Автор Тема: умен или упорит като магаре...  (Прочетена 4044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #45 -: Ноември 20, 2006, 10:30:55 am »
Пак не си прав, защото бог или има, или няма. Друг вариант няма, съответно, обективна истина има и нищо относително няма в случая.

Феанор.. съгласен съм, че е така, но все пак половината население на земята вярва в него... а другата половина - не.. глобалната истина може да е, че не съществува... но за всеки човек тя си има свое измерение и в случая - че съществува Бог...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #46 -: Ноември 20, 2006, 10:52:13 am »
Упорит си като магаре  :p

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #47 -: Ноември 20, 2006, 12:37:13 pm »
SteeleR, възприятието не променя фактите. Убедеността на някой в нещо, не прави нещото истинно. Иначе земята още щеше да е плоска. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #48 -: Ноември 20, 2006, 12:46:56 pm »
съгласен съм, че не ги променя... но можеш ли да кажеш дали със сигурност съществува или не ?  мога да дам и друго примерче.. безкрайна ли е вселената или не?.. и още хиляди сигурно има ако се замисли човек.. и във всичките - да, отговора е само един, но докато няма начин той да се докаже(покаже)... всичко опира до самия човек и вярата(или знанията) в него..

Упорит си като магаре  :p

мерси :) нали знаеш, че докато не търкаш здраво пръчката в сламата тя няма да се запали.. така, че.. какво лошо в упорството.. най-мн накой и друг пожар да избухне :)

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #49 -: Ноември 20, 2006, 12:49:20 pm »
Упорит си като магаре  :p

Заглавието  на темата  , подсказва  че  само  Автора  и  които  е сугласен  с  него  е  Умен  .

Всички  други  според него  са  упорити  магарета .

ТАЗИ  ТЕМА  , НЕ Е ДИСКУСИЯ  а  УЛТИМАТУМ  - "или си  съгласен с мен  и  си умен , Или  не си Съгласен и  си  упорито    магаре  ...

долна  инсинуация  ....

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #50 -: Ноември 20, 2006, 14:24:51 pm »
Упорит си като магаре  :p

Заглавието  на темата  , подсказва  че  само  Автора  и  които  е сугласен  с  него  е  Умен  .

Всички  други  според него  са  упорити  магарета .

ТАЗИ  ТЕМА  , НЕ Е ДИСКУСИЯ  а  УЛТИМАТУМ  - "или си  съгласен с мен  и  си умен , Или  не си Съгласен и  си  упорито    магаре  ...

долна  инсинуация  ....

да разбирам ли, че за теб упорството е нещо лошо и не го одобряваш ?

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #51 -: Ноември 20, 2006, 18:53:00 pm »
Стиилър е прав.Много често темите за философия се превръщат в ринг на който някои "борци" се "борят" с други само заради лични пристрастия.Всеки чака противника да публикува следващия си пост и веднага застава в опозиция и тръгва да се заяжда... без дори да е прочел това което пише.Хора приемете, че и вие имате недостатъци, и вие правите грешки.И стига сте си показвали личните пристрастия.А точно те се образуват от тази непособност да си признаеш грешката.Някой като те обори в определена тема и като ти покаже, че грешиш... но ти си упорит/а като магаре и не искаш  да приемеш своята грешка, то ти изпитваш неприязън, че се е опитал да ти покаже истината.В спорът се ражда истината... може би е така... но не бъдете толкова самоуверени, че вие сте прави.Това, че признавате само вашата истина не ви прави умни, напротив точно обратното.Умно е да се променяш, това значи да се учиш от грешките си, е как да се учиш от тях като ти не ги признаваш и ги считаш за нещо невъзможно.Айде че нещо се отплеснах

П.П С любов.Make love, not war.

Здравей.И ти си прав.И Стилър беше прав.Испълнението му беше лошо.Такива Гюромихайловци клепани-недоклепани, колкото щеш. И тук гъмжи от манияци,които се смятат за непогрешими.Хванал се като удавник за сламка за нещо...което бил казал.Сламката отплувала,нещото го няма,а той рита и реве до последно:- Аз съм винаги прав.Да признаеш,че не си бил прав,което ни се случва,ние не  сме  богове, а  грешни хора,се иска  смелост,честност  и много мозък.Все неща ,както навсякъде в БГ и тук дефецитни.


българофил

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: умен или упорит като магаре...
« Отговор #52 -: Ноември 20, 2006, 19:16:59 pm »
Упорит си като магаре  :p

Заглавието  на темата  , подсказва  че  само  Автора  и  които  е сугласен  с  него  е  Умен  .

Всички  други  според него  са  упорити  магарета .

ТАЗИ  ТЕМА  , НЕ Е ДИСКУСИЯ  а  УЛТИМАТУМ  - "или си  съгласен с мен  и  си умен , Или  не си Съгласен и  си  упорито    магаре  ...

долна  инсинуация  ....

да разбирам ли, че за теб упорството е нещо лошо и не го одобряваш ?

квото искаш  разбираи ...   [lol]