Автор Тема: Когато стигнеш върха  (Прочетена 886 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Когато стигнеш върха
« -: Март 20, 2006, 17:02:34 pm »
Трудно е да стигнеш до върха, още по-трудно е да се задържиш там, а най - тежко е да паднеш точно, когато почти си докоснал успеха. Струва ли си според вас да влагаме цялата си енергия за да постигнем "нещо"? И за кого го правим - за себе си или за другите?








Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Неактивен katrinzita

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 243
  • Пол: Жена
  • Be the best...
Re: Когато стигнеш върха
« Отговор #1 -: Март 21, 2006, 17:59:27 pm »
Според мен си струва да се гони някаква определена цел в живота. Ако човек не се бори за нищо в този живот, то тогава защо живее? Не мисля, че смисъла на живота е да се оставиш на течението да те носи...
Всеки човек се стреми към нящо, било то осъвършенстване на самия себе си или за да се докаже пред някого. Най-важното е "нещото" за което човек се бори наистина да донесе удовлетворение на самия него, независимо дали го прави за себе си или заради друг...
Не помня кой го беше казал  [shame] но имаше една реплика: Кораб който не знае на къде пътува, за него няма попътен вятър!
Наистина е много трудно да се достигне върха, но за мен най-важното е когато човек наистина иска да стигне върха, да се бори това да стане, независимо дали ще успее или не. Ако не опиташ, никога няма да успееш!
Човек сам определя целите си и методите за тяхното постигане! Важно е само да не се надцениш, защото тогава наистина можеш да паднеш от високо!
"If you can't find something to live for, then find something to die for. "
"Да обичаш,значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие"
"По-плашещо е да живееш със мисълта за страха, отколкото да се изправиш срещу самия страх."
"Човек разбира на какво е способен едва когато попадне в безизходица."
“Да си човек е много, но да бъдеш жена е нещо повече”

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Re: Когато стигнеш върха
« Отговор #2 -: Март 21, 2006, 19:02:38 pm »
Ясно е, че без цел животът ни е безсмислен, но не е ли безсмислено да си поставяме една след друга цели, едни от които постигаме, други - не? Удоволетворението от постигнатите цели трае нищожно малко и така животът ни се върти ли върти по своята окръжност...

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Когато стигнеш върха
« Отговор #3 -: Март 21, 2006, 20:17:57 pm »
Ясно е, че без цел животът ни е безсмислен, но не е ли безсмислено да си поставяме една след друга цели, едни от които постигаме, други - не? Удоволетворението от постигнатите цели трае нищожно малко и така животът ни се върти ли върти по своята окръжност...

Целите в живота ни го правят интересен и ни карат да се стремим нанякъде.Не може да се носим по течението и да чакаме,какво- не се знае.За един човек е важно да преследва целта си,това го приема каот мисия.Успеха ,естествено,е онова нещо коеот ни дава сили да продължим напред доволни.Да,удовлетворението е малко,ако и целта е малка и нищожна.Не можеш да се радваш на един шоколад,който искаш да си купиш от три дни и после да му се радваш три седмици.Не звучи сериозно просто.(това с шоколада като пример),но ако твоя цел е да накараш хората да се обичАт и да се стараят да бъдат щастливи и всеки ден да откриваш върху лицата им усмивка,значи целта ти е успешно постигната,и удовлетворението е огромно.И със сигурност ще трае много повече.Така мисля аз,кажете и вие. [inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Smahnata^BG^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 661
  • Пол: Жена
  • Рискувай!Губят само страхливците!
Re: Когато стигнеш върха
« Отговор #4 -: Март 29, 2006, 11:49:25 am »
Ясно е, че без цел животът ни е безсмислен, но не е ли безсмислено да си поставяме една след друга цели, едни от които постигаме, други - не? Удоволетворението от постигнатите цели трае нищожно малко и така животът ни се върти ли върти по своята окръжност...

Целите в живота ни го правят интересен и ни карат да се стремим нанякъде.Не може да се носим по течението и да чакаме,какво- не се знае.За един човек е важно да преследва целта си,това го приема каот мисия.Успеха ,естествено,е онова нещо коеот ни дава сили да продължим напред доволни.Да,удовлетворението е малко,ако и целта е малка и нищожна.Не можеш да се радваш на един шоколад,който искаш да си купиш от три дни и после да му се радваш три седмици.Не звучи сериозно просто.(това с шоколада като пример),но ако твоя цел е да накараш хората да се обичАт и да се стараят да бъдат щастливи и всеки ден да откриваш върху лицата им усмивка,значи целта ти е успешно постигната,и удовлетворението е огромно.И със сигурност ще трае много повече.Така мисля аз,кажете и вие. [inlovee]
[a taka]
"Ако те е яд,че те обичам,направи същто,за да ми го върнеш!!!".......Обичайте се-животът без любов е скучен!!!