Автор Тема: Внимавай какво си пожелаваш  (Прочетена 8919 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #15 -: Януари 29, 2008, 13:47:33 pm »
:)

А аз пък си прочетох мненията от преди година и половина и стигнах до извода, че не съм съвсем прав. Това обаче не означава, че вие сте били прави  :p
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2008, 20:03:33 pm »
Обикновено човек се пръска от желания - искам това, искам онова. Приказката според мен е такава, защото в повечето случаи човек не е преценил това, което иска, не го е погледнал от всички страни. Много често се изпълваме с желания, когато сме объркани и се стремим към тях и когато ги постигнем те ни водят към някакви истини, с които да се разберем сами себе си и от там да не правим отново глупави постъпки или стремежи към желания, които всъщност ни правят нещастни.
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2008, 00:59:17 am »
Струва ми се, че съм писала в една такава тема, но ще го направя пак: моят жвот постоянно ми доказва, че трябва да внимавам какво си пожелавам! Понякога дори се изненадвам адки много от развоя на събитията...това е вярно, поне за мен, в моя живот до сега!  :)
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен momichenceto

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 52
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #18 -: Септември 19, 2008, 10:24:37 am »
Внимавай какво си пожелаваш,...защото може да ти се сбъдне!
Мисля, че така беше продължението! Според мен предупреждението идва от това, че нещото, което силно си желал може да се появи в неподходящ момент...и ти да не си готов за него!
Защото не всичко, което желаем го получаваме сега и веднага! Това е мое мнение и никой не е длъжен да го уважава...

Неактивен небесносиньомомиче

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 410
    • езерото-на-водопада
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #19 -: Септември 29, 2008, 16:13:23 pm »
...нещото, което силно си желал може да се появи в неподходящ момент...и ти да не си готов за него!
Защото не всичко, което желаем го получаваме сега и веднага! ...

 [a taka]
Във връзка с това има два урока:
 урок по търпение
 и
урок по смирение.
Пояснявам- ако искаш нещо трябва да имаш търпение да го дочакаш,
а после да си понесеш последствията от желанието- смирение пред резултата- все пак сам си го поискал...

Неактивен I_Lov3_Him_Eternally

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1441
  • Пол: Жена
    • http://i-lov3-him-eternally.blogspot.com/
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #20 -: Септември 29, 2008, 16:31:18 pm »
Просто си пожелавам нещо и ... изобщо не мисля за последствията.
В крайна сметка се примирявам, но на мен лично не ми се е случвало желанието ми да се сбъдне и да съжаля  :)
« Последна редакция: Септември 29, 2008, 16:36:58 pm от I_Lov3_Him_Eternally »
wanna fall from the stars.. straight into your arms..

Неактивен ansityy

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 78
  • Пол: Жена
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #21 -: Септември 02, 2010, 17:22:57 pm »
мм това е тема която ме кара да се замисля .. често си пожелавам неща който найстина не бих искала да станат реалност .. но всъщност аз не вярвам в падащата звезда която сбъдва желания и т.н. .. може би ако вярвах щях повече да внимавам с пожеланията си [mhmmmm] .. но то веднъж става така че ..  :) ... много интересна тема, браво  [a taka]
If you think I'm crazy-thats right
If you think I'm lazy-thats right
But I dont care what you think about me
So fuck you .. !! (sun):P

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #22 -: Септември 02, 2010, 18:57:34 pm »
Както се казва в "ТайнатА" не си пожелавай да не се разболееш, а си пожелай да си здрав. Мислете винаги позитивно  :)
Would you die for the one you love?

Неактивен polaris

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
  • Пол: Мъж
  • I like that :-P
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #23 -: Септември 14, 2010, 09:50:36 am »
Внимавайте какво си мислите, защото утре тези мисли ще станат дела. Внимавайте какви са делата ви, че утре ще ви станат навици. Внимавайте какви са ви навиците, че утре ще ви станат характер. Внимавайте за характера си, че утре той ще ви стане съдба.
В живота не е достатъчно да сме най-смелите, трябва да сме най-добрите!

Неактивен mavina

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
  • Пол: Жена
  • Винаги такава...
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #24 -: Декември 19, 2010, 11:46:10 am »
Внимавай какво си пожелаваш,...защото може да ти се сбъдне!
Мисля, че така беше продължението! Според мен предупреждението идва от това, че нещото, което силно си желал може да се появи в неподходящ момент...и ти да не си готов за него!
Защото не всичко, което желаем го получаваме сега и веднага! Това е мое мнение и никой не е длъжен да го уважава...
Точно така е...
Съгласна :)
МИСЛИ ЗА ГОЛЕМИТЕ НЕЩА ,НО НЕ ПОДЦЕНЯВАЙ МАЛКИТЕ УДОВОЛСТВИЯ!

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #25 -: Март 07, 2011, 07:34:50 am »

Аз пък тези, въпросните думи "Внимавай какво си пожелаваш, защото може да се сбъдне", си ги обяснявам така: Понякога в даден момент желаем неща, само защото сме афектирани и изобщо не се замисляме дали наистина го искаме, и ако да - имаме нужда от него, какви ще са последствията?
Често емоциите ми вземат връх и когато съм ядосана си пожелавам неща, които при други обстоятелства не бих пожелала:) Понякога тези желания са били крайни, понякога не чак толкова, но след това, когато мисля на трезва глава, си се чудя на акъла как може да съм искала дадено нещо.

По-надолу зачекнаха тема от "Тайната", а аз съм чела книгата и съм гледала филма доста пъти. Вярвам, че привличаш това, което си пожелаеш, но често пъти пожелаваш: "Не искам да съм болен", "Не искам да съм тъжен", "Не искам да съм беден" и си го привличаш всичкото това, защото "....вселената не чува, че ти не го искаш, тя чува само желанието ти". И така си е наистина, от личен опит си го знам... :)

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #26 -: Април 20, 2016, 02:08:17 am »
Пожеланието е гласът на желанието. Щом желаеш... тогава си готов да си  понесеш последствията :)
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.