Автор Тема: Внимавай какво си пожелаваш  (Прочетена 8923 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Внимавай какво си пожелаваш
« -: Октомври 08, 2006, 00:52:39 am »
Защо трябва да внимаваме какво си желаем?

Защото желанието е по-интересно от това, което в крайна сметка можеш да получиш или заради факта, че можеш да получиш нещо, което ще се обърка и ще ти създаде проблеми.







Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2006, 01:39:02 am »
Самфин лайк ми  :>

Не поддържам тезата. Все пак човек желае именно защото се стреми към по-високо стъпало.
Ако си достатъчно узрял индивид, ще се справиш с това, което играе роля на ремарке на желанието ти :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2006, 10:41:39 am »
Ами те Металика си го казаха в прав текст:

Цитат на: Metallica, "King Nothing"
Careful what you wish, you may regret it
Careful what you wish, you just might get it
Хората честичко си пожелават разни неща, които всъщност не искат. И когато ги получат, следват разочарования, объркване, въпроси от сорта на "е т'ва па за к'во ми беше ся?!" и прочие. Именно затова се казва "внимавай какво", а не "не си пожелавай нищо".
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2006, 14:22:45 pm »
И откъде идва това разочарование и обърканост?

Ако може в отговора ти да няма препратка към музика, ще си на 6  :p
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2006, 14:47:00 pm »
Малко песимистично погледнато, но съвсем спокойно и успешно мога да защитавам тезата, че не съществува щастие, а само копнеж по такова...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2006, 15:21:30 pm »
Малко песимистично погледнато, но съвсем спокойно и успешно мога да защитавам тезата, че не съществува щастие, а само копнеж по такова...

Е тъй де, тъй :)

Все пак човек желае именно защото се стреми към по-високо стъпало.

“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2006, 15:34:56 pm »
Хората честичко си пожелават разни неща, които всъщност не искат.
От тук. Що ме караш да се цитирам сам? :p
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2006, 20:32:21 pm »
Това е една китайска мъдрост, в която има много истина. Защо да се внимава ли? Защото може и да се сбъдне това което си си пожелал.
Самфин лайк ми  :>

Не поддържам тезата. Все пак човек желае именно защото се стреми към по-високо стъпало.

За теб, допалнително разяснение. Колкото си прав, толкова и не на място. Тук не става въпрос да се отричаш от мечтите си, а да внимаваш, какво си пожелаваш, защото хората са изпълнени с мръсни и подли желания, които никога не носят радост. Помниш приказката за умрялото магаре и последвалото желание на собственника му. Не е важно на мен да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле. Последвали коментари са излишни.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2006, 09:48:16 am »
Точно като един фен на Ливърпул, решаваш да се удариш в гърдите и да кажеш: "Не ми противоречи, така е!". Е да, ама не. Първо, че изказването ти след цитата е лишено от всякаква връзка с темата, второ, че надали си точно ти човекът, който ще ми попречи да коментирам нещо, където и да било, каквото и да било.
Все пак, ще пообясня малко, за такива заблудени души, които мислят, че тяхното мнение е меродавно.
Има хора и хора. Има такива, които не са наясно със себе си, с живота и с принципите си и при тях е нормално да се пожелават желания, които след това биха им донесли само лоши последствия. Има обаче и други хора, хора, които знаят точно какво искат от живота, стремят се към точно определни неща и имат ясно определени желания цели, последствията от които са точно определени, с минимални колебания. Това е своеобразна стълба. Успееш ли да си я нарисуваш в главата, да си изградиш ясната представа какво искаш да има на всяко следващо стъпало и премислиш ли ходовете си, които ще ти помогнат да се качиш на следващото такова, тогава ще осъзнаеш, че изказването ми е абсолютно вярно.

