Автор Тема: Прераждането...  (Прочетена 6187 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Diablos

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 799
  • Пол: Мъж
  • Poesis=mc^2...
Re: Прераждането...
« Отговор #60 -: Февруари 13, 2006, 20:34:41 pm »
Magic`Green`eyes искам само 2 поправки да въведа в изказванията ти :)
1. Материята НЕ се губи , нито се създава . Не само енергията и с материята е така :) Ама това много ще се отплесна от темата , ако почна да говоря за него :)
2. Това , че са се родили 300 милиарда души , ако приемем вашата позиция , че ИМА душа и тя СЕ преражда , означава , че реално има много по-малко души в Рая :)
Като изключим това , горе-долу съм съгласен с теб :)
А вечерта ще дойде изведнъж.
Косата си над мен ще разлюлее.
Под напора на изненадан дъжд,
аз, несъгласна, ще вървя след нея,

където няма студ. И няма зной.
Напред ще е отворен само мрака.
И оня, безконечния покой,
притихнал като хищник във листака.

Под мен светът ще си остане цял,
с горите и поляните зелени.
И всяка пролет вятър полудял
в тревите бос ще тича вместо мене.

И все така ще идва утринта
със птича песен-хубава и вечна.
А хората ще тръгват с лекота
да покоряват пъти

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Прераждането...
« Отговор #61 -: Февруари 14, 2006, 01:39:29 am »
Душата не се преражда , тя просто не умирА
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Прераждането...
« Отговор #62 -: Февруари 14, 2006, 06:41:21 am »
2. Това , че са се родили 300 милиарда души , ако приемем вашата позиция , че ИМА душа и тя СЕ преражда , означава , че реално има много по-малко души в Рая :)
Като изключим това , горе-долу съм съгласен с теб :)
Аз говорех за същото, :) че е много по-вероятно, душите да се прераждат, отколкото всяка следваща да отива на място като Рая :)

Неактивен Diablos

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 799
  • Пол: Мъж
  • Poesis=mc^2...
Re: Прераждането...
« Отговор #63 -: Февруари 14, 2006, 08:39:46 am »
Magic`Green`eyes - Съжалявам , просто не съм разбрал :)

ilusia - имах впредвид, ако приемем , че ИМА душа(в което аз не вярвам ,) ) и тя преминава от едно физическо тяло в друго :)
В такъв смисъл беше изказването ми :)
А вечерта ще дойде изведнъж.
Косата си над мен ще разлюлее.
Под напора на изненадан дъжд,
аз, несъгласна, ще вървя след нея,

където няма студ. И няма зной.
Напред ще е отворен само мрака.
И оня, безконечния покой,
притихнал като хищник във листака.

Под мен светът ще си остане цял,
с горите и поляните зелени.
И всяка пролет вятър полудял
в тревите бос ще тича вместо мене.

И все така ще идва утринта
със птича песен-хубава и вечна.
А хората ще тръгват с лекота
да покоряват пъти

Неактивен Baby_Bash

  • Новак
  • *
  • Публикации: 35
  • Пол: Жена
Re: Прераждането...
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2006, 19:56:00 pm »
вярвам , но не мога да си го обесня по никакъв начин
съгласявам се с мнението на Маргото , че душата е безсмъртна и след време се връщаме , за да довършим това , което не сме могли
В света на злото , глупостите и съмненията , наричани съществуване , има нещо , за което още си струва да живееш и което несъмнено е силно като смъртта: това е любовта.Да живееш значи да бъдеш обичан.Той е живял или тя е живяла означава само едно: той или тя са били обичани.Поживях доста дълго и видях: всяка любов има край.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Прераждането...
« Отговор #65 -: Август 29, 2007, 05:27:21 am »
Ок,душата,душата.Била безсмъртна,била се прераждала,даже всяка душа била натоварвана с определена(от кой)мисия и т.н.Добре де.Защо никой от вас не задава и отговори на въпроса
АБЕ КАКВО Е ТОВА ДУША?
Щом като я товарите с мисий,израждате,прераждате,сигурно и знаете що за нещо е.Сигурно някой от вас е прочел или чул някой да казва,показва и доказва,какво е душа.
Може ли да се види,усети,почувства,дефинира,определи,фиксира,регистрира с прибор или друг начин,явлението,факта,предположението,твърдата убеденост на някои,че има нещо,което ние,хората, наричаме ДУША...
Та така...КАКВО Е ДУША? ДУШАТА.Къде се намира?Що за нещо е.
Много ще съм благодарен на този(Тази),който даде смислен,логичен,задоволителен отговор на този въпрос.
To be,or not to be

