Автор Тема: Като толкова много обичате животните защо ги ядете  (Прочетена 7529 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #60 -: Декември 14, 2005, 00:04:17 am »
[oops] Разбирам хората да ядат месо....... но то да е мазно.... цялата тая лой........ аз не мога да я понасям [oops] Повдига ми се от нея...

И все пак, какво ви е подтикнало да спрете да ядете месо.... туй не можах да си го изясня :)

                    "Много баби, хилаво бебе"... нали тъй беше :) Аз не слушам мойте баби... че акоги слушах... да съм станала колкото тях, че и два пъти по-голяма :) И при нас често настава война, но от малко по друго естество... когато не искам да ям, а те почват да се нервят и да ми пилят на главата "Ма как тъй не си гладна, трябва да ядеш" :) Бре аз си имам достатъчно запаси по мен, че и да ям... ха-ма-ха :)

Не обичам много месо... нищо че го ям... ;)

Angel Soul

  • Гост
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #61 -: Декември 14, 2005, 00:57:49 am »
Ами аз ще ти отговоря какво мен ме кара да се откажа от месото:
- най -вече съзнанието, че убивам животно, за да заситя глада си, при положение, че имам и друг избор, както и естествената ми склонност към плодове, зеленчуци, ядки и зърнена храна; освен това, тук ще приведа малко цитати,които взех от един друг форум :


 През последните 500 години човечеството е унищожило повече от 2/3 от световните гори, най-вече за да увеличи обработваемата площ, въпреки че за изхранването му е необходима 10 пъти по-малко земя.

· В следствие на изсичането на горите, ерозията всяка година превръща 12 милиона хектара земя в пустиня. Това е площ по-голяма от България.

· До голяма степен, поради унищожаването на горите, замърсяването на атмосферата и биосферата наближава критичната си точка. Хиляди животински и растителни видове са вече напълно заличени от лицето на Земята.

· Всяка секунда човечеството ненужно отнема живота на 600 невинни животни (50 млн. дневно)


· aко станеш вегетарианец, ще спестиш растителна храна достатъчна за изхранването на 12 души.

· aко станеш вегетарианец, за десет години ще спасиш от унищожаване 24 декара обработваема земя или 20 декара гора.

Освен участието ти в решаването на световните проблеми:

· aко станеш вегетарианец, вероятността да развиеш заболяване на сърцето или друго заболяване на кръвоносните съдове ще е 8,5 пъти по-малка. Вероятността да развиеш която и да е от всички най-разпространени болести на съвременното човечество за теб ще е между 3,5 и 8,5 пъти по-малка.

· Освен това, така ще можеш да намалиш разходите си за храна с около 50%."

(източник : http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=174&Board=ezotermed&Number=1940582238&page=0&view=collapsed&sb=5?= )


Някои от по-известните привърженици на вегетарианството: Питагор, Платон, Сенека, Монтен, Сократ, Нютон, Волтер, Плутарх, Диоген, Леонардо да Винчи, Бенджамин Франклин, Махатма Ганди, Бърнард Шоу, Ван Гог, Лев Толстой, Хенри Дейвид Торо, Емерсон, Жан Жак Русо, Емануил Сведенборг, Марк Твен, Мартин Лутър, Ламартин, Алберт Айнщайн, Парамаханса Йогананда, Беинса Дуно, Кришнамурти, Томас Единсон, Челси Клинтън, Пол и Линда Макартни, Фил Колинс, Уитни Хюстън, Майкъл Джексън, Шаная Туейн, Принс, Майкъл Болтан, Дейвид Духовни, Дани Девито, Ричард Гиър, Ким Бейсинджър


Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #62 -: Декември 14, 2005, 02:34:39 am »
Дам, знам че хората чрез техните "технологии" нанасят големи поражения на обработваемата зема и покрай нея и на живите организми...
   Явно след няколко години ще ни дойде края :)

