Автор Тема: За или против смъртните наказания?  (Прочетена 42620 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен benny

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • Много красива
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #90 -: Декември 17, 2007, 15:57:14 pm »
 [shame] [shame] [shame] [shame] [shame] [shame]
Искам да кажа, че мога да простя убийство само при война и съдебно решение (естествено с съответните непоклатими доказателства). А за всеки друг дръзнал да отнеме човешки живот предумишлено(идвам и ти прерязвам гърлото за да ти взема телефона или парите, или пък за развлечение) трябва да се прилагат крумовите закони.
За да се замислиш преди да извършиш убийство: "абе аз по-хубаво да не го убивам тоя, защото после и на мене ще се случи"
П.П.: аз не се впрягам толкоз лесно споко.
Show me the meaning of being lonely
Is this the feeling I need to walk with
Tell me why I cant be there where you are
Theres something missing in my heart

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #91 -: Декември 17, 2007, 18:21:05 pm »
И защо управдаваш убийството при война? Какво възвишено има в това маса мъже да се колят като ненормални? И за какво, за кого? Това простимо от гледна точка на кое е? И относно второто изключение на което залагаш... понеже уча право и въпроса е горе долу от сферата на комептенцията ми, бих ти казала, че такова нещо като неуспоримо доказателство в този случай - няма. Има хиляди прични и неща, които могат да не бъдат ознати и да не бъдат разбрани... това е точно поради естеството на природата ни, защото сме хора... а при нас няма нищо предвидимо. Да не говорим, че са се давали смъртни присъди, които са били изпълнявани и след време се е откривало, че са екзекутирали неправилния човек... та, кое е по-важно : един наказан виновен, или един наказан невинен? А  и погледнато от друга гледна точка... ами ако приетият за виновен от съда, на когото имаш толкова вяра, е твой роднина... баща, майка...? Тогава какво?
Не мисля, че доводите ти са убедителни... по скоро си чул от тук от там по нещо и си рамкирал някакво твое си уж мнение... ами замисли се тогава и за обратния ефект... помисли... кое е справедливо и кое правилно...! :)
С най-добри чувства: vOsYcHnA_pRiNcEsA

Неактивен benny

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • Много красива
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #92 -: Декември 17, 2007, 19:48:52 pm »
Цитат
И защо управдаваш убийството при война? Какво възвишено има в това маса мъже да се колят като ненормални? И за какво, за кого?

Аз не оправдавам нищо!
Мислиш ли че при 1 война с българия някой ще те пита дали убийството е правилно или не. Като опре ножа до кокала скъпа щеш нещеш АК-то и заминаваш.
Представи си че твой близък (да не дава господ) стане жертва на убиец, няма ли да искаш да си отмъстиш. Аз съм сигурен, че ще искаш да го убиеш със собствените си ръце.
[sradlio2] [sradlio2] [sradlio2]
Show me the meaning of being lonely
Is this the feeling I need to walk with
Tell me why I cant be there where you are
Theres something missing in my heart

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #93 -: Декември 17, 2007, 19:54:51 pm »
Въй,въй... ти сега взе, че се и нацупи :) хихи... защо така бре, чадо Божие :) Нали си говорим :)
Между другото, не че нещо, ама България се пише с ГЛАВНА буква.
Не става дума за това, дали ще ме пита, или не... Мислиш ли, че някой, ако реши да те убива, ще те пита... като опре ножа до кокала, скъпи, щеш - не щеш... ще мреш... :) Принципът е един и същ... въпросът е там, че не е оправдано и не е правилно! Човешкият живот си е човешки живот... и на война и без война, или каквото си щеш там... стойността му е една и съща - безценен е! :) И не се цупкай...  :p
« Последна редакция: Декември 17, 2007, 19:56:56 pm от vOsYcHnA_pRiNcEsA »

Неактивен Kiti_f

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 855
  • Пол: Жена
  • ...Не,никой не познава своето сърце!
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #94 -: Декември 17, 2007, 19:55:13 pm »
Аз съм за смъртните наказания.
Само с теб ще вървя през мъгли - като сън, в който вече съм аз.
Ще изгоря невидимо във вечността. Защо отново съм тук? Тъжен звук или пулс.
Без път се лутам в приказна гора. Търся те. Усещам, че ме галиш.
Какво си ти? Целуваш ме. Защо съм с теб?
 

Неактивен benny

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 62
  • Пол: Мъж
  • Много красива
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #95 -: Декември 17, 2007, 20:30:23 pm »
Цитат
Въй,въй... ти сега взе, че се и нацупи :) хихи... защо така бре, чадо Божие :) Нали си говорим :)
Между другото, не че нещо, ама България се пише с ГЛАВНА буква.
Не става дума за това, дали ще ме пита, или не... Мислиш ли, че някой, ако реши да те убива, ще те пита... като опре ножа до кокала, скъпи, щеш - не щеш... ще мреш... :) Принципът е един и същ... въпросът е там, че не е оправдано и не е правилно! Човешкият живот си е човешки живот... и на война и без война, или каквото си щеш там... стойността му е една и съща - безценен е! :) И не се цупкай...  :p

