Автор Тема: Предмети, които не изучаваме?  (Прочетена 2762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Предмети, които не изучаваме?
« -: Октомври 26, 2006, 23:19:34 pm »
Преди няколко дни в часа по математика стана въпрос за настоящите президентски избори и аз лично си дадох сметка, че кажи речи, нямаме си и понятие какво се случва около нас, особено относно политика и всякакви подобни  :) Та замислих се - няма ли да е добре да имаме подобни часове в училище, ако ще да са  1-2 пъти месечно... Естествено говоря за по-големите класове. След година, две ставаме пълнолетни, а си нямаме идея за доста подони неща  [confused] :)

Та какво мислите вие? Има ли неща, които определено е от полза да знаем, някои дори необходими, но не получаваме знанието си за тях в училище? Има ли такива предмети за вас?








PaolaRey

  • Гост
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2006, 06:34:14 am »
Ми да речем Политика  [lol]
И вместо да учим 1000 години Историята на БГ която е минало отминало и свършено....може да се направи някъв такъв час...

Неактивен VLADISLAVA

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 426
  • Пол: Жена
  • NeveR Be The SamE aGaIn
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2006, 15:21:41 pm »
И аз бих искала да учим политика, да си призная нямам си никаква представа по тая тема.
Не прошу я ничего, пусть,
Что когда-то счастливa я былa,
Измотала душу мне грусть.
Ждать тебя уж больше нет сил.
Ты поверишь, я б других не замечалa лиц?
Live Your Life And Feel Free To Follow Your Dreams :)

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2006, 16:17:29 pm »
 [a taka] [a taka]

Неактивен ¤§¤ DAMNED^ANGEL ¤§¤

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3537
  • Пол: Жена
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2006, 03:20:30 am »
Преди няколко дни в часа по математика стана въпрос за настоящите президентски избори и аз лично си дадох сметка, че кажи речи, нямаме си и понятие какво се случва около нас, особено относно политика и всякакви подобни  :) Та замислих се - няма ли да е добре да имаме подобни часове в училище, ако ще да са  1-2 пъти месечно... Естествено говоря за по-големите класове. След година, две ставаме пълнолетни, а си нямаме идея за доста подони неща  [confused] :)

Та какво мислите вие? Има ли неща, които определено е от полза да знаем, някои дори необходими, но не получаваме знанието си за тях в училище? Има ли такива предмети за вас?

В училище по принцип е забранено да се говори за политика.Това мисля,че го пишеше в правилника.Така че няма как да стане това с часа по Политика.

А относно това какъв предмет няма,а би трябвало да има-според мен трябва да се въведе час по Сексология.Така тийновете ще са просветени повече по въпросите свързани със сексуалната култура.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2006, 10:57:03 am »
Да, вярно е, че е забранено в правилника, но все пак никой от нас не иска агитиране или нещо такова  [confused] Може би просто ако можеше да ни се обяснява за самата обстановка... Мисля, че има достатъчно социолози, които бих приели някакво подобно начинание  [think] Е засега - само смели мечти  [lol]

Неактивен ArmaggeddoN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 607
  • Пол: Мъж
  • Преградите духът ми победи...
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2006, 20:12:32 pm »
Mи за час по политика може да се помисли.Сексологията според мен трябва да е задължителен.
А и за последно мисля че трябва да имаме час по религия (нямам предвид проповеди, предимно от историческа и морална гледна точка),
Настане вечер, месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен.
Гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен.

Неактивен gospojica_Lubov

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 872
  • Пол: Жена
  • Only God Can Judge Me
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2006, 08:53:13 am »
Може да сложат час "Политика", но той няма да е свързан с това, което искаш...
Примерно ще се говори за политика на предприятия, банки, съд ... Но определено няма да става дума за парламентарни избори или президентски избори  :) ...
Аз не мисля,че трябва да се добавят много подобни предмети. Наистина е хубаво да имаш богата обща култура, но често не ти е нужна... Ще е много по добре ако примерно се ограничим в 5 предмета (Тази година аз имам 18) ... Ще уча съсредоточено по тези 5 предмета и ще знам всичко за тях ... А не така както правят сега в моето училище ... Сложили ми 18 предмета и аз се чудя, по кое да чета и как да се подготвям за кандидатстване в университет. Примерно искам да кандидатствам с история, а не мога да си науча по история, защото трябва да уча по статистика, счетоводство, търговско счетоводство иии всякакви други произволни, които само ми пречат...
« Последна редакция: Ноември 07, 2006, 08:59:43 am от gospojica_Lubov »
Не за вражда - за обич съм родена!

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2006, 10:49:34 am »
Ще е много по добре ако примерно се ограничим в 5 предмета (Тази година аз имам 18) ... Ще уча съсредоточено по тези 5 предмета и ще знам всичко за тях ... А не така както правят сега в моето училище ... Сложили ми 18 предмета и аз се чудя, по кое да чета и как да се подготвям за кандидатстване в университет.

А тука те подкрепям напълно  :) На мен пък винаги ми се е струвала доста странна тази идея, когато изучаваш интензивно чужд език и как се губи една година от разказвателните предмети ... и после ги учим с един клас назад  [mhmm] Объркващо е ... така без да искам веднъж си бях купила учебник по физика за 10 клас, а ми трябваше за 9 и се чудех защо учебника ми е различен  [lol]

А примерът за кандидатстването с история ... просто пример или наистина искаш да кандидатстваш с история?  :) :)

Неактивен agressive_girl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1283
  • Пол: Жена
    • [On my own]
Re: Предмети, които не изучаваме?
« Отговор #9 -: Април 12, 2010, 16:45:04 pm »
Би било страхотно, ако имаше часове по български фолклор - традиции, народни хора и песни. Нещо, с което да се гордеем... :)
Небето е мое. И аз му принадлежа.