Автор Тема: Емиграцията на младото поколение и възможността за реализация в България.  (Прочетена 20631 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lolita22

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 171
  • Пол: Жена
  • more money love story , no money i am sorry
хм но и в нас има вина мн е индивидуално.е ако умирам от глад искам не искам и 150 ще работя но попринцип траа да е нещо страшно за да се съглася.иначи сервитьор да бе!никога не бих се унижил така...

Сам си противоречиш - "искам , не искам ще работя" , "никога не бих се унижил така..." Последно ?
А какво унижително има в това да си сервитьор ? Или в това да миеш чинии ? Или в това да миеш скапани кенефи , ако трябва ? По това ли съдите за хората ? И не ми минавайте с "ако е способен , ще си намери по-свястна работа" , защото някои хора просто няма как да се реализират тук. Майка ми има 2 висши образования. И к'во от това ? Бачка като сервитьорка преди 15тина години. После като шивачка. После като продавачка в магазин. ЕБАХТИ РЕАЛИЗАЦИЯТА РАЗБИРАШ ЛИ! При това имаше и връзки в общината! И специалностите , които е завършила , са били най-добрите тогава. Така че майната му,предпочитам да мия кенефи 5 години в чужбина и да си уредя живота за следващите 15 , отколкото да мизерствам тук цял живот

евалата ама ти ,само мислиш така повечето са на мнението при живи родители за кво да работят ,и се се оплакват че не могат да правят това и онова. :p
Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един - тогава се омъжи. "

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
може но ми хареса това че по скоро би мил кенефите някъде извън бг за да си осигори живота тук отколкото да мизерства ;)

Неактивен sp1d3r4e

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 525
  • Пол: Мъж
  • PeOpLe Can FLy
значи от това което знам миенето на кенефи извън бг е доходоносен бизнес , макар че не води до просперитет .... странното е едно че колко и да мислим че никога няма да излезем извън бг се някога се налага ... иска ми се да не мисля за децата ни които ако имат нашия ' богат' избор биха избрали навън ... аз като младо момче едно от нещата които гледам са парите които печеля .... макар че от 5 г близо вече почти не  се оповавам на помоща на нашите ... не се смятам  за много претенциозен ама наистина като ти кажат ще работиш по 12 часа на ден за некфи 250 лв на месец ти става некфо болно нинам .... в момент има няколко  варианта да просперираш :
1 да искараш некакъф курс ( я барман , я сервитиор , я машинист кото доди ... ) и си намираш 100 % работа
2 да имаш жестоки връзки   и да те уредят някаде като нещо
3 да излезеш извън бг за малко колкото да искараш пари  за 2-3 напред и да се върнеш ( тоя вариант с вращането почти не се използва ама познавам един , двама които са се върнали )
4 да имаш голяма самодисциплина и като се жертваш за работата си да се надяваш да бъдеш забелязан ( никога не стаа тоя номер  [oops] )
това са само малка част от нещата които се предлагат .... имаше моменти в живота ми в които съм стигал до 4 от 5 те неща и да кажа никога не се оповавайте на празни надежди .. .защото надеждата не храни ... може да топли но не храни  :>
AsTral ProjeCtion - MahaDeva
     ~~seX DruGs and Trance~~

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Вижате ли----жалкото е че тука си говорим за някакви 600-700 лв дето тука ги взимаш като вишист с българско образование а в чужбина ще взимаш поне 3000-4000 евро за тая специалност примерно! [confused]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
така или иначе предпочитам др страна(лично аз - САЩ)там всичко е по-спокойно и всички са уредени...ех.. [mhmmmm] [inlovee]

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
така или иначе предпочитам др страна(лично аз - САЩ)там всичко е по-спокойно и всички са уредени...ех.. [mhmmmm] [inlovee]

И аз искам там  [inlovee] Би било супер  :)
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
така или иначе предпочитам др страна(лично аз - САЩ)там всичко е по-спокойно и всички са уредени...ех.. [mhmmmm] [inlovee]

И аз искам там  [inlovee] Би било супер  :)
мдаа...ех мечти /или не/

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
така или иначе предпочитам др страна(лично аз - САЩ)там всичко е по-спокойно и всички са уредени...ех.. [mhmmmm] [inlovee]

И аз искам там  [inlovee] Би било супер  :)
мдаа...ех мечти /или не/
И аз там искам! Не е толкова трудно там! Обаче да разнасяш пици-------не мерси! [confused] :)
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен sp1d3r4e

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 525
  • Пол: Мъж
  • PeOpLe Can FLy
не мислете че и там е перфектно хора ..... колкото и да гледаме че е перфектно има неща от които и самият американец се срамува ... никоя държава не е перфектна ... за това останете и изберете българското  :> :>
AsTral ProjeCtion - MahaDeva
     ~~seX DruGs and Trance~~

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Ето, това се казва призив и оптимизъм.  [a taka] [bravisimo]  [bgzname] Де да имаше повече такива хора...  [mhmm]
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...

Неактивен sp1d3r4e

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 525
  • Пол: Мъж
  • PeOpLe Can FLy
ем то има ама повечето по една или друга причина са стига ли до емиграция ....  [oops]
AsTral ProjeCtion - MahaDeva
     ~~seX DruGs and Trance~~

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Тази година завършвам, радостното е, че не повече от 5-6 човека ще заминат(от 31 души в класа)..Не е малко но допреди две години по толкова оставаха...Мисля, че страната ни е на прав път и вярвам, че когато положението се подобри всички ще се върнат..

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Неактивен lolita22

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 171
  • Пол: Жена
  • more money love story , no money i am sorry
не че искам да ви огорчавам но Америка не е това което хората говорят , не е страната на ограничените вазможности, аз сам била 6 год. там и никак не ми беше лесно макар и да бях легална , да има купони ама се работи и яко, не като в бг тук можеш да скатаеш в работата. :)
Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един - тогава се омъжи. "

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Точно с това "скатаване" трябва да се справим, за да стане Родината ни място, приятно за живеене.

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Неактивен lolita22

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 171
  • Пол: Жена
  • more money love story , no money i am sorry
да но аз мисля че това е много далаг и труден пат за всички ни защото има една такава крилата фраза , не искам аз да сам добре а Вуте да е зле , винаги гледаме в паницата на другия .
Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един - тогава се омъжи. "