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Прераждането...
« Отговор #66 -: Август 29, 2007, 07:02:24 am »
Ок,душата,душата.Била безсмъртна,била се прераждала,даже всяка душа била натоварвана с определена(от кой)мисия и т.н.Добре де.Защо никой от вас не задава и отговори на въпроса
АБЕ КАКВО Е ТОВА ДУША?
Щом като я товарите с мисий,израждате,прераждате,сигурно и знаете що за нещо е.Сигурно някой от вас е прочел или чул някой да казва,показва и доказва,какво е душа.
Може ли да се види,усети,почувства,дефинира,определи,фиксира,регистрира с прибор или друг начин,явлението,факта,предположението,твърдата убеденост на някои,че има нещо,което ние,хората, наричаме ДУША...
Та така...КАКВО Е ДУША? ДУШАТА.Къде се намира?Що за нещо е.
Много ще съм благодарен на този(Тази),който даде смислен,логичен,задоволителен отговор на този въпрос.
Според Рене Декарт душата на човек се намира в епифизата. При смърт масата на тялото олеква с 29 грама. Душата е съвкупност от енергии, които са едно с тялото по време на неговия живот. Тя излъчва определени трептения. Някой честоти са позитивни, други разграждат позитивните.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Прераждането...
« Отговор #67 -: Август 30, 2007, 16:04:46 pm »
Привет!
Голямо благодаря за отговора.Декартовото твърдение е малко старичко,но е конкретика.Докато в съвременната л-ра не съм срещтнал нещо по-ясно по този въпрос.Енергий,29грама...Но много общо.Енергий много и различни.Какво казва съвременната,модерната наука на 21в по този въпрос.И казва ли,доказва ли,вече с научни методи.
Какво е душата? Енергия.Каква?Може ли да се измери.Как?
Къде се намира,живее душата.В коя част,кътче на човешкото тяло?
И какво става с нея след смъртта на нейний носител-човек.
Къде отива,ако отива някъде,и защо отива и т.н. и т.н.
To be,or not to be

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Прераждането...
« Отговор #68 -: Август 30, 2007, 17:49:38 pm »
Привет!
Голямо благодаря за отговора.Декартовото твърдение е малко старичко,но е конкретика.Докато в съвременната л-ра не съм срещтнал нещо по-ясно по този въпрос.Енергий,29грама...Но много общо.Енергий много и различни.Какво казва съвременната,модерната наука на 21в по този въпрос.И казва ли,доказва ли,вече с научни методи.
Какво е душата? Енергия.Каква?Може ли да се измери.Как?
Къде се намира,живее душата.В коя част,кътче на човешкото тяло?
И какво става с нея след смъртта на нейний носител-човек.
Къде отива,ако отива някъде,и защо отива и т.н. и т.н.

