Автор Тема: Игра на цитати...  (Прочетена 46137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Игра на цитати...
« Отговор #15 -: Септември 19, 2006, 14:26:06 pm »
Толкова ли ми личи, че съм се прехласнала по тази книга ....


Дай твой цитат  :p
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Игра на цитати...
« Отговор #16 -: Септември 20, 2006, 10:37:43 am »
"Един владетел бива уважаван (още), когато е истински приятел или истински враг, т.е. когато открито застава на нечия страна против някой друг. Това е много по-полезно, отколкото да си неутрален, защото, ако двама твои могъщи съседни владетели враждуват помежду си и единият от тях победи, ти или ще се боиш от победителя, или не. Но и  в двата случая за теб винаги ще е по-изгодно да застанеш на една от двете страни и да водиш открита война; защото, ако ти не се противопоставиш открито, в първия случай ще станеш плячка на победителя за радост и удовлетворение на победения и няма да има към кого да се обърнеш за защита и убежище. Защото победителят не иска да има съмнителни приятели и такива, които не му помагат при нещастия, а победеният няма да те приеме, защото не си поискал с оръжие в ръка да споделиш съдбата му."


Хайде... дерзайте, макар че предполагам изобщо няма да се затрудните  :)

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Игра на цитати...
« Отговор #17 -: Септември 21, 2006, 18:12:29 pm »
Ми... :// Не знам..  [lol] Май трябва да се казва и жанра, че мн запецваме...  [lol] [inlovee]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Игра на цитати...
« Отговор #18 -: Септември 21, 2006, 18:28:32 pm »
Ам... не мога да определя жанра... може би нещо средно между политика, дипломация и философия.
Книгата, от която е цитатът, е посветена на Лоренцо де Медичи... ако кажа още нещо, ще стане съвсем ясно  :)

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Игра на цитати...
« Отговор #19 -: Септември 21, 2006, 18:32:59 pm »
МАЙКЪЛ ГЕЛБ - "ДОКОСВАНЕ ДО ВЕЧНАТА КРАСОТА"  ?
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Игра на цитати...
« Отговор #20 -: Септември 21, 2006, 18:35:21 pm »
Мммне  :)
Хайде де! Можеш!

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Игра на цитати...
« Отговор #21 -: Септември 21, 2006, 18:39:01 pm »
Мммне.. Не мога..  [lol] :p
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Игра на цитати...
« Отговор #22 -: Септември 21, 2006, 20:50:57 pm »
Добре... инициалите на автора са Н.М.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Игра на цитати...
« Отговор #23 -: Септември 22, 2006, 22:50:29 pm »
Май май.. Няма да познаем.. Давай отговора вече..  [slun] и друго цитатче.. Ама вече по-добре и жанра да се казва, че мн сме ограничени нещо..  [lol] [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Игра на цитати...
« Отговор #24 -: Септември 23, 2006, 14:44:48 pm »
Николо Макиавели - "Владетелят"  :)

Не ме бива по определяне на жанровете, така че ще трябва да се задоволите с други подсказвания  :p


"И така, приемайки помощта на Бог и на Божиите поличби, той се оставя Личната му легенда да го води към задълженията, които животът е отредил за него.
Има нощи, в които страда от безсъние. “Това е част от Пътя, разсъждава воинът.- Аз сам избрах да вървя по него.”
В това изречение се крие цялата негова мощ: той самият е избрал пътя, по който върви сега, и няма защо да се оплаква."

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Игра на цитати...
« Отговор #25 -: Септември 23, 2006, 18:46:05 pm »
Паулу Коелю  - Войнът на светлината  - наръчник [slun]
 

 :arrow:  "Пребий мен вместо него! - разкрещя се обезумяла. - За нищо не ти е виновен! Аз я накарах да се махне, аз я пуснах - щом ще ме заробваш в чужда къща, проклет тиранино, поне моята Пресиоза няма да лишиш от свобода! Заповядах и да отлети със своя ларан... Ти прогони Руйвен с ината си, заради теб Дарън вечно е наплашен. Но аз не се боя от теб, поне няма повече да мъчиш моя ястреб!"  [inlovee]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Игра на цитати...
« Отговор #26 -: Септември 23, 2006, 20:29:39 pm »
Марион Зимър Брадли - "Господарката на сокола"   [inlovee] [inlovee] :p

Ето и моя  :arrow:
"- Само си помисли - продължи безмилостно Кроули. - Знаеш ли ти к'во е вечността? К'во е вечността, знаеш ли? Искам да кажа, ти вечността знаеш ли к'во е? Значи на края на вселената има една голяма планина, разбираш ли, цял километър и половина висока, и на всеки хиляда години едно птиче долита...
- Какво птиче? - попита подозрително Азирафел.
- Ми т'ва птиче, дето ти казвам. И на всеки хиляда години то...
- Все едно и също птиче през хиляда години?
Кроули се поколеба.
- Ами да - рече той.
- Ега ти дъртото птиче.
- Добре де. Та на всеки хиляда години това птиче долита...
- Докретва...
- ... долита чак до тая планина и си точи човката... "


 [usmivkaa]

Неактивен sadness_MASTER

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 447
  • Пол: Мъж
  • I'm still alive...
Re: Игра на цитати...
« Отговор #27 -: Септември 23, 2006, 20:58:44 pm »
Нийл Геймън и Тери Пратчет - ДOБРИ ПОЛИЧБИ






" Пак се изправя до прозореца, загледан в пътя.

- Така беше първия път, когато бяха истински. И после всичко се повтаря. Поръчвам, техниците ги докарват, монтират ги пред очите ми, десет дни, мойте десет дни, когато съм жив. Целувам момчето, никога не го събуждам. После нея. Аз я обичам, Емил. Всяка година я обичам. А после ги намирам в пропастта.

- Не! - крещя. - Лиза е с тях!

- Нищо не може да се направи, момчето ми. А Лиза каза, че обича страшните приказки.

- Ти си чудовището Мрачин!

- Нищо не може да се направи. Всичко се повтаря. Примка на времето, която стяга сърцето. Все повече го стяга, докато го пререже. Постепенно свикваш. Да, знаеш ли, наистина постепенно свикваш. Или лъжа? Сигурно лъжа.

- Лиза е моя жена!

- Пак ще бъде. За десет дни. Знам телефона, ще поръчаш. Лошото е само, че ги монтират пред очите ти. Жестоко е. Но какво да се прави, батериите издържат само десет дни... "

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Игра на цитати...
« Отговор #28 -: Септември 23, 2006, 22:32:36 pm »
Агоп Мелконян - Via Dolorosa


 :arrow:  [reeeev] "Мъжът с черният предмет го опира в главата ми и всички потреперват но аз пак не разбирам защо не разбирам защо не ме обичате макар че съм грозен не съм ви направил нищо само искам да бъда щастлив и да избягам от онази мека стая и от хората които ме мразят и да отида с моите с тези които са като мене но не мога ах каква болка каква силна болка каква ужасна ужасна болка.
- Няма смисъл да го караме да страда повече - каза полицаят. Опря дулото на пистолета си в огромната уродлива глава и стреля."  [reeeev] [reevvv] [sad3]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Игра на цитати...
« Отговор #29 -: Септември 24, 2006, 11:26:55 am »
Робърт Шекли - "Измерения на чудесата"?