Автор Тема: Музикалните награди на МТВ  (Прочетена 709 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Музикалните награди на МТВ
« -: Септември 13, 2006, 17:25:04 pm »
Телевизионният канал MTV раздаде годишните си музикални награди за 2006 г. вечерта на 31 август. Това беше нощ на изненадите в Ню Йорк, тъй като фаворитите Ред Хот Чили Пепърс, Мадона и латино-дивата Шакира отпаднаха от всички основни категории.

Вместо това нощта принадлежеше на групи и изпълнители като Panic! at the Disco, които си тръгнаха с награда „Лунен човек“ за най-добър клип на годината за песента им "I Write Sins Not Tragedies". Техният успех в нощта на наградите дойде по-малко от година след като издадоха дебютния си албум.

Наградата на зрителите попадна в алтернативната група Fall Out Boy за песента им "Dance, Dance". МТV съобщи, че повече от 40 милиона зрители са дали своя глас. Британският певец Джеймс Блънт беше по-малко изненадващият победител. Той спечели наградата за най-добър клип на изпълнител за платинения си хит "You're Beautiful".

В категорията за най-добър клип на изпълнителка се състезаваха Мадона, Кристина Агилера, Шакира, Нели Фуртадо, но наградата отнесе Кели Кларксън за видеото към песента си "Because of You".

Ред Хот Чили Пепърс бяха номинирани в седем категории, но спечелиха единствено наградата за най-добър арт директор за клипа към "Dani California". Шакира също беше номинирана в няколко категории, но взе награда единствено за хореографията на "Hips Don't Lie".

Наградата за най-добър клип на група отиде при The All-American Rejects за "Move Along“. Рокерите от Калифорния AFI взеха наградата за най-добър рок клип за "Miss Murder", докато Black Eyed Peas си тръгнаха с наградата за най-добър хип-хоп клип към "My Humps". Pussycat Dolls взеха наградата за най-добър денс клип за "Buttons".

Gnarls Barkley си тръгнаха разочаровани след като получиха само две технически награди за най-добра режисура и най-добра редакция за "Crazy". Бийонсе получи награда за най-добър R'n'B клип за "Check on It".

В шоупрограмата се включиха Джъстин Тимбърлейк, Кристина Агирлера, както и носителката на „Грами“ и наскоро излязла от затвора Лил Ким. Водещ на церемонията беше актьорът Джак Блек.

Церемонията протече без запомнящи се и скандални сцени. Нямаше никакво повторение на церемонията през 2003 г., когато Мадона целуна Бритни Спиърс. Но вероятно най-голямо настроение в нощта донесе бившият вицепрезидент Ал Гор, който се появи, за да аплодира и да привлече поколението на MTV, да защитава околната среда.

"Нашата планета е в беда. Много от вас знаят вече това... Ние можем да решим този проблем, но трябва да действаме бързо. Вие сте поколението, което може и ще спаси нашия свят", каза той.

Ето и всички победители в категориите:

    * Клип на година: Panic! at the Disco: "I Write Sins Not Tragedies"
    * Най-добър клип на изпълнител: James Blunt: "You're Beautiful"
    * Най-добър клип на изпълнителка: Kelly Clarkson: "Because of You"
    * Най-добър клип на група: The All-American Rejects: "Move Along"
    * Най-добър рап клип: Chamillionaire: "Ridin' "
    * Най-добър R'n'B клип: Beyoncе: "Check on It"
    * Най-добър хип-хоп клип: Black Eyed Peas: "My Humps"
    * Най-добър денс клип: Pussycat Dolls f/ Snoop Dogg: "Buttons"
    * Най-добър рок клип: AFI: "Miss Murder"
    * Най-добър поп клип: Pink: "Stupid Girls"
    * Най-добър дебют: Avenged Sevenfold: "Bat Country"
    * Избор на зрителите: Fall Out Boy: "Dance, Dance"
    * Награда на MTV2: 30 Seconds to Mars: "The Kill"
    * Рингтон на годината: Fort Minor: "Where'd You Go"
    * Най-добре режисиран на клип: Gnarls Barkley: "Crazy"
    * Най-добра хореография: Shakira и Wyclef Jean: "Hips Don't Lie"
    * Най-добри специални ефекти: Missy Elliott: "We Run This"
    * Най-добър арт-директор за клип: Red Hot Chili Peppers: "Dani California"








Неактивен Boss_baby_MM

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1597
  • Пол: Жена
  • Едва ли някога бил си обичан ти,както от мене сега
    • http://princeska.stih4e.com
Re: Музикалните награди на МТВ
« Отговор #1 -: Септември 13, 2006, 18:25:44 pm »
Интересно е, не ги бях гледала, но вече знам победителите  :p мерси мила
Ако те няма, знам, ще полудея, знам!
Без теб не мога, знам, да оцелея!
От много сълзи, знам, ще ослепея, знам!
Ако те няма, знам, няма да живея!

Неактивен PETIA{P}^^^

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1307
  • Пол: Жена
Re: Музикалните награди на МТВ
« Отговор #2 -: Септември 13, 2006, 19:58:58 pm »
Наградите бяха много по-различни от минали години .. Аз се изкефих като ги гледах .. ;>