Виж, повечето от тези неща не са научно доказани(изключвам 29е грама, които са на 100% потвърдени). За душата, за духовния свят и за духа във вселената можем да съдим повече от трудовете и живота на т.нар. Посветени-хора, които са имали или имат мисия да бъдат свързани в земния си живот с духовния свят-достатъчно е да спомена Ванга, Леонардо да Винчи, Нострадамус, както и трудовете на Е.Блаватская и Платон. Прераждането е дълъг период, с много подготовка. Обикновено във финия свят, т.е. след смъртта душите внимателно и щателно подготвят следващия си живот на Земята. Той трябва да е обвързан с грехове от предишни животи, за да бъде из пълненена мисията в земния живот. При раждане душата постепенно се свързва с материалното тяло. След 5ия месец тя вече е трайно в него, като е дисоциирана в т.нар. шесто чувство-епифизата. По-добрите души се прераждат по-рядко, тъй като нямат много грехове за изкупуване на Земята.
И още нещо-това са литературни източници, крайно откъснати един от друг. Аз не мога да накарам да вярваш в тях , тъй като те са достигнали до наши дни силно изкривени от други автори. Ключовото е, че са взаимосвързани и говорят за общо начало, както и за факта, че всичко това е насочено към съзидание и прогреса на Вселената, а нашето човешко усъвършенстване е част от целия този механизъм.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен GaLLeRy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2535
  • Пол: Жена
  • ««I m lost without ur love»»
Re: Прераждането...
« Отговор #69 -: Август 31, 2007, 13:53:00 pm »
Според мен не съществува. Мисля , че това е плод на човешкия страх от "края"...


Даден ни е един шанс, на кой му е притрябвал друг?

Пък за доказването , гледах и аз някви теории , ама си мисля , че са глупости.


Пък ако е вярно, явно не трябва да се доказва.Някои неща е хубаво да не се знаят.
No PaIn InSiDe... YoU`Re My PrOtEcTiOn

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Прераждането...
« Отговор #70 -: Август 31, 2007, 16:29:40 pm »
Привет!
Голямо благодаря за отговора.Декартовото твърдение е малко старичко,но е конкретика.Докато в съвременната л-ра не съм срещтнал нещо по-ясно по този въпрос.Енергий,29грама...Но много общо.Енергий много и различни.Какво казва съвременната,модерната наука на 21в по този въпрос.И казва ли,доказва ли,вече с научни методи.
Какво е душата? Енергия.Каква?Може ли да се измери.Как?
Къде се намира,живее душата.В коя част,кътче на човешкото тяло?
И какво става с нея след смъртта на нейний носител-човек.
Къде отива,ако отива някъде,и защо отива и т.н. и т.н.

Виж, повечето от тези неща не са научно доказани(изключвам 29е грама, които са на 100% потвърдени). За душата, за духовния свят и за духа във вселената можем да съдим повече от трудовете и живота на т.нар. Посветени-хора, които са имали или имат мисия да бъдат свързани в земния си живот с духовния свят-достатъчно е да спомена Ванга, Леонардо да Винчи, Нострадамус, както и трудовете на Е.Блаватская и Платон. Прераждането е дълъг период, с много подготовка. Обикновено във финия свят, т.е. след смъртта душите внимателно и щателно подготвят следващия си живот на Земята. Той трябва да е обвързан с грехове от предишни животи, за да бъде из пълненена мисията в земния живот. При раждане душата постепенно се свързва с материалното тяло. След 5ия месец тя вече е трайно в него, като е дисоциирана в т.нар. шесто чувство-епифизата. По-добрите души се прераждат по-рядко, тъй като нямат много грехове за изкупуване на Земята.
И още нещо-това са литературни източници, крайно откъснати един от друг. Аз не мога да накарам да вярваш в тях , тъй като те са достигнали до наши дни силно изкривени от други автори. Ключовото е, че са взаимосвързани и говорят за общо начало, както и за факта, че всичко това е насочено към съзидание и прогреса на Вселената, а нашето човешко усъвършенстване е част от целия този механизъм.

