Автор Тема: За България  (Прочетена 14992 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
Re: За България
« Отговор #45 -: Ноември 20, 2006, 19:55:42 pm »
Кво се се заяли с Паола Рей?!Човек не може да искаже мнение различно от останалите и ще го "здавите" веднага...ти мила виж първо своето възпитание после съди другите.Кога станеш идеална ми се обади.Все в чуждата паничка ще гледаме... [evil]

Аве Мистик нали знаеш чалгарите са виновни за всичко  :)

не са виновни така наречените "чалгари" а тези които пишат текстовете на песните им и тези които им се кефят... истинската чалга е изкуство а това, че нашенци са го преобразили в някакво нарицателно име е съвсем друго нещо... защо само тук хората си мислят, че живота е низ от забавления (дискотеки, излизане, напиване и т.н.) и винаги търсят лесният начин, измамата, да прецакат другият за да са добре те или още по-зле идва въпросът за завистта, но това е друго нещо... защо чужденците идват тук за два дни ахо ихо и си заминават... тук намират място където да покажат малко селения без никой да го намира за странно и да си заминат. Не, че имам нещо против музиката, която правят но мисля че прекаленото и слушане ни превръща в това което сме сега... когато едно 10-12 годишно дете започне да слуша тази музика и да запаметява текстовете еми извиняваи ама то приема за нещо нормално някакви изрази които не искам да цитирам за да не се задълбочавам и за това за момичета на  по 13-14 години е нормално да спят с 30 годишни мъже...
И пак мисля, че основният проблем не е в музиката, макар че и аз не я харесвам, тя може да се слуша но не и от прекалено малка възраст защото всичко от нея се "попива" и децата разграждат ценностната си система или изобщо не я изграждат ... а за да не се допуска това от голямо значение е възпитанието...
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

PaolaRey

  • Гост
Re: За България
« Отговор #46 -: Ноември 20, 2006, 21:25:50 pm »
Кво се се заяли с Паола Рей?!Човек не може да искаже мнение различно от останалите и ще го "здавите" веднага...ти мила виж първо своето възпитание после съди другите.Кога станеш идеална ми се обади.Все в чуждата паничка ще гледаме... [evil]

Аве Мистик нали знаеш чалгарите са виновни за всичко  :)

не са виновни така наречените "чалгари" а тези които пишат текстовете на песните им и тези които им се кефят... истинската чалга е изкуство а това, че нашенци са го преобразили в някакво нарицателно име е съвсем друго нещо... защо само тук хората си мислят, че живота е низ от забавления (дискотеки, излизане, напиване и т.н.) и винаги търсят лесният начин, измамата, да прецакат другият за да са добре те или още по-зле идва въпросът за завистта, но това е друго нещо... защо чужденците идват тук за два дни ахо ихо и си заминават... тук намират място където да покажат малко селения без никой да го намира за странно и да си заминат. Не, че имам нещо против музиката, която правят но мисля че прекаленото и слушане ни превръща в това което сме сега... когато едно 10-12 годишно дете започне да слуша тази музика и да запаметява текстовете еми извиняваи ама то приема за нещо нормално някакви изрази които не искам да цитирам за да не се задълбочавам и за това за момичета на  по 13-14 години е нормално да спят с 30 годишни мъже...
И пак мисля, че основният проблем не е в музиката, макар че и аз не я харесвам, тя може да се слуша но не и от прекалено малка възраст защото всичко от нея се "попива" и децата разграждат ценностната си система или изобщо не я изграждат ... а за да не се допуска това от голямо значение е възпитанието...


Виж ся чалгата нещо ви е крива на половината свят и тва е ясно....много хора не си признават че слушат чалга само за да не им се "смеят" аз преди слушах толкова много чалга....и изобщо не ме грееше дали някой ще ми се "смее" не че имаше такива щото тогава всеки 2ри слушаше...ся нещо ви е крива тая чалга....въпреки че всеки се чуди защо....хубаво за вас текстовете са безмислени музиката е тъпа...певиците са курви....закво изобщо го казвате?Се прайте на интересни(Саднес Мастера) ?И що точно в тая тема....аз съм патриот и не слушам чалга....ми кви патриоти сте вие кат не слушате чалга - чалгата е БГ ;)
Офф както и да е...не че слушам вече чалга,но все пак тва че не виждате смисъла в нея незначи че трябва да обиждате хората които я слушат и самата чалга....както Мистик не е тръгнал да ви обижда ваща музика....така и вие би трябвало да не обиждате неговата (и от части моята)  :)
П.П.Тва ми е последен (или предпоследен пост  :> ) в тая тема неща никой да се обижда....просто ся ми е кофти и не знам кви глупости съм писала ае с здраве  :)

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
Re: За България
« Отговор #47 -: Ноември 21, 2006, 16:17:57 pm »
виж какво аз нямам нищо против музиката ама да ми кажеш, че не са ку*ви певиците.... е лъжеш се само погледни фитисесийте им
Цитат
Виж ся чалгата нещо ви е крива на половината свят и тва е ясно....

