Автор Тема: Евтаназия  (Прочетена 8156 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен izida

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Пол: Жена
    • Mamita
Re: Евтаназия
« Отговор #15 -: Април 02, 2007, 22:08:27 pm »
Никой човек не може да се прави на Бог и да отнема човешки живот, независимо от причината!
Не е хуманно!
Болните кучета не ги убиват, а камо ли хора!
Няма гаранции, дали в даден момент, неизлечимо болният няма да се изправи на крака и да оздравее, като по чудо!

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Евтаназия
« Отговор #16 -: Април 02, 2007, 22:44:52 pm »
Болните кучета не ги убиват, а камо ли хора!
О, да - убиват ги! И мила - в реалния свят чудеса НЯМА  :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен izida

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Пол: Жена
    • Mamita
Re: Евтаназия
« Отговор #17 -: Април 02, 2007, 22:46:05 pm »
Напротив - реалния свят е изпълнен с чудеса, но ние не притежаваме сетива, за да ги видим или усетим  :)

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Евтаназия
« Отговор #18 -: Юни 18, 2007, 16:04:30 pm »
Аммм аз бих могла и двете тези да защитавам  [lol]
Смисъл ЗА съм,защото ти си господар на живота си и сам си решаваш как,кога и защо да си го отнемеш...Представям си човек от неизличима болест и да иска сам да се избави от мъките(по безболезнен начин де,защото той ако иска може и да скочи отнякъде-ако може да се движи де..) и не мога да си представя някой да му забрани  [oops]

А против съм заради самите морални предрасъдъци...за това,че само Бог може да отнема живот...пък и медицината е доста напреднала (мисля) иии винаги има надежда  :)

Неактивен Antonia Kancheva

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Евтаназия
« Отговор #19 -: Юли 02, 2007, 15:16:55 pm »
Аз ОПРЕДЕЛЕНО съм ЗА Евтаназията. Тя е висша форма на хуманност и взаимопомощ. Когато болките са непоносими нищо друго няма значение - всички го знаем - изпитвали сме болка и всеки от нас осъзнава че болката е непоносима. Ние дори подсъзнателно се стремим да бягаме от нея - това е в природата ни защото сме хора а не супермени.
Религиозните хора биха казали че само Бог имал право да отнема живот като той го е дал, но атеистите примерно мислят че просто майките ни са ни родили. Религиите от своя страна са толкова много и различни, че не се знае кое от техните правила е вярно и полезно и кое безсмислено и суеверно.
Затова Ви призовавам да бъдем истински хора един към друг дори и в последния си миг живот - просто да бъдем смели и да помогнем на тежко болен независимо от закона /нашите депутати така и нямаха смелостта да разрешат със закон активната евтаназия, за сега е разрешена само пасивната/.
Всеки който е имал болен или възрастен близък човек знае за какви болки споменавам. Докато сме млади и силни не можем да усетим такова нещо. Аз лично съм била свидетел на много болни които сами са искали да не кажа молили за евтаназия. Да не си затваряме очите пред мъките на себеподобните ни и нашите след време.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Евтаназия
« Отговор #20 -: Юли 03, 2007, 19:01:12 pm »
Религиозните хора биха казали че само Бог имал право да отнема живот като той го е дал, но атеистите примерно мислят че просто майките ни са ни родили. .
:) Значи първо бих искала да вметна, че всеки човек, който е със всичкия си независимо дали и колко е религиозен  знае, че го е раждала майка му.
От там нататък, не смятам, че ти аз или който и да било има моралното право най-малкото да взима решения кой да живее и кой да умре.Евтаназията според мен наистина трябва да бъде прилагана тогава, когато наистина е крайно наложително и необходимо, тогава, когато наистина друга алтернатива няма, а болките са нечовешки и нетърпими.  И най-вече тогава, когато самич човек вземе решение, че иска да сложи край на на мъките си, защото всички други възможности са изчерпани. Не може всеки който го заболи нещо и бам да го избавим от болката му... просто не става. Да чудеса няма, но медицината напредва със всеки изминал ден. Лек за повечето заболявания има, стига да се открият навреме, за това човек не може и не трябва да губи вяра в положителния завършек на нещата, а да се бори докрай за собствения си живот.
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 19:03:53 pm от vOsYcHnA_pRiNcEsA »

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Евтаназия
« Отговор #21 -: Юли 03, 2007, 21:28:47 pm »
Цялата истина е,че не трябва да разбираме истината според това ние как я разбираме, а да я разбираме така,както я разбират другите около нас.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Евтаназия
« Отговор #22 -: Юли 04, 2007, 15:09:36 pm »
ти пък откога се нае да даваш дефиниции на истината...!?  :p :)

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Евтаназия
« Отговор #23 -: Юли 04, 2007, 16:36:37 pm »
ти пък откога се нае да даваш дефиниции на истината...!?  :p :)
Нямам си и идея но поне си струва да опитам :p :p :p
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Евтаназия
« Отговор #24 -: Юли 06, 2007, 09:06:25 am »
Абе всички сме "за", но я си представете ние да трябва да взимаме това решение за близък човек - я родител, а брат, я дете - да не дава Господ! Как ще мислите тогава? Ще бъдете твърдо "за"? - това искам да го видя  [evil]

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Евтаназия
« Отговор #25 -: Юли 06, 2007, 11:50:39 am »
Да, но защо трябва някой друг да казва "Да", когато се отнася за мен?
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Евтаназия
« Отговор #26 -: Юли 06, 2007, 14:51:32 pm »
Защото ти, аз или който и да е, може да нямаме възможност да кажем сами. Защото може да съм в кома 2 години и децата ми ще са осъдени да вземат това решение.

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Евтаназия
« Отговор #27 -: Юли 23, 2007, 14:54:09 pm »
Абе всички сме "за", но я си представете ние да трябва да взимаме това решение за близък човек - я родител, а брат, я дете - да не дава Господ! Как ще мислите тогава? Ще бъдете твърдо "за"? - това искам да го видя  [evil]

Напротив...аз ако се окажа в такава ситуация (да не дава Господ) естествено,че бих искала да лиша брат ми или майка ми,или баща ми..или който и да било близък от тези  мъки..Знам,че ще ми е трудно..предполагам и ще го има това угризение,че аз съм взела това решение..но ще мисля най-вече за тях кое би било най-добре :) [shame]

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Евтаназия
« Отговор #28 -: Юли 23, 2007, 15:51:10 pm »
Не съм убеден. В такива критични ситуации хората са склонни да се надяват на чудо. Именно за това трябва пациентът да избира, а не близките му, на които им стига да виждат на машината, която все още поддържа живота му, че има пулс.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Евтаназия
« Отговор #29 -: Юли 23, 2007, 15:53:06 pm »
Не съм убеден. В такива критични ситуации хората са склонни да се надяват на чудо. Именно за това трябва пациентът да избира, а не близките му, на които им стига да виждат на машината, която все още поддържа живота му, че има пулс.

Е и аз съм съгласна,че всеки трябва да решава сам за себе си..в крайна сметка живота е негов..Обаче тук го казах,ако в случая пациента не може сам да реши (като кома или т.н...)  :)