Автор Тема: Президентски избори 2006  (Прочетена 16841 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Президентски избори 2006
« -: Август 24, 2006, 23:51:26 pm »
Хей ти ....

Ще гласуваш ли?


Цитат

Ива Иванова / news.bg

Президентският вот излиза много скъпо, притеснени министрите

Под 22 млн. лева ще струват президентските избори, обеща министърът на държавната администрация и административната реформа Николай Василев.

Първоначалната сметка за изборите е била за 26.2 млн. лева, което е преценено, че е твърде висока сума и в момента продължават преговорите за редуцирането й.

До края на деня или най-късно утре ще бъде обявена окончателната калкулация.

Николай Василев припомни, че изборите в предишни години са излизали значително по-евтино, например местните избори през 1999 г. са стрували 9 млн. лева, парламентарните избори през 2001 г. - 7.5 млн. лева, местните избори 2003 г. - 12 млн. лева, президентските избори през 2001 г. - под 10 млн. лева, а парламентарните избори през 2005 г. - под 16 млн. лева.

Това че предстоящите президентски избори излизат значително по-скъпо, Василев обясни с факта, че те се провеждат, поне теоретично, в два тура, а освен това ще се гласува с интегрални бюлетини и за първи път с прозрачни урни, като за целта ще бъдат изработени 14 000 прозрачни кутии.

Освен това сега промените в нормативната база за социалното осигуряване налагат към възнагражденията на чиновниците, ангажирани с изборите, да се начисляват осигуровки.

За разлика от предишните избори, когато секционните комисии са имали състав до 7 члена, сега те ще имат до 9 члена, което означава, че в сегашните избори ще има 13 500 повече членове на комисии, на които трябва да се плати, поясни още Василев.

В бюджета за президентските избори са предвидени 12 млн. лева, което е крайно недостатъчно по оценката на Василев.

Останалите десетина милиона лева, които се очертават като разход, според Николай Василев ще се вземат от преизпълнението на бюджета.

Въпреки елементите, които сега оскъпяват изборите, първият тур ще струва по-евтино от един тур на парламентарните избори миналата година, подчерта министърът на административната реформа.

Освен това значително е снижена сумата, поискана от МВР, за ангажиментите им по време на изборите, като тя все още не е уточнена.
„От МВР поискаха над 5 млн. лева, но смятаме, че ще се справят с по-малко", поясни Василев.
Към момента в преговорите е постигнато снижаване на разхода до 3.9 млн. лева, допълни министърът.
По думите му се очаква сумата да бъде редуцирана и под тези 3.9 млн.



Трагични цифри нали?
Космически цифри, за да се избере просто един представителен човек на страната без почти никакви функции. Откъдето и да го погледнем президентската институция има само театрално-представителни функции и това струва  няколко милиона на бедния българин ....
Ти потребителю на този форум ще гласуваш ли тази година и защо (за тези които имат право да гласуват)?
Мислиш ли, че твоят глас ще промени нещо? М
ислиш ли, че друг президент би променил нещо и какво?
Кой е твоят "фаворит"?
Според теб българите, които са извън България повече от 1 година редно ли е да имат право на глас?

22 милиона лева .... сериозна цифра ... не мислите ли ... а предишните избори ... и те не са били в малки суми ...

Със 22 милиона лева какво според теб, форумецо, може да се подобри в нашата малка страна?

От тези милиони защо не се заделят малко за визията на страната ни ... да се оправят малко пътищата ...

От тези милиони защо не се заделят няколко хиляди за бездомните

Но само те ли са? Ами домовете за старци - нима е лека тяхната съдба... ами за сирачетата ... ами ... ами ... много ами-та има ... но нека сега мислим за изборите ...





« Последна редакция: Август 25, 2006, 00:28:41 am от Don_NUTSO »







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #1 -: Август 25, 2006, 01:25:34 am »
Да, ще гласувам, защото съм жител на тази страна и искам да остана такъв, искам да живея в страна, в която наистина упражянвам право на глас и нося отговорност за него - каквото сея, такова жъна.
Доколко президентската институция не играе роля, е една дълга тема, която не съм сигурен, че можем да коментираме пълноценно. Задължителни качества за един президент са да има визия и да бъде ерудиран - сегашният притежава и двете. България се нуждае от президент, който да си тежи като камък на мястото и в момента притежава такъв в лицето на Георги Първанов, така че мисля да гласувам отново за него, защото всички останали камъни са кухи, на пръв поглед обемисти, но иначе - въздух под налягане.

