Автор Тема: За или против смъртните наказания?  (Прочетена 42625 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sledi_ot_salzi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #45 -: Юни 24, 2007, 17:09:24 pm »
ПРОТИВ!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #46 -: Юни 24, 2007, 19:56:26 pm »
ПРОТИВ!

не са желателни такива отговори, обосновавайте се, опитайте се да вкарате разсъждение!
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #47 -: Юни 28, 2007, 09:13:52 am »
на тази тема писах есе по английски,заради което изкарах 6 за годината.Твърдо "ЗА".

Неактивен darkwolf

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Жена
  • ДАРКИ
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #48 -: Юли 07, 2007, 23:11:17 pm »
Аз съм нещо средно.
Защото не е хубаво да се превръща в практика убиването на хора,но пък от друга страна един убиец да не го убиеш не може.И все пак ако отвърнеш на лошото с добро ще е по-добре.Ами ако обвинят невинен човек?Трябва да има доказателства.Зависи от обстоятелствата. :)

Неактивен darktemplar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
  • Пол: Мъж
  • I can't = I fear ... do NOT fear!
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #49 -: Юли 22, 2007, 11:39:46 am »
твърдо ЗА
има фрапиращи случаи на хора извършили какво ли не и живеещи на разноски на държавата в килия с кабелна телевизия ... a един патрон за ТТ струва само 1,40 лв ... ;)
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!
"Love conquers all" - John Lee Turner

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #50 -: Юли 23, 2007, 02:08:06 am »
аз съм твърдо ЗА смъртната присъда - при 100% доказуемост (хванат на местопрестъплението или други неопровержими доказателства) ... един убиец си остава убиец завинаги ... а не да се правят на невменяеми, след година ги пуснат от болницата и пак се започва докато ги хванат, ако ги ... за това сме на такова дередже, как може един убиец да го пускат след 2 години, а че е убил един човек и е затрил смисъла на живота и мечтите на още няколко човека, нима няма значение? а слагат 15 години за крадена кокошка или за побой... такава пародия сме че ... не е за говорене ...
Подкрепям мнението ти! И то не само съм ЗА смъртната присъда на такива извеги.... било то болни или не.... смъртната присъда трябва да е максимално най-жестока.... за да усетят болката която са причинили точно в последните си минути... Едно време много хубаво са си наказвали - откраднеш нещо- режат ти ръката......и т.н.

А убииците - ако е умишлено убийство по особено жесток начин тогава присъдата трябва да е максимално жестока! И да видим тогава как следващия път някой ще смее да извърши такова нещо...... Смърт чрез одиране!  [lol]Няма място за прошка.... няма!
I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #51 -: Юли 27, 2007, 16:00:50 pm »
Твърдо ЗА.За особено тежки и гнусни престъпления.
И в библията е писоно:"Изкоренявай злото"
To be,or not to be

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #52 -: Юли 27, 2007, 17:13:14 pm »
И аз мислих,че съм против..но вече съм на друго мнение.Нека тези,които са против,да се замислят,ако на тях им се случи (убият техен близък) дали пак ще са против?Верно е,че все някога възмездие ще има-дали тук долу или не-ще има...Но ако на мен това ми дойде на главата ще искам този човек аз да го убия,не някой друг  [evil] [evil] [evil] Не искам дори да си го представям... [confused]

Неактивен ArmaggeddoN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 607
  • Пол: Мъж
  • Преградите духът ми победи...
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #53 -: Юли 30, 2007, 23:13:21 pm »
И аз мислих,че съм против..но вече съм на друго мнение.Нека тези,които са против,да се замислят,ако на тях им се случи (убият техен близък) дали пак ще са против?Верно е,че все някога възмездие ще има-дали тук долу или не-ще има...Но ако на мен това ми дойде на главата ще искам този човек аз да го убия,не някой друг  [evil] [evil] [evil] Не искам дори да си го представям... [confused]
Позволи ми да продължа историята ти... Да, представяме си подобно развитие на нещата. Има смъртна присъда, дават ти ти да я изпълниш, както ти искаш. Дърпаш спусъка, натискаш бутона или каквото е там...  и живота му се изпарява. И примерно след седмица или месец ти се обаждат и ти казват, че са хванали истинския убиец, а екзекутирания е бил невинен. И всъщност ти се превръщаш в това, което си опитала да убиеш. Би ли могла да живееш с подобно нещо... аз не.
Смъртната присъда е глупост... дори да приемем, че са убили мой близък, смъртта на човека няма да ме удовлетвори. Тя даже няма да ме облекчи особено много... това си е смърт и не виждам как да извлека радост от нея.
Древните римляни са имали една поговорка : Malum consilium est, quod mutari non potest - "Лошо е това решение, което не може да се промени"
А и смъртната присъда не е ефективна срещу убийците. Дори всички убийци да бъдат хванати и убити... там навън винаги ще има още един...
С какво екзекутора е по-добър от един сериен убиец? Че убива "законно"? Той няма нито мотив... има просто работа... разликата с наемния убиец е... ?
А ако екзекутора убие човек който после излиза, че е невинен... екзекутора трябва ли да бъде екзекутиран?
Не можете да спрете убийствата с убийства...
И още една поговорка от мен : To err is human; to forgive, divine. — Човешко е да се греши, да се прощава е божествено.
Убийството наистина не е решение... особено убийството от гняв.
За край, поздрав с част от една песен на Scorpions... чувствайте се поздравени :

