Автор Тема: Защо?  (Прочетена 32775 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Защо?
« Отговор #165 -: Юли 17, 2009, 09:35:52 am »
За да има за какво да живеят.

 :arrow: Защо "морал" е вече архаизъм?
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Защо?
« Отговор #166 -: Юли 22, 2009, 11:46:11 am »
Защото има такава!!!

А ти пък защо си мислиш, че само си мислим, че има криза? И стига с тая глупост, че българинът цял живот живее в криза. Стандартът на живот се е вдигнал с пъти в България за последните 20 години.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Защо?
« Отговор #167 -: Юли 25, 2009, 22:04:52 pm »
Така си е. Преди 20 години не си давахме парите за интернет, мобилни телефони, кабелни телевизии и т.н. Сега след като ги даваме, значи имаме повече, т.е., стандартът ни се е вдигнал.

А защо в кризата не се откажем от тези удобства/лиготии/излишни разходи?

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Защо?
« Отговор #168 -: Юли 26, 2009, 00:04:22 am »
Някои хора в кризата с това си вадят хляба. С така наречените  удобства/ лиготии/излишни разходи.

Въпроси нямам. Следващия да отговори на предия. :)

Излъстител

  • Гост
Re: Защо?
« Отговор #169 -: Юли 26, 2009, 00:36:12 am »
Така си е. Преди 20 години не си давахме парите за интернет, мобилни телефони, кабелни телевизии и т.н. Сега след като ги даваме, значи имаме повече, т.е., стандартът ни се е вдигнал.

А защо в кризата не се откажем от тези удобства/лиготии/излишни разходи?

 А може би просто обществените услуги са станали по-добри и по-общодостъпни, а не че стандартът ни се е вдигнал :) Все пак, преди 20 години, че и по-скоро, плащахме по 20 лв. за dial-up връзка и още 20лв. за мобифон с покритие в София и Пловдив, а днес плащаме същите пари, но за връзка с интернет която се измерва с мегабит-и, а не килобит-и и говорим чрез GSM-и, с покритие почти навсякъде :) Отделен е въпросът, че както мобилните и кабелните мрежи, така и интернет, е отдавна наложено място за професионална реализация, което ги прави нещо много повече от лигавщини и излишни неща. Надявам се, че отговорът те удовлетворява :)
 И като сме на социална тематика- защо повечето хора в България преценяват, че могат да си позволят автомобил, струващ четири- или петцифрена сума ( че и повече от един такъв автомобил!!!), когато съществува градския транспорт, но трицифрената сума, която плащат за ток и парно им е проблем?
 П.П. Просто обобщавам и придавам по-голям мащаб на въпросът ти, Дукесо, надявам се, че нямаш нищо против? :)

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Защо?
« Отговор #170 -: Юли 26, 2009, 00:53:35 am »
Извинявай, но ти не усети ли, че не го писах насериозно това със стандарта. Знам много добре, че информационните технологии са необходимост в днешно време, иначе бихме се върнали в средновековието. Само исках да подчертая, че ако човек наистина е останал без работа в кризата или са му намалили заплатата и не може да си покрие разходите от първа необходимост, биха му се сторили излишни тези пари за изброените по-горе неща. Така мисля аз.

За скъпите коли не мога да отговоря, аз се придвижвам със служебен транспорт и не ми трябва кола. За другите не знам. А сметките ми за ток никога не са били трицифрени.

Защо хуморът е необходим на хората?

(Сменям социалната тема!!!)

Излъстител

  • Гост
Re: Защо?
« Отговор #171 -: Юли 26, 2009, 01:01:14 am »
 Нека кажа така. Ако един човек не страда от прославения сред българите синдром, наречен "мързел", то за него минималните разходи дадени за поддръжка на информационни технологии в дома му, не са "излишен разход", по простата причина, че те му отварят един куп възможности, нехарактерни за "средновековието"  [lol] В този смисъл, отговорът ми си остава същия- НЕ!
 А на твоят въпрос, извън "социалната тема"- да има нужда от чувство за хумор, което, както всичко останало, трябва да си има някаква мярка. Защото, без хумор, нещата, с които
ежедневно се сблъскваме, биха придобили само трагичен, а не трагикомичен характер :)
 Защо самоиронията е необходима на хората?  [lol]
 
