Автор Тема: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!  (Прочетена 1029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« -: Май 05, 2006, 20:37:56 pm »
Днес по новините отново започнаха да разтягат локуми, как НСБОП започвали нови акции за разкриване на нелегален софтуер и били разкрили част от най - видните ъплоудъри и били задържани и някакви такива глупости как .. компанийте губели по не знам си колко от пиратство ... е на всички ни е ясно, че и на компанийте и е ясно за пиратството и са си преценили много добре този въпрос, а по - големия въпрос при нас е как е възможно, НСБОП да са се загрижили толкова, как компаниите губели от пиратство, а в същото време убиеца/ убииците на двете сетри си остава неразкрит, д зне говорим, че няма дори заподозрян, как здравната система от ден на ден става все по - бюрократична и отвратителна, а образованието все по -корумпирано и западащо.... как някой не се сети да помисли, за това, че България младите хора нямат желание за деца, че от 5 родени само едно е българче, че толкова хора гладуват и още какво ли не просто не ми се изброява, че съвсем ми кипва .... Просто съм меко казано възмутена, как е възможно НИЕ - "едно общество, което ""се готви да се присъедини към ЕС""" да има толкова сериозни проблеми, които остават без решение и в същото време някои важни господа се тревожат, че компанийте губели от пиратство ... Е това е дами и господа ... прекрасната ни страна ... какво да кажа повече ...?!?!?!?!?!
« Последна редакция: Май 05, 2006, 20:41:23 pm от ReNKaTa »







Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #1 -: Май 05, 2006, 20:46:40 pm »
ами според мен се работи и по двата случая.не виждам нищо лошо в това да се тревожат за пиратсвото.това също е проблем и е глупаво да ги сваняваме.е по добре ли е да не се тревожат за пиросвото и другия случай също.по-добре от нищо нали?!

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #2 -: Май 05, 2006, 20:58:44 pm »
ами според мен се работи и по двата случая.не виждам нищо лошо в това да се тревожат за пиратсвото.това също е проблем и е глупаво да ги сваняваме.е по добре ли е да не се тревожат за пиросвото и другия случай също.по-добре от нищо нали?!


То де да опираше въпроса само до този случай ... явно не си прочел внимателно поста ми, но както и да е проблема е много по - сложен и не би трябвало да се възприема само буквалното  искам  като цяло да кажа, че нещата не се довършват, че доста по - значими проблеми се оставят без решение,(не казвам, че проблема с пиратството е маловажен - изобщо не твърдя подобно нещо, но до това дотам ли всичко ни е наред, че само то остава) че "окрадоха държавата вече" обаче някой е седнал да се безпокй за "бедните компанин"(на които попринцип естествено, никак "не им е розово" - то това е ясно ...  и още нещо ти легален софтуер ли ползваш Мистик ? :)  [lol] Щото на мен лично ми пука, за хората благодарение, на които си имам какво ли не на компа и съм им благодарна щото една ли примерно ще давам всеки ден пари за всеки нов диск, който излиза на пазара, приятеля ми едва ли ще даде около грубо 2000$ за комплекта на Адоби  - ако живеехме в Америка и получаваше реалните пари, които трябва да взима за това, което върши ДА, но не и тук!!!*защото с това си изкарва парите* или изобщо на този етап едва ли бих си взела легален уиндолс, но ако на теб всичко ти е легално браво :)
« Последна редакция: Май 05, 2006, 21:07:26 pm от ReNKaTa »
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #3 -: Май 05, 2006, 22:34:15 pm »
старая се да не ползвам.

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #4 -: Май 05, 2006, 23:02:45 pm »
старая се да не ползвам.



софтуер или нелегален софтуер шото и двете са възможни ...  [lol]
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен Hurto

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2599
  • Пол: Мъж
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #5 -: Май 06, 2006, 08:31:37 am »
Проблема е там че се занимават с глупости
Ако един ден ти се доплаче,обади ми се! Не ти обещавам, че ще те накарам да се смееш, но мога да поплача с теб. Ако един ден искаш да избягаш, обади ми се! Не ти обещавам, че ще те помоля да спреш, но мога да бягам с теб. Ако някой ден не искаш да слушаш никого, обади ми се и ти обещавам, че ще мълча. Но ако някой ден се обадиш и никой не вдигне,ела бързо при мен, вероятно имам нужда от теб.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8563
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #6 -: Май 06, 2006, 23:55:45 pm »
мммм нелегални неща ще има винаги ... влизайки в ЕС, ще се вдигне само стандарта ... цените ще са европейски, но заплатите дали  :)
Когато започна да взимам доволно заплата от 1000 лв. тогава ще започна да си купувам оригинални продукти ... но сегашното положение в България ... всеизвестно е че само НЯКОИ фирми ползват лицензирани продукти :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8563
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #7 -: Май 07, 2006, 01:27:48 am »
Тръгват масови обиски заради пиратски филми и музика


Трима вече са задържани при безпрецедентна спецоперация на НСБОП, няма да се прави разлика между възраст и пол
06.05.2006
От понеделник започва мащабна акция срещу пиратството, като няма да се прави разлика между възраст и пол. Това пише в. "24 часа" в статията си предупреждение "Трийте филмите, от утре обиски".

