Автор Тема: Евровизия гръмна отново със скандал  (Прочетена 1441 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Евровизия гръмна отново със скандал
« -: Февруари 07, 2006, 09:30:56 am »
Пореден скандал се получи около българския конкурс за Евровизия, след информация , че една от песните няма право да участва в напреварата поради допуснати нарушения при регистрацията, разкриха от неофициалния форум на Евровизия 2006. Става дума за песента „Мерак“, в изпълнение на Ваня Костова и сина й Боян Михайлов.

Според сайтa на Банско , песента наистина е част от програмата на фестивала и е била изпълнявана на 16 семптември миналата година. Според правилата на Евровизия песните не трябва да са използвани комерсиално преди 1 октомври 2005 г. Анна-Мария Тонкова, член на журито избрало 24-те песни-участници в тазгодишния конкур за Евровия, заяви че селекционната комия няма никаква вина за това, тъй като песните се подбират от БНТ, и те единствено се грижат за селекцията.

От БНТ заявиха, че не са запознати със случая, но информацията ще бъде проверена и ще бъдат взети нужните мерки. „Аз нямам информация, че тази песен е участвала на Пирин-Фолк фест, но ще направим справки“, коментира Анелия Ранчева, отговорен редактор „Забавни програми“ в БНТ. "Нормално е правилата да важат за всички.

Не се знае, дали изпълнението на песента на фестивал може да бъде нарчено „използване с комерсиална цел“, но ако е така, песента ще бъде извадена от конкурса“. Не е ясно дали ако това се случи, песента на Слави Трифонов и Софи Маринова “Любовта е отрова", която е първа резерва ще се класира за борбата на Евровизия. Шоуменът и ромската певица изненадващо бяха класирани на 25-то място от всички 130 песни, заявили участие за Евровизия.

Разликата на "Любовта е отрова" с последната песен, класирана за участие е била само една точка. На миналогодишния български конкурс за Евровизия се оказа, че песента-победител "Лорейн" на Каффе е почти идентична с над 10 различни парчета на български и чужди изпълнители, излези на пазара много преди варината на българската група. Забрана и спиране от участие обаче не последва, за да не се уронва престижа на България на международния музикален форум.







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Евровизия гръмна отново със скандал
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2006, 14:32:46 pm »
аз мисля че наистина ония от Евровизия мамят...и миналата година също.А не мога да повярвам че песента на онази група е по-добра и повече се харесала на хората(говоря за миналата година).А и песента която пяха вече я е имало от няколко години. [pisna miii]

Неактивен merito13

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 966
  • Пол: Жена
  • Give yourself to me....
Re: Евровизия гръмна отново със скандал
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2006, 21:33:48 pm »
пак ли уе
Oт уморените листа, които знаят,
че само миг и ще са вече спомен.
На нещо мило идва вече краят,
но пак ще се завърне.Свят огромен.
             {by Gentiana}

Неактивен Petrov

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1504
  • Пол: Мъж
  • I'll do my crying in the rain !
Re: Евровизия гръмна отново със скандал
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2006, 17:34:15 pm »
Еми който снощи е гледал "Шоуто на Слави" е разбрал какво е станало пак в нашенската Евровизия и даже се знае че победителя вече...някакво момиче ...само тва каза бат Слави :) а и че неговата песен със Софи Маринова ,която е била 1-ва резерва е била пренебрегната и взета няква друга песен за следващия етап ....горе доло тва беше не помня с точности  [shame] който е гледал знае за ко става въпрос  :)
I'll never let you see
The way my broken heart is hurting me
I've got my pride and I know how to hide
All my sorrow and pain
I'll do my crying in the rain