Автор Тема: Влиянието или Как се сформира личност  (Прочетена 3423 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен elanmorin

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 94
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #15 -: Юни 20, 2006, 19:01:50 pm »
От траен отпечатък до най-голямо влияние може да няма никаква разлика, просто защото едното степенува а другото окачествява.
Не може да има никакви стандарти в проценти; за всеки процента може да бъде различен или да липсва.
Човек има заложени качества в себе си, това е базата, около която се гради останлото. Семейство, приятели, преживяване, болест и други. Тези обстоятелства, могат да стимулират или да се противопоставят и да заглушават базата. Мога да допусна и съм съгласен че бавно и методично или екстремно обстоятелствата могат да променят нещо в базата на човек, може би изцяло да я подменят, но си мисля, че този който открие себе си, открива точно тази база, и тогава може да прецени дали обстоятелствата отговарят на неговата същност и дали са му помагали или пречели.
аз

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #16 -: Юни 20, 2006, 20:32:23 pm »
elanmorin аз говоря образно.Никога не слагам всичко под общ знаменател.Но както вече се изказах(а гледам че и ти си стигнал до същото прозрение) - Човек има заложени качества в себе си, това е базата, около която се гради останлото.Генът играе особено важна роля във формирането на дадена личност като такава, може процентът му да е малък, но ролята му е голяма.Може да липсва семейството, може да липсва обществото като фактор, но генът винаги присъства....
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #17 -: Юни 20, 2006, 21:55:31 pm »
А тоя ген от небето ли пада ? Нали и той спада към влиянието на семейството . Под семейство се разбира не само бащата и майката , а и техните родове и произход . Нали иманно затова се е държало на благородния произход . Т.е сорта се е получил защото е бил облагородяван /грубо казано/
« Последна редакция: Юни 20, 2006, 21:58:05 pm от D`Eva »

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #18 -: Юни 20, 2006, 22:05:10 pm »
мдам.съгласна съм.но тук говорим за ВЛИЯНИЕТО, което оказват дадените хора върху формирането на личността, а генът няма влияние, той просто си е заложен в теб.
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #19 -: Юни 20, 2006, 22:11:36 pm »
мдам.съгласна съм.но тук говорим за ВЛИЯНИЕТО, което оказват дадените хора върху формирането на личността, а генът няма влияние, той просто си е заложен в теб.
А за да е заложен в теб кое е повлияло за да стане така ?
Въпросът е : Как се сформира личност
Един вид - от кратунка - кратунки , от маймунка - маймунки :) Възможно ли е от тиква да се пръкне домат ?
Значи внимавайте с кой се чифтосвате ...мислете за личността на децата си :) облагородявайте се не се .... ХахХахаха

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #20 -: Юни 20, 2006, 22:19:50 pm »
имаш хубаво чувство за хумор D`Eva.Супер интересна личност си.....Поздрав от мен :)
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен elanmorin

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 94
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #21 -: Юни 21, 2006, 19:07:24 pm »
Аз пък не съм съгласен:) Сега като се каза изрично, може да го минем и рода до девето коляно за семейство, ама ние си говорим за настоящето обикновено семейство. Вярно е от части, щото съвсем не е задължително брат и сестра да са идентични личности, нито само такива са се бракосъчетавали.
То, ако става въпрос по-често човек е такъв какъвто го направят всички допълнителни фактори, щото колко са тези, които могат да погледнат дълбоко в себе си и да се видят. Така, че от практична гледна точка аз съм съгласен, че семейството, приятелите и т.н. оказват най-голямо влияние КАТО ЧАСТ ОТ ЧОВЕЧЕСТВОТО, обаче като МОЩ :) изначалният ген би трябвало да е преди всичко останало, в един момент, човек може да го преоткрие и си мисля, че за отрицателно време целият му житейски опит може да бъде игнориран. Това май е като с любовта и секса, едното без другото е непълноценно.
Аз обаче като говоря за същността на човек, нямам предвид само физическият ген, съвсем не.
« Последна редакция: Юни 21, 2006, 19:10:56 pm от elanmorin »
аз