Привет!
Твойте източници са доста съмнителни.Разказаното от теб прилича на хубава приказка,и като такава, май е далечко от истината.Мислещ човек трудно би повярвал само на хубави думи не подкрепени с факти.Попаднах на съчиненията на един от най- големите капацитети в тази област на 20в,някой казват даже,че бил и велик учен,философ,психиатър и лекар,професор д-р Карл Густав Юнг.Роден,работил и живял в Швейцария.Той има много изследвания и  работи написани за съзнателното и подсъзнателното,за душата и неините прояви,за психичното- и достига до интересни заключения.Много от неговите работи са свързани с непосредсвените му наблюдения като лекар и психиатър от най-висока класа,на хора с различни псих,отклонения и на здрави.Някои от изводите му са впечатляващи.
Част от съчиненията му са преведени на български.Като:
1.Архетип и символ.
2.Човекът и неговите символи, и други.
Издадени са от издателство "ЛЕГЕ АРТИС" през 2000- 2000-2-3г.
Там нещата се разглеждат научно и се търси и  обяснение на явления на човешкато  в човешката психика.
Първата вече прочетох,а втората се каня да чета.
Книги ги има в обществените библиотеки.Познати са и известни.Горещо те съветвам да потърсиш и прочетеш негови съчинения.
Тогова може би ще погледнеш на нещата от друг ъгъл,по научно,и ще ми бъде интересно да побеседваме с теб над прочетеното.Да си споделим впечатленията.
Бъди здрава и лек ден:неземен


To be,or not to be

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Прераждането...
« Отговор #71 -: Август 31, 2007, 17:39:12 pm »
Аз още отначало ти казах, че това са неща. на които или вярваш, или не-средно положение няма :) В случая гледните ни точки са доста различни. Ти гледаш на въпроса по-филсофски(той всъщност си е такъв :p), а аз-езотерично-като част от закони, които все още не са добре проучени от човека(или са загубени в миналото)
А иначе по въпроса за човешката психика-сега се сетих за още един, вече доказан експеримент по този въпрос, но за съжаление вече не си спомням как се казваше книгата [confused] Става въпрос за т. нар. регресивна хипноза-хипнотизиране на хора с цел връщането им към минали моменти. Добрите професиналисти могат да го правят с такава точност, че да те накарат да си разправиш с големи подробности примерно 8мия си рожден ден.
Един подобен специалист провежда стотици опити, в голям % от които хипнотизираните разказват за това, което се случва с тях преди раждането и след смъртта. Един от тях дори разправил как сам ходил на погребението си...
Та това е от мен, но моля те, не ме прави и ти момиче [lol]
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Perto

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 867
  • Пол: Мъж
  • And I will live today...Even if it's going wrong
    • Цанко Церковски
Re: Прераждането...
« Отговор #72 -: Септември 07, 2007, 16:24:11 pm »
Аз си вярвам в прераждането, ама ако още веднъж трябва да прекарам пубертета, не знам просто...... [sradlio] [sradlio] [sradlio]

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Прераждането...
« Отговор #73 -: Септември 11, 2007, 16:57:46 pm »
Ще започна с това, че прераждането може и да съществува, може и да не.

Обаче исках да ви питам защо всичко приемате толкова разтегнато? Ами ако просто е така: Раждате се. Живеете. Умирате. Изгарят ви, затварят ви някаква бутилка и ви заравят в земята. Втори вариант - пак ви заравят, червеите и другите гадини ви разяждат. Няма рай и няма ад. Просто ритате камбаната. А света ще си продължи и без вас.

Съжалявам ако не звучеше много философски.

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Прераждането...
« Отговор #74 -: Септември 25, 2007, 20:27:45 pm »
Тея 29 грама дето евентуално били душата,пък тя била съвкупност от енергии.... Мамка му,не знаех,че енергията има маса,тегло,тежест,че тежи нещо.... :)
 Пък за прераждането... някой го беше казал-Защо аджеба,всички са били принцове,принцеси,лидери,водачи,рицари,шамани,учени? Защо един не е бил селския идиот? А?