Let's make this life
A better life to live
Stop to hate
Learn to forgive
« Последна редакция: Юли 30, 2007, 23:14:59 pm от ArmaggeddoN »
Настане вечер, месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен.
Гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен.

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #54 -: Юли 31, 2007, 01:34:46 am »
Аз казах,че ще ми иде да го убия..а не,че ще го направя [shame] :)
Аз също не мисля,че убийството на убиеца не е решение..В крайна сметка няма да съживим нашия близък.... [shame]
А това за говоренето..те са май празни приказки...Едва ли точно аз съм способна на убийство..Но не знам какво ще стане,ако загубя така близък..Не искам и да става,за да разбера [confused] [shame]

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #55 -: Август 02, 2007, 12:30:30 pm »
Смъртта е нищо, просто един миг, след който въпросният осъден престава видимо да съществува. Тя не поправя нищо, не решава нищо, не допринася с нищо. Екзекуцията на Саддам не спря тероризма, както и екзикуцията на Христос не е спряла християните примерно. Това образно казано. Цялата тая показност на екзекуцията ако щете е някакво тържество на смъртта, а не на справедливостта.
Да осъдиш някого без възможност дори теоретична да се поправи е далеч от хуманността. А я си представете, че са скалъпени доказателствата? Екзекуциите стават много удобен начин да се разкара тоя и оня. Да не говорим, че в случая на грешка не е възможно стореното да бъде поправено. Смъртта е необратима. Нека оставим друг да решава кой кога ще умира и да се съсредоточим върху живота. А животът зад решетките е далеч по-тежък, отколкото секундата на смъртта, която така или иначе си принуден да понесеш.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #56 -: Август 13, 2007, 21:39:42 pm »
Аз съм против...

Никой няма право да посяга върху живота на друго същество! Ако някой го е направил, е нарушил закона, моралната система на човечеството, но заслужава ли същото? Не мисля....и в крайна сметка тази присъда всички ще я получим един ден... [confused]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен ranenia skorpion

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1455
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #57 -: Август 22, 2007, 18:20:00 pm »
Против....
Смъртта е твърде слабо наказание за убиици, изнасилвачи, педофили и прочие....Прати го да гние до живот в строго охраняван затвор, без право на обжалване, та да видиш как ще страда повече отколкото би било при куршума или бесилката !  [evil]
...да вижда светлината само от желязните решетки горе....да яде само хляб и сол....знаейки дека повече никога няма да излезе , повече би страдал отколкото ако бързо и отведнъж го ливидират....
"И само ТАМ един прозорец свети ...
сред цялата космична тъмнина,
сега те викат - хиляди планети,
но ти се връщаш .... вечно у дома... "

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #58 -: Август 22, 2007, 18:24:58 pm »
Смъртта е нищо, просто един миг, след който въпросният осъден престава видимо да съществува. Тя не поправя нищо, не решава нищо, не допринася с нищо. Екзекуцията на Саддам не спря тероризма, както и екзикуцията на Христос не е спряла християните примерно. Това образно казано. Цялата тая показност на екзекуцията ако щете е някакво тържество на смъртта, а не на справедливостта.
Да осъдиш някого без възможност дори теоретична да се поправи е далеч от хуманността. А я си представете, че са скалъпени доказателствата? Екзекуциите стават много удобен начин да се разкара тоя и оня. Да не говорим, че в случая на грешка не е възможно стореното да бъде поправено. Смъртта е необратима. Нека оставим друг да решава кой кога ще умира и да се съсредоточим върху живота. А животът зад решетките е далеч по-тежък, отколкото секундата на смъртта, която така или иначе си принуден да понесеш.
Чудесно! И точно казано.  :)

angel4e_f

  • Гост
Re: За или против смъртните наказания?
« Отговор #59 -: Август 24, 2007, 08:36:42 am »
Пртови смъртната присъда съм,мисля че ще е по-голямо наказание за него/нея да седи в живота с доживотна,отколкото и аз да стана убийца.. [confused]