« Последна редакция: Юли 26, 2009, 01:07:17 am от Излъстител »

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Защо?
« Отговор #172 -: Юли 26, 2009, 01:22:59 am »
За да лекуват комплексите си


 :arrow: Защо ни се струват смешни неща, които никак не са (спомнете си "най смешните видеоклипове" - повечето са свързани със злополуки)
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Защо?
« Отговор #173 -: Юли 26, 2009, 01:54:30 am »
Извън темата за клиповете ще кажа, че понякога така се прикрива тъга или болка.

А на по-предния участник ще отговоря, че не се е сблъсквал с такива социални групи, с каквито съм се сблъсквала аз. Иначе съм съгласна с него, особено за мързела на българина.
Помисли моля те, за така наречените прослойки на обществото.

Излъстител

  • Гост
Re: Защо?
« Отговор #174 -: Юли 26, 2009, 02:03:52 am »
Извън темата за клиповете ще кажа, че понякога така се прикрива тъга или болка.

А на по-предния участник ще отговоря, че не се е сблъсквал с такива социални групи, с каквито съм се сблъсквала аз. Иначе съм съгласна с него, особено за мързела на българина.
Помисли моля те, за така наречените прослойки на обществото.

 Повярвай, макар да не съм възрастен, съм се сблъсквал с много прослойки от обществото, ама наистина много, и мнението ми е изградено не на отделната личност или конкретен пример, а на мнозинството от тях. Разбира се, това е лично мнение, и не се старая да го налагам, а го споделям, и си го отстоявам. Нека да обясня- работил съм в ТЕХЕМ София, за месец съм влизал в над хиляда апартамента, за да отчитам уредите за топлинно счетоводство, знам как живеят хората, знам в колко къщи се натъкнах на плазмени телевизори, знам в колко къщи се натъкнах на системи за домашно кино, виждал съм и много клошарски апартаменти, но както казах, мнението ми се базира на мнозинството, не на отделен пример, семейство или индивид. Знам отлично какво говоря, а за който се интересува, мога елементарно да докажа думите за местоработата и броя на апартаментите в които съм бил. Не знам как успя да прецениш "невежеството" ми по темата, без дори да знаеш името ми, но това е обект на друга тема...
 Надявам се, че спорът ни приключи. Лека вечер. :)
 Извинявам се, за офтопик-а.
 Ами, Рали... хората, по принцип и за жалост, все повече се смеят на простотията, а не на хумора... и аз не знам защо, обаче. Не мога да ти отговоря. Нека следващия, ако може, да отговори.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Защо?
« Отговор #175 -: Юли 31, 2009, 23:03:39 pm »
Защото е по-лесно да се престориш, че не си имал избор, отколкото да направиш избор и след това да се питаш "прав ли бях?". Защо обаче хората изобщо си задават този въпрос?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Защо?
« Отговор #176 -: Август 02, 2009, 14:53:20 pm »
Защото умират да се съмняват. Да са несигурни. Да се чудят, дали после могат да понесат последствията. Да се тюхкат и т.н..... Скучна и лапешка работа.

Защо добрите умират първи?
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Защо?
« Отговор #177 -: Август 03, 2009, 04:37:01 am »
Защото на Господ, му трябват повече ангели :)
Защо мислите се губят в чувствата?
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Защо?
« Отговор #178 -: Август 11, 2009, 23:26:37 pm »
Защото човек действа на подсъзнателно ниво.

Защо се отричаме от нещо, когато ни се иска да е точно обратното?

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Защо?
« Отговор #179 -: Август 28, 2009, 10:46:58 am »
Понякога от чист инат.. поне при мен..  [confused]  Или за да се покажем силни пред себе си и останалите, че имаме волята да го отречем, въпреки че толкова се нуждаем от него.

:arrow: Интересно ми е да чуя.. защо гониме, за да обичаме.. и защо бягаме, когато ни обичат..?
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.