Автор Тема: За или против смъртните наказания?  (Прочетена 42619 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #105 -: Юли 13, 2008, 12:21:40 pm »
Твърдо ЗА!!! Има хора, които не заслужават да живеят след извършените от тях престъпления! Щом отнемаш или съсипваш човешки живот - същото трябва да ти се случи и на теб, та и дваж по-ужасно! [evil] Има изроди, заради които съм псувала /с извинение/ че няма смъртно наказание в България! [evil]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен I_Lov3_Him_Eternally

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1441
  • Пол: Жена
    • http://i-lov3-him-eternally.blogspot.com/
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #106 -: Август 02, 2008, 15:53:55 pm »
Твърдо против съм и ще ви кажа защо, по тази тема спорихе в един час по "етика и право" и тогава един мой съученик се обади: "Когато наказваш някой ти му показваш какво е редното според наказанието, това е се едно ти да не учиш и аз, за да ти покажа, че трябва да се учи да взема и аз да не уча. Убил е, със неговата смърт урок няма да научи, само се задълбочава кризата и живеем в свят "око за око, зъб за зъб", а не трябва да е така, от всяка ситуация трябва да се взима поука и да се дава урок! В затвора ще понесе необходимото наказание -- ще живее с мисълта, че е убиец!"
wanna fall from the stars.. straight into your arms..

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #107 -: Август 02, 2008, 18:34:30 pm »
Дреме му на кура на него, че бил убиец... Голямо наказание, няма що. Интересни възгледи излагате. Много великодушни и всеопрощаващи сте. Ами ако е убил твоя баща? Майка? Брат/Сестра? М? Пак ли ще сте толкова бездушни овце? :)

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #108 -: Август 02, 2008, 19:08:18 pm »
А нима ще ти стиска да го намериш и ти да му дръпнеш спусъка?

Все пак не е голямо отмъщение, ако не го убиеш ти... Изгубва му се чара  :>
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #109 -: Август 02, 2008, 19:16:38 pm »
Ще ми стиска, но да не дава Господ. :)

Неактивен I_Lov3_Him_Eternally

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1441
  • Пол: Жена
    • http://i-lov3-him-eternally.blogspot.com/
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #110 -: Август 02, 2008, 20:41:40 pm »
М? Пак ли ще сте толкова бездушни овце? :)

... А иначе е много сърцато да отвърнеш със същото, така или иначе близките си не можеш да ги върнеш, а той си получава наказанието и за мен доживотното е най-голямото такова!
« Последна редакция: Август 02, 2008, 20:43:13 pm от I_Lov3_Him_Eternally »
wanna fall from the stars.. straight into your arms..

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #111 -: Август 02, 2008, 21:10:03 pm »
Не, не можеш да върнеш близките си...
Но аз съм съгласна с Don Nutso, че доживотната присъда е светлина в тунела. Колко затворници са бягали от затвора и колко вмомента са на свобода и си щракат с пръсти? Нищо не е сигурно с тая доживотна присъда  [confused]
И какво? Убиецът на мой близък да си се разхожда и да си прави кефа?
Знам, че не трябва да се превръщаме в убийци, наказвайки именно това престъпление, но аз съм ЗА смъртните наказания...
А онова там, където по-напред четох, че не било хуманно...Ако на човек, твърдящ смъртната присъда за нехуманна, му дойде на главата това и стане нещо с негов близък, не знам дали ще продължава да мисли кое е хуманно и кое не е...

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #112 -: Август 02, 2008, 21:52:06 pm »
Не съм и очаквала 15 годишна нимфетка да разбере какво и казвам. :)
Ще се съглася с Мими. Най-сетне някой, който да разбере, че е  много важно къде се намира ъгълчето от където гледаш...

Неактивен I_Lov3_Him_Eternally

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1441
  • Пол: Жена
    • http://i-lov3-him-eternally.blogspot.com/
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #113 -: Август 02, 2008, 22:12:15 pm »
Не съм и очаквала 15 годишна нимфетка да разбере какво и казвам. :)
Ще се съглася с Мими. Най-сетне някой, който да разбере, че е  много важно къде се намира ъгълчето от където гледаш...

... аз и не мисля, че годините говорят за здравия разум на един човек !!!  [evil]
wanna fall from the stars.. straight into your arms..

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #114 -: Август 03, 2008, 11:12:13 am »
Трябва да има смъртно наказание, но нали сме "европейци" ... по-добре да се избиваме помежду си пред блоковете ... не е хуманно няколко си депутатина да се гаврят с цял народ, но го правят нали ...
А колко случаи има освободен убиец, след няколко месеца убива пак ... един живот в по-малко едно почернено семейство, едно легло останало празно - благодарение на съда ... ако имаше смъртна присъда, доста хора щяха да са по улиците, а не по стълбовете налепени ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #115 -: Август 03, 2008, 18:25:19 pm »
ако имаше смъртна присъда, доста хора щяха да са по улиците, а не по стълбовете налепени ...

 [a taka]

Има изроди, които просто не заслужават да живеят. Както каза Вени, много му пука, един убиец никога няма да се самоосъзнае или пък да чувства вина, щом го е извършил съзнателно..
Да ги убиват и да им изхвърлят останките в кофите за боклук  [evil]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Blake

  • Модератор
  • Master
  • *****
  • Публикации: 1315
  • Пол: Мъж
  • The dead is just the beginning
    • My blog
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #116 -: Август 08, 2008, 13:37:30 pm »
"Един държава , не трябва да е по-жестока от отделният човек" Не си спомням на кой беше мисълта но....Като цяло и аз не съм много убеден дали съм за или против..винаги стават съдебни грешки , и ако убият невинен човек..живот не се връща , точно това ме води против смъртната присъда , пък и  държавата не бива да е по-жестоко , от всеки един от нас
My shadow's the only one that walks beside me
My shallow heart's the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Until then I`ll walk alone
http://blaze0fglory.blogspot.com/

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #117 -: Август 08, 2008, 13:44:10 pm »
НИЕ сме държавата.

Неактивен bela3x

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #118 -: Август 13, 2008, 02:07:50 am »
ако имаше смъртна присъда, доста хора щяха да са по улиците, а не по стълбовете налепени ...

 [a taka]

Има изроди, които просто не заслужават да живеят. Както каза Вени, много му пука, един убиец никога няма да се самоосъзнае или пък да чувства вина, щом го е извършил съзнателно..
Да ги убиват и да им изхвърлят останките в кофите за боклук  [evil]


Има много по-лоши неща от смъртта. Тя е избавление. Според мен, е по-добре да има повече до животни присъди, от колкото смъртни, защото е много по-лошо да си затворен, от колкото да си мъртъв.
Гледам с невиждащи очи
Плача с непотичащи сълзи
Изричам думи неизречени
Душите ни са веч’ обречени.

Бие разбитото сърце,
Протягам прекършени ръце,
Ходя с счупени крака
Нямам вече аз душа.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #119 -: Август 18, 2008, 13:43:39 pm »
Доживотните присъди в България почва нямат, за съжаление. Всеки ден слушаме по новините за какви ли не престъпления и безнаказаното измъкване на виновните. Който има пари, ще получи някаква си условна присъда и много скоро ще може пак да си върши беззаконията. На справедливост вече не знам има ли смисъл изобщо да разчитаме. Припомнете си случая с Максим Стависки.
Аз съм ЗА смъртната присъда. Естествено за сериозни престъпления и без осъжданите да бъдат подбирани или разграничавани по какъвто и да е признак. Единствено извършеното престъпление. Всеки трябва да носи отговорност за действията си.