не чалгата а начинът, по който я поднасят... ти сега се хвана за нещо и даи да се заяждаме а... еми за чалгата си има отделна тема като си такава защитница на тоя вид изпълнители пиши там...

Цитат
ми кви патриоти сте вие кат не слушате чалга - чалгата е БГ ;)

еми такива патроти сме.. това че не слушаме чалга не значи че не слушаме БГ музика и никой не обижда музиката ви.. макар че аз не бих я делила на ваша и наша... и като толкова иска мистик нека я обижда кой го спира

само  не можах да разбера защо свеждаш проблемите на БГ само до музиката и защо се палиш толкова че някой си не харесвал музиката която ти слушаш... това не е тема за музика все пак и аз мисля че точно си казах

Цитат
И пак мисля, че основният проблем не е в музиката

не издребнявай!!!
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен ArmaggeddoN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 607
  • Пол: Мъж
  • Преградите духът ми победи...
Re: За България
« Отговор #48 -: Ноември 21, 2006, 18:57:44 pm »
Моля моля, 90% от чалга песните са копирани от сръбски и гръцки.Има страшно малко авторски песни.Така че чалгата е далече от понятието българска.
Настане вечер, месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен.
Гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен.

PaolaRey

  • Гост
Re: За България
« Отговор #49 -: Ноември 21, 2006, 19:25:52 pm »
виж какво аз нямам нищо против музиката ама да ми кажеш, че не са ку*ви певиците.... е лъжеш се само погледни фитисесийте им
Цитат
Виж ся чалгата нещо ви е крива на половината свят и тва е ясно....

не чалгата а начинът, по който я поднасят... ти сега се хвана за нещо и даи да се заяждаме а... еми за чалгата си има отделна тема като си такава защитница на тоя вид изпълнители пиши там...

Цитат
ми кви патриоти сте вие кат не слушате чалга - чалгата е БГ ;)

еми такива патроти сме.. това че не слушаме чалга не значи че не слушаме БГ музика и никой не обижда музиката ви.. макар че аз не бих я делила на ваша и наша... и като толкова иска мистик нека я обижда кой го спира

само  не можах да разбера защо свеждаш проблемите на БГ само до музиката и защо се палиш толкова че някой си не харесвал музиката която ти слушаш... това не е тема за музика все пак и аз мисля че точно си казах

Абе мацка първо погледни темата назад с 3-4 странички и тогава пак кажи кой първи е започнал темата за чалгата...за певиците да не са курви....ти ако си облечеш някоя къса поличка край КУРВА си...то тва да си курва или не не го определя обличането....можеш да ходиш гола и пак да не си курва.....и откъде така имаш доказателства че всички певици са курви....че нещо не чатнах...
И да защитница съм....невиждам изобщо закво го водим тоя тъп спор...
1.Нито хората които слушат чалга ще спрат!
2.Нито печелим нещо от тая цялата работа!
3.Праим излишен флууд...
4.Няма нужда зад всеки проблем в БГ да обвинявате чалгата защото проблемът е в хората а не в музиката,невиждам в една песен в която се пее смао за любов кво лошо може да има....абе все тая...както и да е...!

Неактивен sadness_MASTER

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 447
  • Пол: Мъж
  • I'm still alive...
Re: За България
« Отговор #50 -: Ноември 21, 2006, 19:39:03 pm »
Кво се се заяли с Паола Рей?!Човек не може да искаже мнение различно от останалите и ще го "здавите" веднага...ти мила виж първо своето възпитание после съди другите.Кога станеш идеална ми се обади.Все в чуждата паничка ще гледаме... [evil]

Аве Мистик нали знаеш чалгарите са виновни за всичко  :)

не са виновни така наречените "чалгари" а тези които пишат текстовете на песните им и тези които им се кефят... истинската чалга е изкуство а това, че нашенци са го преобразили в някакво нарицателно име е съвсем друго нещо... защо само тук хората си мислят, че живота е низ от забавления (дискотеки, излизане, напиване и т.н.) и винаги търсят лесният начин, измамата, да прецакат другият за да са добре те или още по-зле идва въпросът за завистта, но това е друго нещо... защо чужденците идват тук за два дни ахо ихо и си заминават... тук намират място където да покажат малко селения без никой да го намира за странно и да си заминат. Не, че имам нещо против музиката, която правят но мисля че прекаленото и слушане ни превръща в това което сме сега... когато едно 10-12 годишно дете започне да слуша тази музика и да запаметява текстовете еми извиняваи ама то приема за нещо нормално някакви изрази които не искам да цитирам за да не се задълбочавам и за това за момичета на  по 13-14 години е нормално да спят с 30 годишни мъже...
И пак мисля, че основният проблем не е в музиката, макар че и аз не я харесвам, тя може да се слуша но не и от прекалено малка възраст защото всичко от нея се "попива" и децата разграждат ценностната си система или изобщо не я изграждат ... а за да не се допуска това от голямо значение е възпитанието...


