Автор Тема: За разходка из Пловдив се минава през САЩ  (Прочетена 509 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
За разходка из Пловдив се минава през САЩ

Дарик Пловдив
18 юни 2008 10:25

Хора от цял свят вече могат да разглеждат културните и исторически забележителности на Пловдив и да си правят виртуални разходки из града на Интернет адрес  http://virtual.plovdiv.bg.   Тази възможност им дава първият в страната 3D сайт на община, който стратира днес. 15 000 лева струва реализацията на IT-проекта, като в сумата са включени лицензите за използваните програми, обясниха от общината. Целта на виртуалната карта, която позволява разглеждане на основните паметници на града отблизо и отдалеч, е привличането на туристи, каза при презентацията на сайта и.д. кметът Петко Атанасов. Той обясни, че общината може да търси и пряка възвращаемост на вложените средства чрез представяне на страницата и на комерсиални обекти срещу заплащане. При влизането във виртуалната карта на Пловдив обаче първо се зарежда карта на САЩ. Причината е в използвания софтуер на Майкрософт и това не може да бъде избегнато, обяснии началникът на IT отдела на общината Краси Тодоров на презентацията. Повече за новия 3D сайт на Пловдив и за намерението на общината да го развива чуйте от изпълняващият длъжността кмет Петко Атанасов в прикачения звуков файл.








Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: За разходка из Пловдив се минава през САЩ
« Отговор #1 -: Юни 19, 2008, 10:20:20 am »
Нали си е нашенска запазена марка ... 15 000 пак яко са се изхвърлили ...

Иначе сайта готино е станал :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: За разходка из Пловдив се минава през САЩ
« Отговор #2 -: Юни 19, 2008, 11:16:30 am »
Не знам изхвърлили ли са се, но сайта е със страхотен дизайн и е доста хубаво организиран.

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: За разходка из Пловдив се минава през САЩ
« Отговор #3 -: Юни 19, 2008, 14:56:16 pm »
Честито, пловдивчани... :)