Автор Тема: Българска класика  (Прочетена 44951 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Тя

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 259
  • Пол: Жена
    • Някъде над покривите на града...
Re: Българска класика
« Отговор #165 -: Май 30, 2008, 15:22:27 pm »
Тя, има ли някъде в интернет възможност за четене на произведенията на Ивайло Петров? Мога ли да прехвърча до там по някакъв начин мила?  [flyyy] [chetenee] :-)

За съжаление - почти нищо няма :(
Само ТУК има откъси от "Преди да се родя и след смъртта ми" и ТУК - от "Дневник на един ненаписан разказ и някои други неща".
Но мисля, че тях така или иначе си ги открила и сама.

Но пък интереса ти към поезията на Валери Петров ме накара да се замисля дали да не отворим една тема за неговото творчество и точно това смятам да направя сега :)

И не само за стиховете му. Аз например обожавам "Пет приказки". Особено много обичам "Пук" и " В лунната стая". И ще се опитам, когато имам време да кача части от тях, или защо не целите. Сигурно има и други хора, които обичат приказките му. Надявам се :)
...и един мармот завива шоколада в станиол...

Неактивен emiliia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
  • Пол: Жена
Re: Българска класика
« Отговор #166 -: Май 31, 2008, 09:07:31 am »
Тя, има ли някъде в интернет възможност за четене на произведенията на Ивайло Петров? Мога ли да прехвърча до там по някакъв начин мила?  [flyyy] [chetenee] :-)

Но пък интереса ти към поезията на Валери Петров ме накара да се замисля дали да не отворим една тема за неговото творчество и точно това смятам да направя сега :)

И не само за стиховете му. Аз например обожавам "Пет приказки". Особено много обичам "Пук" и " В лунната стая". И ще се опитам, когато имам време да кача части от тях, или защо не целите. Сигурно има и други хора, които обичат приказките му. Надявам се :)

Чудесна идея! Моля те, свирни ми, когато бъде отворена темата. Обожавам приказките  [usmivkaa] [cvetee] [plqs plqs] [so_happy]

Неактивен Тя

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 259
  • Пол: Жена
    • Някъде над покривите на града...
Re: Българска класика
« Отговор #167 -: Май 31, 2008, 10:06:12 am »
Чудесна идея! Моля те, свирни ми, когато бъде отворена темата. Обожавам приказките 

свир*  [lol]
Ами всъщност я има вече темата за Валери Петров, от вчера. И даже има цяла една приказка! "Пук".
enjoy!
...и един мармот завива шоколада в станиол...

Неактивен БОРОВИНКОВО СЛАДКО

  • Новак
  • *
  • Публикации: 44
Re: Българска класика
« Отговор #168 -: Септември 02, 2009, 23:55:33 pm »
УЖАС

 

Нивга никога няма да бъде -
да ми дойде пак някой на гости,
черна кръв пълни всички съсъди
пред иконата - кървави кости.

 

Боже господи, страшно и глухо
стене вън побеснелия вятър,
с нокти къртя зеления мухъл,
облепил като ужас стената.

 

Небесата ме гледат без милост
и със бяла и огнена брадва
вечер някой на черна кобила
ме спохожда и кани на сватба.

 

Той ме гледа с очи зачервени
и със брадвата огнена маха,
сякаш иска да мине над мене,
както нявга те тука умряха.

 

Боже господи, в мойто кандило
свети кръв вместо божие масло
и голямата страшна кобила,
и човека със брадвата раснат.

Никола Фурнаджиев