Виж ся чалгата нещо ви е крива на половината свят и тва е ясно....много хора не си признават че слушат чалга само за да не им се "смеят" аз преди слушах толкова много чалга....и изобщо не ме грееше дали някой ще ми се "смее" не че имаше такива щото тогава всеки 2ри слушаше...ся нещо ви е крива тая чалга....въпреки че всеки се чуди защо....хубаво за вас текстовете са безмислени музиката е тъпа...певиците са курви....закво изобщо го казвате?Се прайте на интересни(Саднес Мастера) ?И що точно в тая тема....аз съм патриот и не слушам чалга....ми кви патриоти сте вие кат не слушате чалга - чалгата е БГ ;)
Офф както и да е...не че слушам вече чалга,но все пак тва че не виждате смисъла в нея незначи че трябва да обиждате хората които я слушат и самата чалга....както Мистик не е тръгнал да ви обижда ваща музика....така и вие би трябвало да не обиждате неговата (и от части моята)  :)
П.П.Тва ми е последен (или предпоследен пост  :> ) в тая тема неща никой да се обижда....просто ся ми е кофти и не знам кви глупости съм писала ае с здраве  :)


 Слепи сте бе батьовата,слепи.Никой не ви казва,че чалгата е виновна за всичко,Но вие това виждате.Слепи сте и затова,че не разбирате наистина какво и е влиянието.Може да се спори единствено само дали тя самата е последствие от живота,или е помощничка за да е такъв той.(този в България)
 Не сме били българи щом не сме харесвали чалга щото тя била "БГ" Е това е не сляпо вече,ми нещо под нулата на слепотата. Чалгата е всичко друго,но не и българска.Турска да,циганска,да,но нищо,грам българско няма в нея.
 Музиката била тъпа,текстовете също,певиците били курви,защо изобщо сме го казвали.Ми... да мълчим пред простотията ли? Белким се усетите,ама нейсе...
 И си вижте наистина постовете,пълни са с правописни грешки,не,че моите или на другите са перфектни,но да напишеш безмислени вместо безсмислен,искаже вместо изкаже,здавите вместо сдавите,купче вместо кубче и т.н. и т.н.
 Ето това е проблема на България.А чалгата,чалгата е част от проявата на основния проблеми част от спомагащата той да се задълбочава.

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
Re: За България
« Отговор #51 -: Ноември 21, 2006, 20:06:35 pm »
Цитат
Слепи сте бе батьовата,слепи.Никой не ви казва,че чалгата е виновна за всичко,Но вие това виждате.Слепи сте и затова,че не разбирате наистина какво и е влиянието.Може да се спори единствено само дали тя самата е последствие от живота,или е помощничка за да е такъв той.

Ето това е проблема на България.А чалгата,чалгата е част от проявата на основния проблеми част от спомагащата той да се задълбочава

това се опитвам да кажа... но имам чувството, че PaolaRey сама си внушава, че чалгата е проблем
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: За България
« Отговор #52 -: Ноември 21, 2006, 20:41:51 pm »
Вижте името на темата,а вижте за какво говорим...единствения проблем е във вас самите!във всяка тема изкарвате фолка(а не чалга-двете са съвсем различни неща и ако желаете за пореден път ще обясня разликата) виновен за всичко.емии не фолка, а хора като вас са виновни за всичко.вместо да се оплакваш вземи направи нещо ти, да те видим! [evil] [evil] [evil]

PaolaRey

  • Гост
Re: За България
« Отговор #53 -: Ноември 21, 2006, 20:57:28 pm »
Дам чалга и поп фолк са 2 различни неща....но поради хора като саднес-а станаха 1  [evil]
Както казва мойто френдче Мистик....не фолка е виновен а вие....избивайте си комплексите некъде др не тук :)
Или вземето направете нещо за БГ та да покажете кви патриоти сте....Певиците поне правят нещо....и колкото и грубо да звучи на Анелия и на Преслава (както и на другите) на малкия пръст неможете да стъпите....