За 22-та милиона лева също може да се поговори много. Тези 22 милиона лева с нищо няма да помогнат на китната ни родина, ама с нищо. Докато масите се движат на стада, и то на стада без пастир, не 22, а 222 милиона няма да ни помогнат да си вържем гащите. Дай му на българина ядене и пиене и му гледай сеира - болно, но факт.
Апропо, не те познавам, но ти колко пъти си участвал в някакъв вид благотоврителност? Колко пъти прояви състрадание към малкото дете българче, китариста, жонгльора или прегърбената старица на улицата? Колко пъти си пускал 5 стотинки, само защото на някой от компанията ти му е станало неудобно, понеже е видял как някой друг пуска монети в кутията и ти е казал са пуснеш някакви стотинки? Колко пъти си отговорил на човека от компанията, че на теб никой не ти дава, че ти ли ще даваш? А колко пъти пусна повече от пет, без да те подсещат, само защото така си го почувствал? А колко пъти сподели вафлите си, примерно? Бих се радвал, ако са няколко десетки, но не съм убеден...


И това, датаджийското, Ти, бла-бла-бла, не е ли вече мнооожко изтъркано? Преди да попиташ за Ти, замисли се за Аз!
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #2 -: Август 25, 2006, 11:52:33 am »
И аз мисля да гласувам. Даже вече знам и за кого. По добре дай гласа си сега, поне после ще знаеш защо си го направил.
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...

Неактивен balrog

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3331
  • Пол: Мъж
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #3 -: Август 25, 2006, 11:54:11 am »
Ще гласувам, но не знам за кого - няма избор....

Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #4 -: Август 25, 2006, 21:18:47 pm »
Нямам годините,но бих гласувала.Всеки е длъжен да даде гласа си.Да не гласуваш означава да нямаш собствена позиция и изобщо да не се интересуваш за бъдещето на децата си и за своето собствено [confused]
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен Скитникът

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • Не съм крадец, а надежда крада... Защо ли?
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #5 -: Август 27, 2006, 12:05:21 pm »
ЩЕ гласувам, но заради себе си а не заради онези там горе в парламента дето нищо не вършат а се тупат по гърдите...
Рисувай ме... Така винаги ще съм до теб. Не забравяй обаче че рисунката ти съм аз...
Не съм истински освен вътре в теб...
А там, там е най-съкровеното ти желание, бъди свободна моя душа, защото аз не мога...

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #6 -: Август 27, 2006, 22:29:02 pm »
И аз ще гласувам, но не съм запозната с всички кандидатури.

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Неактивен siana-barbie

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 14:27:09 pm »
Ще гласувам-това ми е първото гласуване! И смятам че ние сме длъжни да гласуваме за да имаме правото след това да оценяваме властта! Президентът е важна фигура! Не съм съгласна че няма достатъчно функции-напротив! Той представлява властта...цялата държава и затова е важен! [confused]

Неактивен bucky

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 75
  • Пол: Мъж
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #8 -: Август 29, 2006, 00:14:18 am »
Всеки, който го е грижа за бъдещето на България трябва да гласува, независимо от типа избори! Аз ще гласувам за първа година и се радвам, че ще дам своя вод!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #9 -: Август 29, 2006, 21:12:27 pm »
И как ще се промени бъдещето на България с конкретните президентски избори? И кой ще бъде президента, който ще го промени? А дали?
« Последна редакция: Август 29, 2006, 21:46:16 pm от Don_NUTSO »
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Hurto

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2599
  • Пол: Мъж
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #10 -: Август 29, 2006, 21:42:20 pm »
за кво да гласувам ?? да отидат едни наядени да дойдат други гладни .. същата работа ..
Ако един ден ти се доплаче,обади ми се! Не ти обещавам, че ще те накарам да се смееш, но мога да поплача с теб. Ако един ден искаш да избягаш, обади ми се! Не ти обещавам, че ще те помоля да спреш, но мога да бягам с теб. Ако някой ден не искаш да слушаш никого, обади ми се и ти обещавам, че ще мълча. Но ако някой ден се обадиш и никой не вдигне,ела бързо при мен, вероятно имам нужда от теб.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #11 -: Август 30, 2006, 08:52:43 am »
ако имам възможност ще отида да гласувам до Париж..но по-скоро няма да успея...
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен siana-barbie

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #12 -: Август 30, 2006, 14:04:14 pm »
И как ще се промени бъдещето на България с конкретните президентски избори? И кой ще бъде президента, който ще го промени? А дали?
Ако всички разсъждаваме така....нищо няма да се промени! Ние само се оплакваме а не правим нищо за да променим нещата!  [confused]

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #13 -: Август 30, 2006, 19:46:21 pm »
за кво да гласувам ?? да отидат едни наядени да дойдат други гладни .. същата работа ..
Подкрепям . [a taka]

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Hurto

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2599
  • Пол: Мъж
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #14 -: Август 30, 2006, 23:22:07 pm »
:)
Ако един ден ти се доплаче,обади ми се! Не ти обещавам, че ще те накарам да се смееш, но мога да поплача с теб. Ако един ден искаш да избягаш, обади ми се! Не ти обещавам, че ще те помоля да спреш, но мога да бягам с теб. Ако някой ден не искаш да слушаш никого, обади ми се и ти обещавам, че ще мълча. Но ако някой ден се обадиш и никой не вдигне,ела бързо при мен, вероятно имам нужда от теб.