6 милиарда души на планетата.... не се и учудвам от удивителната цифра на убити животни... А тези, които се убиват за трофей, за пари (рогата на слона и носорога). Хората обиват животните по различни причини...
 Като гледам, едни от най-големите "мозъци" на планетата са се обърнали към здравословния начин на живот :) Значи туй да гризкам често зеле не е лошо [shame]

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #63 -: Декември 20, 2005, 01:07:31 am »
Цитат
Като толкова много обичате животните защо ги ядете
А ти като обичаш цветята,защо ги
убиваш,за да ги подаряваш/? [confused]
И пак не би могло да става дума за сравнение...от това зависи живота ни...и ако всички толкова мн обичаме животните и растенията.....къкъв би бил краят?
Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен Dumpster

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 559
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #64 -: Декември 20, 2005, 03:20:17 am »
Цитат
Като толкова много обичате животните защо ги ядете
А ти като обичаш цветята,защо ги
убиваш,за да ги подаряваш/? [confused]
И пак не би могло да става дума за сравнение...от това зависи живота ни...и ако всички толкова мн обичаме животните и растенията.....къкъв би бил краят?
Аз подарявам цветя от балони или в саксии :)!

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #65 -: Декември 20, 2005, 03:23:27 am »
:p Или изкуствени :)

По удачен ще е върпоса - Ако толкова обичаме ПРИРОДАТА, защо я съсипваме, като си изхвърляме боклуците до кошчето?

Неактивен bb_7

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Пол: Жена
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #66 -: Декември 10, 2008, 13:38:26 pm »
Честно казано ако видя как умира животинката няма да ми се прияде месо дълго,но не мога да отричам-много ми е вкусно месото.И все пак човека е оцелял,защото месо е ял.Това е истината.И тези дето стават вегетарианци,защо си мислят ,че това е добре за тях,за организма им,след като техния род  се е хранел с месо векове наред.....той носи тази необходимост от месо в себе си....организма има нужда от веществата,които ги има само в месото.
Аз например се възмущавам от хората,които отглеждат животни,хранят ги,лекуват ги ,радват им се,отглеждат ги като свои деца едва ли не, и после им теглят ножа и ги изяждат без да им дреме-е това вече е вандалщина.По-добре си купи салам или пържола и точка.
Другата жестокост е да убиваш животните за кеф,за трофей... закачат им главите по стените,то по същата логика можеш да застреляш човек и да му сложиш главата за украса над вратата........
Отива смелия въоръжен ловец да ми стреля по глиган или лъв и после се снима с неговия труп-що не отиде с голи ръце да убие глигана,понеже е много смел...
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Someone tell me why
Did you have to go
And leave my world so cold

Неактивен Comatose

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 121
  • Пол: Жена
  • Здраво стъпила на облак ...
    • Nonsense
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #67 -: Декември 10, 2008, 16:04:16 pm »
Нарича се хранителна верига и се учи в трети клас =.=
Съвсем естествено е индивидите да се хранят с представители на други видове. Като сме тръгнали с тъпите въпроси, ще попитате ли защо кучето ми пишка навън, а не на килима в хола?

It has yet to be proven that intelligence has any survival value ...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #68 -: Декември 10, 2008, 19:19:16 pm »
Освен пиле и риба ,друго месо не ям от близо 3 години .Мога да кажа ,че се чувствам добре и не съм пропуснала кой знае колко .По-здрава съм от преди(когато консумирах всякакво месо ). :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Petrov

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1504
  • Пол: Мъж
  • I'll do my crying in the rain !
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #69 -: Декември 11, 2008, 00:56:54 am »
От животните обичам само котките .... Останалите да мрат все ми е тая  [lol] [lol] [lol] [lol] тряяя се Мааа няма как  [lol] [lol] [lol]
I'll never let you see
The way my broken heart is hurting me
I've got my pride and I know how to hide
All my sorrow and pain
I'll do my crying in the rain

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #70 -: Декември 11, 2008, 09:36:17 am »
Независимо от това дали ви харесва или не - ние сме хищници, природата ни е създала така, че да имаме нужда от това месо, дала ни е необходимите приспособления, за да го ядем по-добре и по-лесно /остри зъби, ръце и т.н./ и тн и тн..

