Автор Тема: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол  (Прочетена 2670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Boss_baby_MM

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1597
  • Пол: Жена
  • Едва ли някога бил си обичан ти,както от мене сега
    • http://princeska.stih4e.com
1. Агресията - това е един от най-агресивните спортове. А мъжете винаги са били по-агресивния пол. Къде обаче да изразходват днес агресията? Не им се налага да се бият с мамутите в гората, нито им разрешаваме да се бият помежду си още от малки. Следователно няма по-притегателен спорт от агресивния, при който се идентифицираш с играча и по този начин се разтоварваш от собствената си натрупана естествена мъжка агресия.
   2. Мъжката компания – и за мъжете и за жените е изключително важно да прекарват известно време в компании, съставени от представители на съответния пол, в който се говори на един и същ език и не е необходим превод.
   3. Липсата на цензура – когато се гледа футбол, отпадат автоматично всички възпитателни правила, добрия тон, маниери и протокол. Псуването е разрешено, крещенето – също. Дори има такъв виц: на работа ти крещи шефа, в къщи – жената, а стадиона е единственото място, където можеш да крещиш ти на воля, с пълно гърло, докато останеш без глас от изтощение, при това там нямаш научна титла и звание, никой не те знае кой си и можеш да си разрешиш и не цензурен език и просташки реакции, каквито всекиму се иска понякога да си позволи.
   4. Вентил на стреса – при днешния труден начин на живот, огромно натоварване, натрупано недоволство срещу непроменими обстоятелства няма нищо по-желано от леснодостъпен отдушник. Пред екрана или на стадиона може да се разтовари огромна доза напрежение, имащо най-различни причини. При това този отдушник е официално разрешен, ако, разбира се, не се стига до ексцесиите на побеснелите запалянковци, дрогирани или натряскани до козирката.
   5. Стратегиите – мъжете обичат стратегиите и тактиките. Футболът е игра за мислещи, колкото и някои да не го разбират. Той е и интелектуално предизвикателство. Няма по-голяма наслада от този, който го разбира, от това да предвиди например скрития пас и да види как любимия му играч на терена също е успял да го предвиди.
   6. Евтино удоволствие – Не са много днес така леснодостъпните удоволствия от финансова гледна точка. Стига да си си платил тока и да ти работи телевизора, ти предстои едномесечно безплатно забавление (е, понякога и ядове!).
   7. Подражанието на идола – така, както ние, жените, искаме да приличаме на някоя актриса или манекенка, така и мъжете имат своите идоли, на които се опитват да подражават и с които се идентифицират (мака, че не винаги си го признават). Най-често тези идоли са сред футболистите, които в най-голяма степен се възприемат като образ на пълната мъжественост: сила, издържливост, агресия, слава, пари (това е един от най-платените спортове), жени (не случайно футболистите са примамлива мишена за жените).
   8. Бягство от реалността – Три-четири мача на ден правят приблизително пет часа забрава. Пет часа, в които нямаш шеф, дори жена ти я няма, нямаш време да мислиш за каквито и да е проблеми. Не се изненадвайте, ако след световното мъжете ви са станали по-кротки и любвеобилни.
   9. Състезателният елемент – мъжката психика е така устроена, че има нужда да се конкурира и надпреварва. А заедно с любимия отбор се състезават мислено толкова много мъже. Победата на отбора се преживява като собствена. Тази мини война с цивилизовани средства (за съжаление не винаги цивилизовани) е виртуална реализация на първичната мъжка природа. Ако мъжете можеха да воюват по-често по този посредствен и позволен начин, щяха по-малко да воюват по непочтени начини.
   10. Просто защото са мъже – толкова малко чисто мъжки територии останаха днес. Ние, жените, да си го признаем, се опитваме все повече да обсебим света на мъжете. Откъде ли не се опитахме да ги изместим. Остана им един футбол. Нека не им се сърдим, че за месец той ще е по-важен от нас. Толкова много неща бихме могли да правим ние през това свободно от мъжко внимание време. Пък и нали сте съгласни, че по-добре футбол, отколкото алкохол или жени. Поне един месец ще ги знаем с кого и къде са със сигурност!
   







Ако те няма, знам, ще полудея, знам!
Без теб не мога, знам, да оцелея!
От много сълзи, знам, ще ослепея, знам!
Ако те няма, знам, няма да живея!

Неактивен SLaDuR

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 429
  • Пол: Мъж
  • Donde miras chica !?
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #1 -: Август 25, 2006, 14:03:03 pm »
абе,кажи си го селска му работа, аз не се Сбирам и да викам за някакъв мач. Малко глупаво ми се струва :) [confused]
« Последна редакция: Септември 06, 2006, 11:32:33 am от ReNKaTa »

Неактивен natalia_999

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1004
  • Пол: Жена
    • www.bg.tilllate.com
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #2 -: Август 25, 2006, 14:19:56 pm »
не знам колко е селска ама майка си му работа-седат и гледак как 11 човека гонят топка..... тъпо е

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #3 -: Август 25, 2006, 14:24:49 pm »
И аз гледам мач :) Ама се сдържам да псувам  [pleZz]

Неактивен Boss_baby_MM

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1597
  • Пол: Жена
  • Едва ли някога бил си обичан ти,както от мене сега
    • http://princeska.stih4e.com
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #4 -: Септември 05, 2006, 17:53:48 pm »
И аз гледам мач :) Ама се сдържам да псувам  [pleZz]
хах и аз гледам мачове понякога, но мъжете са ми много интересни като почнат да се вживяват, да викат и да крещят когато някой вкара гол  [xa xa xa xa xa xa]
Ако те няма, знам, ще полудея, знам!
Без теб не мога, знам, да оцелея!
От много сълзи, знам, ще ослепея, знам!
Ако те няма, знам, няма да живея!