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #22 -: Юни 21, 2006, 19:13:27 pm »
elanmorin не разбирам, защо оспорваш моите постове и после казваш почти същото с други думи? :) в смисъл от цялата тая работа неможах да разбера съгласен ли си с мен или ме оспорваш???
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #23 -: Юни 21, 2006, 19:32:06 pm »
Елан Морийн е сладул :) наиш къв е готин

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #24 -: Юни 21, 2006, 19:35:55 pm »
еми може, аз не съм казала обратното, просто ми стана странно малко, че веднъж ми се нахвърли като гладна мечка на поста  :) то си зависи понякога от настроението на хората, ама все пак..... Ще го видя, засега ми е много любопитен и интересен с размислите си:) Още една различна гледна точка....  [inlovee]
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен elanmorin

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 94
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #25 -: Юни 21, 2006, 21:57:33 pm »
А, за семейството беше реплика към Д'ева:), иначе не скачам да оспорвам за спорта, но все ще се намери нещо:)
Комплимента ме ласкае, чак ми е неудобно.
аз

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #26 -: Юни 21, 2006, 22:02:24 pm »
Така, че от практична гледна точка аз съм съгласен, че семейството, приятелите и т.н. оказват най-голямо влияние КАТО ЧАСТ ОТ ЧОВЕЧЕСТВОТО, обаче като МОЩ :) изначалният ген би трябвало да е преди всичко останало, в един момент, човек може да го преоткрие и си мисля, че за отрицателно време целият му житейски опит може да бъде игнориран.
Въпросът е спорен дори без да споменаваме, че малко неща от тези, които ни определят като личности, могат да са наследствени. А щом останалите са в състояние ако се наложи да вземат връх дори над толкова дълбоки наследствени черти като инстинкта за самосъхранение... за каква мощ говорим? :)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Angel Soul

  • Гост
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #27 -: Юни 22, 2006, 00:35:01 am »
Много интересно. :) Всички се сетихте за влиянието на семейството, на наследствеността и на околната среда. Обаче ми се струва, че пропускате един много важен фактор : случайността или просто хода на събитията.

Колкото до влиянието на гените, то не е толкова малко, колкото finiv  му е приписала. Все пак гените определят нашата физиология, а начинът, по който са построени и функционират нашите тела оказва влияние върху някои от реакциите ни. Разбира се, реакциите могат да бъдат култивирани с течение на времето, но винаги остава една първичност в първоначалната ни реакция в даден момент (дори и тя да е прикрита от останалите хора). Много "качества" се формират още на ембрионално ниво - в зависимост от това какво яде майката, дали е спокойна и т.н. се изгражда предпочитание към определен тип музика, степен на агресивност, склонност към напълняване и определени болести... И тук дори не намесвам гените, които майката и бащата предават на отрочето.     

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #28 -: Юни 22, 2006, 09:42:57 am »
аз генът го сложих 10%, ама казах че ролята му е голяма и си държа на своето пък.......... :)
elanmorin комлимента беше искрен........ма не се издигай много де :p :p :p :p :p
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

vodenpaiak

  • Гост
Re: Влиянието или Как се сформира личност
« Отговор #29 -: Юли 04, 2006, 23:35:26 pm »
Abe hori4a 4eta vi az mneniata i zaka4kite i si mislia. Viarno 4e vsi4ki do izvestna stepen ste pravi, no pri formiraneto na edna li4nost ne vliaiat samo parvite 7 godini, ili semeistvoto, ili kraga ot priateli, ili opberteta, no i tova kakvo tazi li4nost e preziviala, sa6to taka van6nia vit sa6to okazva goliamo vlianie, a da ne zapo4vame s malkite detaili koito vsa6tnost okazvat nai-goliamo vlianie varhu li4nostta.
A po vaprosa koga zapo4va da se formira li4nostta, moito mnenie e 4e zapo4va ot parvia den(ot samoto razdane)