Не мога да разбера, защо трябва да се отказваш от нещо, което е заложено в теб генетично [oops]

Видя ли сме до къде се стига вървейки срещу природата :)

Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #71 -: Декември 11, 2008, 14:42:08 pm »
Истината е ,че с малко желание от наша страна и без месо можем да живеем. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #72 -: Декември 16, 2008, 22:54:39 pm »
Нарича се хранителна верига и се учи в трети клас =.=
Съвсем естествено е индивидите да се хранят с представители на други видове. Като сме тръгнали с тъпите въпроси, ще попитате ли защо кучето ми пишка навън, а не на килима в хола?



Що за логика.... Човекът няма място в хранителната верига. Той е разумно същество, което може да прецени как да живее и чрез какво!

Независимо от това дали ви харесва или не - ние сме хищници, природата ни е създала така, че да имаме нужда от това месо, дала ни е необходимите приспособления, за да го ядем по-добре и по-лесно /остри зъби, ръце и т.н./ и тн и тн..

Не мога да разбера, защо трябва да се отказваш от нещо, което е заложено в теб генетично [oops]

Видя ли сме до къде се стига вървейки срещу природата :)



Мила, не си права. Може би си е твое лично мнение повече отколкото твърдение, но не  е в гените ни да ядем месо. И не е никак здравословно. Има само 1 предимство - че месото съдържа елементи които дават повече енергия ,дори да го ядеш в малки количества.... Но вместо 1 тлъста пържола човек може да изяде една порция разнообразни зеленчуци и ефекта ще е същия.

Аз също като Тони съм на риба и пилешко, като смятам да откажа второто и наистина се чувствам по-добре.



Колкото до въпроса в темата! Като обичате животните защо ги ядете?! Мисля, че Мистик е абсолютно прав в съпоставката и няма нищо общо със съпоставката по-горе не знам на кого беше... "Като обичате цветята защо ги късате и подарявате?!"

Животните са същества със собствен разум, нрав и душевност. Те са като нас ... Много коне са спасявали човешки животи .... И предпочитам да ги гледам живи - как тичат, колко са красиви, колко са верни и умни... отколкото да видя порция луканка на масата....

Това  е само пример... Не мисля че трябва да делим животните на домашни любимци и други.... Те са едни и същи, независимо дали живеят в хола ни , в обора, или в гората..... Много е жалко ,че още се съди така прибързано за тях и така нелепо се разграничават .... Но мисля, че повечето хора осъзнават мястото на животните сами  с времето и всички тук, които твърдят подобни неща след време ще имат друга гледна точка. Такива са ми наблюденията и вярвам ,че така ще се случи....

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Като толкова много обичате животните защо ги ядете
« Отговор #73 -: Декември 17, 2008, 00:13:31 am »
Когато бях на 5 годинки... Много обичах да гоня кокошките на село. А още по забавно беше да се бия с петела. НО идва момент, в който Баба трябва да наготви нещоо. Хваща една кокошка и с брадвата... А аз викам ... :) Бабо Бабо дай на мен.... хващам аз инструмента... главата и на дървото ... а тя ме гледа и аз я гледам ... казах: Бабо аз не мога, жално ми е! Ти я "утепи". 

Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен `Amy_Lee`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2417
  • Пол: Жена
аз не ям месо от известно време и честно казано се чувствам по-добре..
вчера точно гледах един филм за отношението хора  :arrow: животни
и даваха как ги колят и избиват и беше ужасно
ии много ми се запечата една мисъл,която чух : " ако кланниците имаха стъклени стени никой нямаше да яде месо" ;/