Според Светослав Василев от Столичното следствие може да се очакват хиляди арести на потребители в Мрежата заради пиратски филми и музика.
За момента ще се проверяват основно хора, които ги разпространяват, но било въпрос на време да започнат проверки на всички, които свалят файлове от интернет.

Трима от най-активните ъплоудъри на незаконни софтуер, филми и музика в българското интернет пространство вече са задържани при уникална спецакция. Тя е насочена срещу т.нар. "начини за размяна на файлове без те да са качени на специален сървър" - торенти и "пиър ту пиър" (P2P) и е безпрецедентна за страната, информира пресцентърът на МВР.

Откакто преди година са регистрирани в популярния сред потребителите сайт Arena.bg, тримата са качили общо около 22 терабайта (TB) незаконна информация (25 хил. филма) и са я предоставяли за споделяне с неограничен брой потребители. Това е над седем пъти повече от заловената информация върху двата сървъра в сградата на ЦИД миналия декември.

ТЪРСИ ОЩЕ В ГЮВЕЧ ЗА:
торенти
'пиър ту пиър'
ъплоуд
   
Щетите на софтуерната, филмовата и звукозаписната индустрии се изчисляват на няколко десетки милиона долара.

В началото на продължилата близо седмица спецоперация е задържан 34-годишният Ц.Г. от София, с потребителското име "Pupiredd". Установено е, че той успял да качи 17,05 ТВ и свалил над 8,22 ТВ незаконно съдържание. При претърсване в дома му е открита компютърна система в работен режим, от която предоставял достъп до филми, музика и софтуер до неограничен брой потребители.

При последващите действия са задържани 23-годишният А.С. и 42-годишният Д.С., също от София. При направения обиск в дома на А.С. е открит компютър в работен режим с харддиск от 500 гигабайта, както и общо 350 DVD и CD диска с над 15 терабайта нелицензирани софтуер, филми и музика.

А.С. е регистриран с потребителско име "alex 830515" и е бил регистриран като "Модератор". Подобна "титла" се дава лично от администратора като заслуга за големите обеми качена и разпространена незаконна информация. Коефициентът на потребителя сочи, че А.С. е качил 70 пъти повече информация отколкото е изтеглил. За 77 седмици, откакто е регистриран, той е качил 8,5 терабайта.

В дома на Д.С. е намерена и иззета компютърна система в работен режим в момент на предоставяне на достъп на торент файлове посредством тракера на сайта. на неограничен брой потребители в интернет.

С потребителско име "dankopicha" той е имал още по-голям коефициент - 91, като само за 57 седмици след регистрацията си е качил 8,45 терабайта незаконна информация в сайта.

За заслугите си той е назначен от администраторите на сайта за "ВИП-потребител" - много доверени хора на администраторите, които имат право да задават теми във форума, да насочват интереса и да управляват файловете с цел по-бързото им сваляне.

И към тримата е предявено обвинение по чл. 172 А от НК и им е наложена мярка за неотклонение "парична гаранция". Случаят е поет от Столичното следствие и се наблюдава от районна прокуратура.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен katrinzita

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 243
  • Пол: Жена
  • Be the best...
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #8 -: Май 16, 2006, 12:42:22 pm »
мммм нелегални неща ще има винаги ... влизайки в ЕС, ще се вдигне само стандарта ... цените ще са европейски, но заплатите дали  :)
Когато започна да взимам доволно заплата от 1000 лв. тогава ще започна да си купувам оригинални продукти ... но сегашното положение в България ... всеизвестно е че само НЯКОИ фирми ползват лицензирани продукти :)

Дам напълно вярно! Малко са фирмите които имат лицензиран софтуеър. В краен случай минаваме на Линукс и готово, той поне е безплатен ;)
"If you can't find something to live for, then find something to die for. "
"Да обичаш,значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие"
"По-плашещо е да живееш със мисълта за страха, отколкото да се изправиш срещу самия страх."
"Човек разбира на какво е способен едва когато попадне в безизходица."
“Да си човек е много, но да бъдеш жена е нещо повече”

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #9 -: Май 16, 2006, 17:47:49 pm »
пиратският софтуер ни е най-малкият проблем! Какво толкова са се загрижили! [evil]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен uNiKaT

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 545
  • Пол: Жена
  • Justify my love
    • RIVAMODELS
Re: ВЪЗМУТЕНА СЪМ!!!
« Отговор #10 -: Май 16, 2006, 22:27:22 pm »
да бе те ще решат проблема с пиратството колкото и славейков го затвориха... Навсякаде са намесени нечий интереси за нещо... какви? не се знае.... но определено се касае до пари...
Обикновените хора не разбират необикновените неща!