Автор Тема: Дайте ми съвет за косата :(  (Прочетена 1292 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Дайте ми съвет за косата :(
« -: Март 06, 2008, 18:16:44 pm »
По принцип много държа на косата си, никога не съм използвала маски и разни подхранващи неща, въпреки това, винаги косъма ми е бил хубав и здрав,никога не съм имала проблеми с косата. В последно време обаче ми изгоря страшно много, в резултат на по-често използване на  пресата  [confused]
Какво ще ме посъветвате да използвам, за да я възстановя.. 







Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #1 -: Март 06, 2008, 18:24:28 pm »
Ами ще се наложи малко да я поглезиш . [inlovee]
Вземи си маска подходяща за твоя тип коса и действай поне два пъти седмично.Може и домашни да пробваш ,има достатъчно рецепти в нета. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #2 -: Март 08, 2008, 17:31:32 pm »
То затова трябва да се грижиш превантивно...Маски, балсами, ампули и серуми е трябвало да използваш много по-рано. Затова сега започни всяка седмица по един път маска, един път в месеца-ампула и балсам всеки път!  :) Също така малко подрязване на краищата и ще придобие съвсем нов вид след известно време :)
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен baby

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1296
  • Пол: Жена
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #3 -: Март 08, 2008, 17:50:54 pm »
Пробвай с мас и зехтин. Много подхранва косата и става много лъскава.
Продължавам.. И По Пътя Дори Наранявам.. Не Преставам Да Се Боря - Страховете Си Аз Побеждавам! И Когато Силно Страдам, Враговете Си Даже Не Мразя! Може Да Се Уморявам, Но Намирам Сили Да Кажа - Продължавам!

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #4 -: Март 08, 2008, 19:50:30 pm »
Цитат
То затова трябва да се грижиш превантивно...
Трябва да.. От години обаче редовно използвам преса, а до сега нищо й е нямало  [confused]
В други ден съм на фризьор за подрязване на краищата и като се замисля, не само, мисля и като цяло нова прическа да си направя.. Ще говоря и с фризьорката ми да ми каже нещо по-ориентировачно :) Благодаря ви за съветите ;)
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #5 -: Март 11, 2008, 00:19:02 am »
ми поскъси я мъничко,после почти на всяко миене на косата маски,кремове за разресване,балсами,ампули за подхранване :)
Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #6 -: Март 14, 2008, 12:19:32 pm »
Балсам задължително при всяко миене, не е задължително да е от корена, защото косата се омазнява, можеш да масавираш косата от по - надолу, не от скалпа и го оставяй да действа 2 - 3 минути ..
Продават се разни защитни "мазила" за преди преса, вчера гледах, че в новата книжка на AVON има точно такова нещо, ново, което мирише невероятно и уж пази косата ;)

Успех

П.С. не е добре да я къдриш твърде често, но ти това го знаеш 100%  [hey sexyy] [cvetee]
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #7 -: Март 14, 2008, 21:02:06 pm »
Тя не от къдренето изгоря толкова, колкото от изправянето  [lol] Защото по принцип ми е чуплива и като ми скимне или я изправям или я къдря цялата   [confused]

Вчера бях на фризьор, вече нямам изгорено, верно, че доста ми я поскъски, от много време насам не съм била с толкова къса коса ( е не е много къса, около педя е под раменете,по принцип обаче съм свикнала да ми е по-дълга косата) .. Въпреки това, обаче се харесвам много в момента.. Мисля сега да си взема и някаква маска.. да видим какво ще стане ;) 
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #8 -: Март 14, 2008, 23:16:14 pm »
 :)Злати  ,вече около 3г си иправям косата през ден-два,също и я къдря с преса.... :)но не си личи,използвам маски :)а и мога да и препоръчам на Ейвън...има едни продуктиза коса ,които се впръскват :)от серията Нейчърълс :)аз имам с манго мисли беше,сега в последният каталог беше с ябълка,без отмиване е :)и на Орифлейм има едно...горещо масло  :)то е в съвсем малка опаковка и е 2-3лв ,но е ефикасно да о ползваш веднъж в седмицата [inlovee]
Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #9 -: Март 15, 2008, 10:11:22 am »
Мерси, Миме  [inlovee] :)
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен LiMituU

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1810
  • Пол: Жена
  • Животът е болест, предавана по полов път!!!
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #10 -: Март 15, 2008, 12:19:21 pm »
На Ейвън също много хубави са маските на серията Спа. Аз съм много доволна от нея и след това става и мн мекичка косата :)
Истинското предназначение на човека е да живее, а не да съществува!

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Дайте ми съвет за косата :(
« Отговор #11 -: Март 15, 2008, 22:40:05 pm »
Злати, ще е хубаво да не използваш преса или маша вски път, а да дадеш мааалка почивка на косата си :)
А за маски - на Гарние са много хубави [inlovee]