Права си, ако някой иска да ме убие край. Това важи за всички, знам че живота е безценен и точно затова ако някой убие трябва да бъде убит, трябва да бъде максимално жестоко наказан. Много е лошо когато някой решава кога твоя живот да приключи, просто е много гадно и ме е яд на такива разни убийци и ненормалници.
Съжалявам, че се поизнервих. Просто не мога да приема че някой може да контролира съдбата ми, и след това да ми лежи 20-30 години в затвора докато аз гния
ПП:Въобще не вярвам в божества и тем подобни такъв е лафа, и че съм объркал едно Б не мисля че е фатална грешка, и все пак се извинявам
 [shame] [shame] [shame] [shame]
Show me the meaning of being lonely
Is this the feeling I need to walk with
Tell me why I cant be there where you are
Theres something missing in my heart

Неактивен lovesnoopdogg666

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 678
  • Пол: Жена
  • Любовта оправдава средствата...
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #96 -: Януари 17, 2008, 00:14:50 am »
За!


Има престъпници,извършили такива неща,че просто заслужават смърт!Плюс това от затвора могат да избягат,а от гроба-немогат!!!
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 00:21:36 am от lovesnoopdogg666 »
Подбирай внимателно делата си, защото ти ще живееш със спомените си.

Неактивен sex_maniator89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #97 -: Януари 24, 2008, 10:12:29 am »
Да ви кажа честно, и аз съм против смъртната присъда, но има някои изключения, защото знам, че ще ме разберете. Примерно един човек го вкарват зад решетките за масово убийство на 25 човека (като говорим за човек, говорим най- вече за деца), и го осъждат на смърт. Според мен, тази присъда той си я заслужава, а според вас?


----------------------
КИРИЛИЦА!!!


« Последна редакция: Януари 24, 2008, 18:45:26 pm от vanilla_g »

Неактивен moninka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #98 -: Март 13, 2008, 18:53:27 pm »
за смъртната присъда!!! защото има изроди, които са убили и изнасилили и малки деца и бременни жени...или пък са убили 20 30 човека. А другото ми основание е, че е мъчително да чакаш смъртта с години и тя не идва..Всеки нов ден е като предишния. Ядене, разходка, ядене, вечерна разходка, проверка, сън...По Това се различаваме от животните, осъзнаваме живота или поне си мислим, че го осъзнаваме...

п.с boginqta_ : душко, пиши на кирилица, ок ?
« Последна редакция: Март 18, 2008, 09:52:06 am от boginqta_ »

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #99 -: Април 10, 2008, 11:15:48 am »
аз съм против и не защото би била незаслужена /макар че историята познава редица грешки в съдебната система, коствали нечий човешки живот/, а защото никой няма правото да отнема живот, а и наистина намирам за много по-тежка доживотната присъда в затвор, защото освен че е лишаване от свобода, предоставя достатъчно съжителстване със собствената съвест, ако изобщо има такава и в този смисъл и някакъв шанс за осъзнаване...
Let your soul be your pilot

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #100 -: Април 10, 2008, 12:48:15 pm »
доживотната присъда за един убиец не е тежка присъда, а светлина в тунела ... всеизвестно е на всички ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #101 -: Април 10, 2008, 12:51:31 pm »
И така смело се изказват хора, които проследиха случая с мед. сестрите и се молеха за тях ...
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #102 -: Април 10, 2008, 15:12:30 pm »
Тук става въпрос за възмездие. Но истината е, че когато се отнася до нещо наше - боли. :)

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #103 -: Април 10, 2008, 15:26:28 pm »
Става въпрос за това, че не можеш и не бива да се изказваш като капацитет, когато нямаш акъл да помислиш и делиш всичко на "моя двор - чуждия двор"
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Amadea

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
  • Пол: Жена
  • Tabula rasa
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #104 -: Април 14, 2008, 20:24:54 pm »
Против!
Защо? Защото е нехуманно.
Разбира се, вие ще кажете, че и убиецът е постъпил нехуманно спрямо жертвата - да, така е.
Но...винаги има едно "но". Защо се въвежда смъртното наказание? Заради така нареченото възмездие, отмъщение или вендета - както желаете го наречете. Първо, това по никакъв начин няма да върне времето назад и престъплението да бъде предотвратено. Второ - насажда излишна омраза, която така или иначе, ние хората си я притежаваме в излишък.
Ако има адекватна съдебна система и вместо един "заслужил" смъртно наказание, бъде затворен в затвора до живот, мисля, че би било по-добре. Смъртта е най-лесният изход, пред това да знаеш, че животът ти ще мине обграден от четири стени. Тогава си даваш сметка (за някой).
Има ред начини за справяне с престъпност, вина и друг вид социални проблеми. Смъртта не е този начин.
Това е моето мнение - мога да изброя още ред причини защо съм против смъртната присъда, но не знам доколко има смисъл. В края на крайщата всеки има право на свое мнение по въпроса - аз съм против. Пречи ми виждането и оценката за живота, пречи ми ценностната система, религиозните убеждения и ред други неща.
Religion is not the opium of the people. Opium is.