Автор Тема: Ромите- омраза или съжаление  (Прочетена 25897 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #90 -: Януари 27, 2008, 14:46:09 pm »

Все пак си ги мразя,мързеливо и крадливо племе са си .Квото и да ги правиш ,това е. [evil]

 [a taka]
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #91 -: Януари 27, 2008, 16:36:30 pm »
Точно заради това разсъждение са такова племе- защото никой нищо не прави, освен да ги оставя да си правят, каквото си искат...

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #92 -: Януари 27, 2008, 17:15:58 pm »
И каква е тази чуждица ром - по български е циганин и такъв ще си е ...
Всеки има винаги предварително изградено мнение, то после или се потвърждава или се променя. Нали?
Циганите са си го потвърдили ... нима искаш да ми кажеш, че циганите си плащат тока, че няма кражби на ток и не само? Обоснови си защитата на циганите ...







Абе Иво бе.. човече... това не е кражба... това е просто алтернативно електроснабдяване. Не може всички да имаме електромери и ел.инсталации в къщите си, нали?!
Айдеее, радвайте се и правете купон 3 дена,защото бат Сали се оказа фалшификатор и мошенник.Сега спокойно може да твърдите,че всички цигани фалшифицират пари,паспорти и шофьорски книжки :).Честито  [bravisimo]

То аз примерно ако се радвам на всичките им изцепки и всичките им "далаверки" - най-щастливия човек ще бъда... Ама що така не ме радва  [confused] ... някак отвътре не ми идва да се зарадвам..... Сигурно проблема е в моя телевизор. [confused]
Или сигурно защото аха да се зарадвам и се сещам, че всичко пак ще е за моя сметка.  [confused]

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #93 -: Януари 27, 2008, 17:23:55 pm »
Рева от смях.
http://www.vbox7.com/play:0843b7d1
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #94 -: Януари 27, 2008, 18:03:46 pm »
Точно заради това разсъждение са такова племе- защото никой нищо не прави, освен да ги оставя да си правят, каквото си искат...

Мацка,извинявам се ама точно това ми разсъждение е продиктувано от примери в живота ,в които им се дава работа на циганите и те ,въпреки всичко си крадат .Как според теб да им се помогне в случая? :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #95 -: Януари 27, 2008, 18:58:09 pm »
Като им се одрежат рацете и няма да крадът. [lol] Малко крумови закони ако се приложат няма да е зле [mhmm]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #96 -: Януари 27, 2008, 20:04:50 pm »
Моля ви се ... те не крадът ... те просто си взимат :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #97 -: Януари 27, 2008, 20:59:33 pm »
Мацка,извинявам се ама точно това ми разсъждение е продиктувано от примери в живота ,в които им се дава работа на циганите и те ,въпреки всичко си крадат .Как според теб да им се помогне в случая? :)

Да бе, Тони, ама аз пак съм криворазбрана явно. Някъде по предните постове на темата казах, че ни куца политическата, икономическата и съдебната система и това е една от главните причини да сме на това дередже :)
Но пък другата ми гледна точка е за това, че аз освен да слушам хора, дето мрънкат постоянно за ромите, че крадяли, не видях един, който да изложи негово решение на проблема. Ми да, аз, ти или някой си поединично никаква няма да я свършим, но пък ако повече хора преодолеят така свидната си хрисима душичка, може би все нещо ще се измисли (и не говоря за 50 човека, говоря за група с масова ориентация). Другата надежда са ни онези "отгоре", за които пък аз лично съвсем не се надявам, защото те са прекалено заети да си пълнят джобовете и да измислят правила, с които данъкоплатците да им ги пълнят. Но ние и за това си мълчим и си плащаме безропотно.
От друга страна пък, ти да не мислиш, че процентът, отреден за социалните на ромите- стига до самите роми. О, дано не мислиш така :)
А пък съвсем от трета страна- циганите, на които намират работа и продължават да крадат. Ти някъде чула ли си циганин, който краде, да работи и да му плащат повече от 150лв. (я има, я не), защото аз не съм. Ми, че те българите, дето повече взимат- крадат, че циганите ли няма да го правят :)
Не ме заклеймявайте като "защитничка на циганите"- далеч съм от подобна аналогия,та дори имам голямо вътрешно чувство за национализъм. Просто не обичам спящите хора, които не се трогват да направят каквото и да било, като не са доволни от начина си на живот (пък били те и българи) :)
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 21:01:46 pm от vanilla_g »

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #98 -: Януари 27, 2008, 21:25:15 pm »
Наясно съм ,че една птичка пролет не прави .Наясно съм ,че им трябва помощ и най-вече закони .Наясно съм ,че ние много не можем да проеменим ,а само тия над нас ,които както самата ти каза си имат "причини" да не правят нищо по въпроса с малцинствата.Обаче винаги съм твърдяла ,че промяната идва от човека ,не отвън .И те са в това число .Да си променят съзнанието и няма да ги клеймим постоянно и навсякъде.Те така си живеят ,че им е най-лесно .На мен,на теб да не би да ни е лесно да оживеем в днешно време ама не сме тръгнали да крадем .Мъчим се колкото можем и с каквото можем ,с това разполагаме .150 лв не са много ама да се хванат цялата челяд на работа и ще изкарат много ,и без това не са малко народ една фамилия .А те само се чудят от къде какво да свият .Здрави и прави и въпреки всичко крадливи . :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #99 -: Януари 27, 2008, 21:29:13 pm »
ОК, обясни ми, моля те, защо не се подхожда с толкова драстично негативно отношение към българите, които крадат, колкото съм циганите? Това, че те са българи ги оправдава, така ли да разбирам?!  [confused]

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #100 -: Януари 27, 2008, 21:32:28 pm »
О,не в никакъв случай ама кой са повече а?Българи или цигани?Нали не говорим за единици ,а за болшинство. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #101 -: Януари 27, 2008, 21:34:06 pm »
Това не го разбрах нещо [oops]
Може би, че масата винаги има право- това ли казваш?

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #102 -: Януари 27, 2008, 21:38:26 pm »
 [lol]Не,слънце .Че крадлива нация са си ,защото ВСИЧКИ крадат.Докато при нас са малцинства ,което не ги оправдава.Аз по принцип не оправдавам крадците били те цигани или българи ама първите са ...просто в кръвта им е ,няма какво да се лъжем . :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #103 -: Януари 27, 2008, 21:40:37 pm »
Да бе, ама то и на българите ни е в кръвта далаверата... и не само тя... [lol]

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #104 -: Януари 27, 2008, 22:01:31 pm »
Съгласна .Ама поне сме по-изобретателни ,а ония крадат наяве ,ще ни извадят очите направо . [lol]
Оспамихме темата май . :p
Сорка на колежката да кажа . [inlovee]
И да продължа .Ясно е че и българи крадат ,то живота ни е и аз не знам какъв .Обаче  циганите не се спират пред нищо .Колко от нас не си плащат тока и колко от тях крадат ток ?Нали да съпоставим сега как е отношението.
Тоя джин нещо ми срина сивите клетки някъде [lol].Общо взето това ми е мисълта ,че ТЕ СА ПОВЕЧЕЕЕЕ.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!