .

Разправят :
На Огъня с  Огън
На Огъня с Огън
Майната  му  ....
На Огъня  с ....Вода ?!...
 


[plqs plqs] [plqs plqs] [plqs plqs] [plqs plqs] [plqs plqs] - за това става въпрос

Благодаря  ....   [shame]

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Либия
« Отговор #13 -: Декември 23, 2006, 10:55:25 am »
Цитат
Шейтанов бе категоричен, че изплащането на какъвто и да е откуп за сестрите ще бъде голям позор.
По думите на юриста независимо от размера на откупа, който България събере за сестрите ни, той няма да реши проблемите на Либия.


Ще си позволя за пореден път да цитирам:

Цитат
....::: Ipsi Dixit :::.... barovbd@uindy.edu


Л И Б И Я

Страна на позор,
владяна от страх;
диктатор и
стадо овце, пълни с прах
в невежа, порочна
и долна пустиня
заплашват чедата
на наша родина!

Ламя лицемерна
и търсеща жертви,
крепяща живота
на мъст и мизерия,
изискваща слава
и без да и пука,
път с лакти проправя
чрез чуждата мъка!

Какво ли ще прави?
Ще видим тъй скоро...
Не трябва да имаме
капка умора!
Да бъдем сплотени,
задружни, единни
да върнем живота
в душите невинни!

Излезте навънка!
Носете мастило!
Правете плакати
и викайте силно:
"Кадафи! Шамшорник!
Дойде ни до гуша!"
Правете така, че
змията да слуша!

Цитат
Калфин пред CNN: Няма да плащаме кръвнина
20 декември 2006 / News.dir.bg
Пред телевизия CNN късно снощи външният министър Ивайло Калфин заяви, че след потвърдените смъртни присъди по СПИН делото международната позиция на Либия ще пострада.


И не се ли наслушахме на това колко силно се осъжда решението на съда, колко били възмутени, колко не било приемливо ... и т.н. и т.н. - и какво от това ? Президента веднага изкочи с пресконференция, парламента осъждал еди кой си какво направил .... и как се бил възмутил - и какво от това? Всички осъждат, но нищо не правят ...
По добре е да жертваме хората да не си признаем вината и да спестим парите ... какво ли са за държавата тези животи ...
Утре ежедневието ще ни повлече и новината се забравя, защото тя е просто новина ... за мен ... за теб ... но не и за някои други чакащи вече колко години, не и за някои други надяващи се толкова години ...!?!

А ти потребителю, ако от теб зависеше, щеше ли да платиш или щеше гордо д а стоиш и да казваш невинни ... но преди да отговориш си представи погледите на децата чакащи майките си ...

Привет!Ти нещо нещо здраво бъркаш нещата.Ама здраво.В разсъжденият ти има съчувствие ,но няма капка истина и здрав смисъл.
1.Никой не е доказал ,че нашите сестри са заразили  децата,хем по поръчение на ЦРУ.Твърденията на либийския "съд"се базират на тяхни
самопризнаня.Ако те прикарат на пангара, и те подложат на най тежките психофизически истезания,които човекото въображение  не може и да си представи,човек е готов 100 пъти да умре,всичко да признае и да подпише,само и само да не го изтезават повече.Дотам може и докарва истезаваните,съвременната инквизиционна техника.А има и психотропни вещества.Като ти сложат от тях във водата за пиене.Ти губиш контрол над себе си и правиш това,което ти кажат.
2. Става дума за около 500 деца.От тях са починали над 80,а ще умрат още стотици.На шайката на Кадафи и е нужен" виновник "за случилото се.И ...обвиняват  невинните ни сестри.Тогава те са подготвяли обвинения срещу полски и филипински сестри.Но поляците и филипинците като виждат накъде отиват нещата си истеглят сестрите моментално.Остават само нашите сестри и те стават виновните.Шайката на Костов не ги защити.Той излезе лично по телевизията и каза...-Ама ако са виновни,като са виновни...Ние не сме имали по това време и посланик там.Никой не ги защити,не се и опита да ги защити и те стават..ВИНОВНИТЕ.След подходяща "обработка" от либийските ченгета, ТЕ и" признават" вината си.
3.На Кадафи и неговата шайка му трябват виновни и Костовото правителство му ги поднесе на тепсия.Иначе Кадафи и шайката му щяха да бъдат свалени от власт и избити.Защото са допуснали болниците липса на елементарна хигиена.Болничното им обслужване да е много под нулата.Тогава им е било наложено ембарго и отказан достъп съвременни лекарства и медицина,зарад атентата на самолета над Уокърди.
4.Преди 20-на години е имало подобен случай във Франция.Били са заразени над 80 човека.При кръвопреливане  с заразена от спин кръв.Измрели са болшинството от заразените.Съдени и осъдени са ...доставилите заразената кръв,началници,зам,министри по здравеопозването,лекари.НИКОЙ НЕ ПОСЕГНАЛ НА СЕСТРИТЕ.ТЕ ПРАВЯТ ТОВА,КОЕТО ИМ НАРЕДЯТ ЛЕКАРИТЕ.ТЕ СА САМО ИЗПЪЛНИТЕЛИ.
5.Става дума за огромни суми.За всяко дете те искат по 10 милиона долара.Атова са 500 деца.Целия буджет на България за 1  година.

ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ НАШИТЕ СЕСТРИ СА АБ-СО-ЛЮТНО НЕВИНОВНИ.
ЕДИН БЕЗПРИСТРАСТЕН,не либийски,МЕЖДУНАРОДЕН СЪД БИ ГО ДОКАЗАЛ ВЕДНАГА.

To be,or not to be

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Либия
« Отговор #14 -: Декември 23, 2006, 11:30:21 am »
Само да запитам дали някой е информиран по въпроса за " Ще ви заразим и ние със СПИН"
Май някой от полицията им или адвокат го беше казал ... и нашите дупедавци уж щели да ги съдят ...
Някакво развитие тук или са си били пак приказки?


Горното мнение  [a taka]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]