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: За България
« Отговор #54 -: Ноември 21, 2006, 21:04:58 pm »
Дам чалга и поп фолк са 2 различни неща....но поради хора като саднес-а станаха 1  [evil]
Както казва мойто френдче Мистик....не фолка е виновен а вие....избивайте си комплексите некъде др не тук :)
Или вземето направете нещо за БГ та да покажете кви патриоти сте....Певиците поне правят нещо....и колкото и грубо да звучи на Анелия и на Преслава (както и на другите) на малкия пръст неможете да стъпите....
[namigG] [namigG] [namigG] [cvetee] [inloveee]
Ми разбира се...то даже не може да става и сравние с Анелия и Преслава.А и за другите също...и искам да отбележа,че това няма да е последния ми пост(освен ако не заключат темата),защото няма да спра до някъде, както обикновенно правя...не и този път...

PaolaRey

  • Гост
Re: За България
« Отговор #55 -: Ноември 21, 2006, 21:07:50 pm »
Дам Мистик и аз няма да спра ако ще да ме бан  :)  [inloveee]
Поне те са се изявили като личност....имат достатъчно публика и хора които ги обичат....саднес мастер тебе нито те знаем нито нищо....!

Неактивен sadness_MASTER

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 447
  • Пол: Мъж
  • I'm still alive...
Re: За България
« Отговор #56 -: Ноември 22, 2006, 23:48:55 pm »
Вижте името на темата,а вижте за какво говорим...единствения проблем е във вас самите!във всяка тема изкарвате фолка(а не чалга-двете са съвсем различни неща и ако желаете за пореден път ще обясня разликата) виновен за всичко.емии не фолка, а хора като вас са виновни за всичко.вместо да се оплакваш вземи направи нещо ти, да те видим! [evil] [evil] [evil]
Абе Мистик колко пъти да ти обяснявам какво е фолк.И колко пъти да казвам,че в тоя "наш" фолк няма нищо наше .Чалгията си е турски стил музика.А това дето тук се пее и се нарича фолк е точно турски фолк,не български.Бългирския фолк му казват народна музика,и българската народна музика не е нито турска нито циганска,нито какквато и да е друга. Тка,че това дето ви го пеят Анка,Ганка и Петранка е чалга,не фолк. Кухо си и кухо ще си останеш.А колкото до това да вземем да направим нещо,ми аз ти предлойих да си лягаш под земята,ама ти не щеш.Кво ся,няма заради теб в затвора да лежа.

PaolaRey

  • Гост
Re: За България
« Отговор #57 -: Ноември 23, 2006, 12:31:55 pm »
Офф пак ли сте се заяли с саднесс мастър?Бахти нашето поколение няма да се научи...Дано да си замълчи като умен човек.
Е па явно не е умен човек :)
саднес_МАСТЕР немога те разбера къв ти е проблема че пишеш тук?
Ем кат си толкова комплексирано човече недей писа тук и готово...ходи си изливай злобата некъде другате!Всеки човек си има собственно мнение...тук сме се събрали за да го изразяваме....и да се забавляваме...а не да се обиждаме...и да обсъждаме "тъпото" за тебе мнение на предишния!  [evil]

Неактивен ArmaggeddoN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 607
  • Пол: Мъж
  • Преградите духът ми победи...
Re: За България
« Отговор #58 -: Ноември 23, 2006, 13:43:53 pm »

Офф пак ли сте се заяли с саднесс мастър?Бахти нашето поколение няма да се научи...Дано да си замълчи като умен човек.
Мда явно е упорит умен човек който се опитва да опише слънцето на слепци...
Настане вечер, месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен.
Гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: За България
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2006, 15:01:36 pm »
Вижте името на темата,а вижте за какво говорим...единствения проблем е във вас самите!във всяка тема изкарвате фолка(а не чалга-двете са съвсем различни неща и ако желаете за пореден път ще обясня разликата) виновен за всичко.емии не фолка, а хора като вас са виновни за всичко.вместо да се оплакваш вземи направи нещо ти, да те видим! [evil] [evil] [evil]
Абе Мистик колко пъти да ти обяснявам какво е фолк.И колко пъти да казвам,че в тоя "наш" фолк няма нищо наше .Чалгията си е турски стил музика.А това дето тук се пее и се нарича фолк е точно турски фолк,не български.Бългирския фолк му казват народна музика,и българската народна музика не е нито турска нито циганска,нито какквато и да е друга. Тка,че това дето ви го пеят Анка,Ганка и Петранка е чалга,не фолк. Кухо си и кухо ще си останеш.А колкото до това да вземем да направим нещо,ми аз ти предлойих да си лягаш под земята,ама ти не щеш.Кво ся,няма заради теб в затвора да лежа.
Това дето го пеят "Анка,Ганка и Петранка" се нарича поп-фолк официално.Чалга е това което пее Амет,Кондьо и още подобни такива измети...И на народната музика не й казват фолк,а народна музика...еее се кат ме видиш търсиш да се заяждаш...сигурно като видиш Мистик и веднага ти изниква асоцияция в главата-чалга(както ти се изразяваш).и за тва се заяждаш,щото имаш непреодолим проблем с фолка...