Благодаря за вниманието.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2006, 09:57:58 am »
Че то ако мислиш ,че мнението ти не е миродавно и въпреки това си стоиш на това мнение означава , че си поизветрял най-малкото :)

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2006, 00:19:52 am »
ам може би работата е в това че живота нищо не ни дава даром.И все по натрапчива ми става мисълта че,проблема не е в това какво ще си пожелаем,ами проблема е в това какво губим получавайки го.Пожелаваш нещо,получаваш го,обаче в замяна губиш нещо друго и сега тука влиза клишето за тва как осъзнаваме какво сме имали чак като сме го загубили и хоп горе долу се изяснява защо когато получим нещо дето сме желали,не винаги се чувстваме като победители.Примерно пожелавам си много пари и хубава кола и ги получавам - ставам баровец и вече не съм обикновенният пешеходец на 250 лева заплата,от там примерно губя приятелите си,защото вече не съм аз който съм бил и хоп осъзнавам го след известно време и се чувствам като ... не знам като какво щото не ми се е случило,ама сигурно е някво празно и кофти усещане.И май затова трябва да внимаваме какво си пожелаваме  - заради нещата(не непременно материални)които ще загубим в замяна...

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2006, 23:37:30 pm »
Еми аз съм един сравнително осъзнат фен на Ливерпул, и не се бия по гърдите, че са не много издути, но все пак си наболява... Трябва да се внимава...
Та относно съзнанието за това какво искаш да постигнеш и т.н. Ами аз винаги съм знаела какво искам и почти винаги съм го постигала, за сметка на това никога не съм била удовлетворена и на 50%. Дори в най-триумфалните мигове от иначе краткия ми живот. Въпрос на психика може би... Съгласна съм с лудия негър - когато печелиш не знаеш колко губиш(и обратното), все по-ясно го осъзнавам. И колкото и затормозяващо да е, май е по-добре да си остана вечнонеудовлетворена. Прогрес ис а слоу процес...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #12 -: Октомври 21, 2006, 10:17:34 am »
Точно като един фен на Ливърпул, решаваш да се удариш в гърдите и да кажеш: "Не ми противоречи, така е!". Е да, ама не. Първо, че изказването ти след цитата е лишено от всякаква връзка с темата, второ, че надали си точно ти човекът, който ще ми попречи да коментирам нещо, където и да било, каквото и да било.
Все пак, ще пообясня малко, за такива заблудени души, които мислят, че тяхното мнение е меродавно.
Има хора и хора. Има такива, които не са наясно със себе си, с живота и с принципите си и при тях е нормално да се пожелават желания, които след това биха им донесли само лоши последствия. Има обаче и други хора, хора, които знаят точно какво искат от живота, стремят се към точно определни неща и имат ясно определени желания цели, последствията от които са точно определени, с минимални колебания. Това е своеобразна стълба. Успееш ли да си я нарисуваш в главата, да си изградиш ясната представа какво искаш да има на всяко следващо стъпало и премислиш ли ходовете си, които ще ти помогнат да се качиш на следващото такова, тогава ще осъзнаеш, че изказването ми е абсолютно вярно.

Благодаря за вниманието.

Здравей.Желанията не се пожелават, както пишеш,бъди по прецизен в изказа.От стълбата,която ти е в главата,до  дейстивителното изкачвне,само изкачване(такова няма),освен ако не си син царски,има бягане,падане,ставане(ако  можеш да станеш разбира се),препъване от страна на кункуренцията,хиляди препятствия,всичко и Господ не може да предвиди,стотици случайности,всяка от която може да спре твоя марш напред и нагоре,така че ,най често на практика има лазене,пълзене,драпане,подмазване,клепане на колеги.И колкото по бързо искаш да се изстреляш напред и нагоре,толкова до по гадни методи трябва да прибягваш.А ако някой ден достигнеш мечтаната цел,ако я достигнеш,за което и Господ не може да ти даде гаранция,зависи колко голяма и висока е и целта разбира се,може да се окаже ,че не е това ,на което си се надявал и мислил,че напразно си пропилял и погубил живота си за нейното постигане.Че си можел да живееш по разумно,смилено,човешки,но вече ще си поостарял и шансовете -пропуснати.Та плановете са си планове,дори и най добре премислените,а живота,действителността,практическото  им осъществаване,ако се реализарат вобще,за което никой не може да гарантира,е нещо съвсем друго.Растоянието е от тука до луната,даже много повече,много повече.
българофил

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #13 -: Януари 28, 2008, 23:56:46 pm »
2 теми ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Внимавай какво си пожелаваш
« Отговор #14 -: Януари 29, 2008, 13:32:15 pm »
1 админ ( не се стърпях, изв  [shame] )


Темите са три - има още една в Интересно  :p
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]