Автор Тема: Какво би станало, ако времето беше смъртно, а мислещата материя-безсмъртна?  (Прочетена 6243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Много мразя да се налага да се цитирам сам.
И нещо друго,доколкото си спомням от физиката "вакуум" се нарича всяко налягане по-ниско от атмосферното.
Така може да си го дефинира механиката, за да решава реални проблеми в реалността, в която (както правилно си отбелязал) абсолютен вакуум няма. Което също не е вярно:
Цитат
A vacuum (sometimes vacuüm) is a volume of space that is essentially empty of matter, such that its gaseous pressure is much less than atmospheric pressure.

"Много по-ниско от атмосферното налягане" изобщо не е същото като "всяко налягане под атмосферното".

Задачка с понижена трудност:
1. Какво означава болд италик текстът?
2. Какво опровергава цитатът под него?

Наистина, ще ми се ми обясниш къде точно съм се отрекъл и от какво?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Много мразя да се налага да се цитирам сам.
И нещо друго,доколкото си спомням от физиката "вакуум" се нарича всяко налягане по-ниско от атмосферното.
Така може да си го дефинира механиката, за да решава реални проблеми в реалността, в която (както правилно си отбелязал) абсолютен вакуум няма. Което също не е вярно:
Цитат
A vacuum (sometimes vacuüm) is a volume of space that is essentially empty of matter, such that its gaseous pressure is much less than atmospheric pressure.

"Много по-ниско от атмосферното налягане" изобщо не е същото като "всяко налягане под атмосферното".

Задачка с понижена трудност:
1. Какво означава болд италик текстът?
2. Какво опровергава цитатът под него?

Наистина, ще ми се ми обясниш къде точно съм се отрекъл и от какво?
Баце,ти си невменяем! Що не си удебелил и "Което също не е вярно:"?
И наистина съм пас вече. То с болни на глава не се излиза,а и преча на темата вече.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Оф, "баце" караш ме да обяснявам очевидни неща. "Което също не е вярно" се отнася до "така може да си го дефинира механиката". После следва цитат от википедия за доказателство, че не е така. А самото "така може..." е за да се разграничи физиката от механиката. А упорството да не видиш очевидното и да ми приписваш твърдения, които не съм изказвал... вече не знам за какво е. [think]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
[ooooo] [spri saaaaa] [oh] Немам думи веке...  [lol]

П.П. Сериозно ли смятате да продължите в същия дух,момчета?  :) Feanor, Варварина си каза,че е пас! Айде следващият да раздава или вдигам на всичка коз само с едно вале...
   :p
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Брой моята реплика за информативна контра тогава. [lol]

Между другото, ти по едно време предложи да обърнем внимание на втората част от заглавието, но така и не последва съвета си.  :p
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Цитат на: Lake_Lady
Мда, интересна книжка, Туик. Сподели коя е. 
Мисля си, че трябва да се засегне и другата страна обаче. Не само материалната, за физичните закони и прочие. Какви ще бъдат хората тогава? Дали ще са всезнаещи? Ще станат ли богове? Ако да, какво ще стане с Бог /ако примемем, че го има/? И как ще се овладява подобна сила? На мен ми се струва, че всичко това го е имало. Сетих се за книгата на Мулдашев - "От кого сме произлезли". Там се говори за атлантите, за лемурийците, за расите и цивилизациите преди хиляди години, които са умеели невероятни неща... Може би просто човечеството е изживяло регрес.
 



И аз не обичам да се цитирам, но няма как... :) Ето тук направих опит за започване на дискусията и в друг план, но после Империята започна да отвръща на удара...  :p
Реконтра! 
[lol] [lol] [lol]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Мхъм... много допускания, но да речем...
Знанието е сила, казват. И също така казват, че всяка достатъчно развита технология е неотличима от магията. Като така, ако съзнанието беше безсмъртно и нямаше проблем да стане всезнаещо... тогава допускам, че би станало божествено. Само че точно тогава би умряло от скука. :)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Да би умряло от скука и за да не се случи това може би си позволява регрес, когато се връща в миналото и изучава нещата от различна гледна точка то открива нови възможности, но самия поглед от различна гледна точка дава друга гледна точка и по този начин интересът се запазва, колкото до технологията няма да се съглася защото колкото и да е развита тя не може да е неотлъчима от магията, най-малкото защото се нуждае от апарати който да я задействат...
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."