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #5 -: Януари 25, 2007, 12:04:16 pm »
Футбола е религия, а аз съм фанатик, така че без обиди към моята религия за да не ви кажа ваште богове къде да ходят.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен madelin

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 568
  • Пол: Жена
  • I`m still loving you ...
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #6 -: Януари 25, 2007, 21:09:25 pm »
Футбола е религия, а аз съм фанатик, така че без обиди към моята религия за да не ви кажа ваште богове къде да ходят.
това все едно го каза моя приятел.за футбола или добро или нищо, а пък левски няма да го коментираш ...
(така би казал той)  [smeeh]
Остани, ще ти го казвам даже да ме рани.Остани, ще те обичам и да боли.Остани, ще го повтарям без да се уморя.Остани и ще повярваш във любовта.

Неактивен JoinMeInDeath^F

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 68
  • Пол: Жена
  • I'm GoiNg To HelL, BuT I'lL Be BaCk FoR YoU !!!
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #7 -: Януари 27, 2007, 15:03:24 pm »
Аз обичам да гледам мач :) много е зарибяващоооо.И понякога даже псувам  [boii] [hey sexyy]
Ще ДоЙдЕш,Но Ще БъДе КъСнО.Аз Ще ГнИя В ГрОб СтУдЕн.Ще ЦеЛуВаШ БуКвИ ВмЕсТо УсТнИ,Ще ПрЕгРъЩаШ КрЪсТа ВмЕсТо МеН!!!

Неактивен Deskata123

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 802
  • Пол: Жена
  • бичам те мони..сега и завинаги
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #8 -: Януари 28, 2007, 15:09:42 pm »
САМО ЛЕВСКИ
Давам всичко за теб.....За да се
                   върнеш пак при мен..Серцето ми
                  бие за теб..за нежното ти лице...
                             Давам всичко за теб

Неактивен dreams_hunter

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 460
  • Пол: Мъж
  • мразя да мисля
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #9 -: Януари 28, 2007, 15:27:09 pm »
ето 4 причини, заради които гледам футбол.....



 :p
Потъваме и пак се смеем.
Изчезваме, какво от т'ва?
Опитахме и вас да вземем,
но ще потънат ли лайна?
Не правим опит да излезем,
дори не ритаме с крака.
Край нас се носи труп изплезен -
щом може нека е така.

Неактивен Deskata123

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 802
  • Пол: Жена
  • бичам те мони..сега и завинаги
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #10 -: Януари 28, 2007, 15:29:18 pm »
 [smeeh] [bravisimo]
Давам всичко за теб.....За да се
                   върнеш пак при мен..Серцето ми
                  бие за теб..за нежното ти лице...
                             Давам всичко за теб

Неактивен zuzka

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 52
  • Пол: Жена
  • Влюбванто е миг,но любовта е вечност!!!
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #11 -: Януари 31, 2007, 00:15:51 am »
ами...аз въобще не се кефя на футбола хаха  но момчетата щом си го харесват да го гледат,еъпреки,че понякога може да има по-интересни работи от това да застанеш пред телевизора с пр-ля ти и да гледаш поредния скучен мач :P

Неактивен chester-girl

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 141
  • Пол: Жена
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2007, 00:41:54 am »
Аз пък много обичам да гледам футбол и сега на световното направо се разбих-последния мач даже го гледах с една приятелка в кръчма на морето,пълна с чичковци и батковци и накрая като биха наще(Италия)всички викнахме дружно Ура и стана едно весело...оххх спомени спомени....  [inlovee]
Сега нямам търпение пак да продължат квалификациите за Европейското  [lol]
И си признавам,че рагирма доста буйно понякога..не знам..футболът си е футбол има нещо в него...  [inlovee]
How I long for utter silence...But who am I to know....When rain will turn to snow?If life brings another day.....

Неактивен grozotia

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 253
  • Пол: Жена
  • This strange machinery is keeping U from seeing me
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #13 -: Септември 13, 2007, 12:29:31 pm »
Да се отървят от "любящите" си половинки поне за час и половина  [evil]
..на една дълга и красива почивка..

Неактивен NeMogaDaPisha

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 912
  • Пол: Мъж
  • Can you feel the rock?
Re: 10 причини, поради които мъжете гледат футбол
« Отговор #14 -: Септември 13, 2007, 19:15:10 pm »
Както каза Метеора футболът е религия.Аз нз що псувам много при мач и за т'ва баба ми не обича да гледа мачове с мен [lol].Много се вживявам :p.Обаче да си футболист е малко шибано, аз се кефя, че играя в отбора на наш'то село, ама е малко скапано да гледаш по скамейките толкова хора, които псуват, когато изтървеш положение.Въпреки всичко е по - яко да играеш пред публика, от колкото да си публика [lol].
Докато сте млади розите берете,
че времето уви не спира,
а цъфналото неска цвете
утре дойде ли - умира.