Автор Тема: Ромите- омраза или съжаление  (Прочетена 25902 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #30 -: Декември 18, 2007, 20:34:39 pm »
 [grrr] [grrr] [grrr] [pisna miii]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #31 -: Декември 18, 2007, 21:46:50 pm »
Мразя ги ужасно много.Понякога ми става жал за някои от тях и особено като гледам малките циганчета как просят,но такива животни няма!Толкова са долни и отвратителни,че понякога наистина ми се иска някой като Хитлер да се яви тук и да направи нещо по въпроса.
После пак идва вълната на самоупреците,че и те са хора и никой няма право да ги съди,че са цигани,но пък като се сетя какво съм чувала и виждала отново се отвращавам!
Може би не са по-лоши от останалите.Във всяко стадо си има мърша,но те май всичките са такива!
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #32 -: Декември 19, 2007, 04:42:34 am »
мдаа,горките полицаи,чак ги съжалих,ама само за момент,щото се сетих днеска за оня полицай дето изнасилил 16 годишна мома и му дали вчера условна присъда от 2 години...Дали сега скъпите ми съфорумци ще намразят и всички полицаи или тактично ще си затраят както подобава в такива случаи...
Относно статията на Иво,моля ви прочетете я пак внимателно...наистина ли само аз виждам факта,че ако 70 човека ударят дори по веднъж който и да е,той няма да се размине само със скъсани пагони и яке...това че полицаите са бити го пише само във заглавието и в първото изречение на материала и в следващият момент вече ги освидетелствал лекар...Много ми е странно как уж интелигентен народ се връзва на такива плоски провокации и пропаганди.Странно също така защо само онлайн медиите отразиха този случаи и дори култовата телевизия Скат не каза нищо по въпроса.Интересно нали...някой ма ва е взел за мезе...
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 04:52:23 am от ludnegar »

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #33 -: Декември 19, 2007, 11:41:38 am »
Циганите са мръсна измет. Има измежду тях и свестни, но са единици.

П.П. Прочетох вчера за оня изрод-полицай-изнасилвач. Надявам се, че ще се намери кой да му види сметката.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #34 -: Декември 19, 2007, 20:32:27 pm »
Виктор, защо пък се хвана за полицая? Никой не го е защитавал, може да видиш доста изписано срещу тях, разбирам че ги защитаваш циганите, но изказването ти за полицая нещо не го схванах ... кой обича полицаите? Кой има респект към тях? но циганите са си цигани, както бе казано по-горе ужасно много малко са свестните измежду тях ... но ние сме си за е***, че сме им дали тези права, че и партия си имат, която според конституцията ни май е леко нелегална, както и ДПС де, но това вече е съвсем друга тема ... жалка и скапана работа ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #35 -: Декември 19, 2007, 21:41:40 pm »
Тук са циганите ... в Америка, Англия, Франция... белите мразят негрите.Всичко живо се мрази и то сигурно има защо, а който ми говори, че няма такова нещо - ще излъже. За мен и негрите (така и не разбрах тази думичка що е толкоба обидна за тях, сигурно заради едно време, когато негър е било синоним на роб ама...както и да е) са толкова мързеливи колкото циганите. Не говоря пак за единични бройки, а като цяло. Като бях в Лондон нито един негър не съм видял да работи на строителен обект или на някаква друга тежка работа, а най-вече си работят като пазачи, портиери...нещо дето повечето време се стои седнал. Случи ми се даже един от тези чернокожи да ми прекарва стационарен телефон та така се беше разбързал, че няма какво да ви говоря. Като му гледах работата беше за не повече от 20 минути, а той я свърши за три часа ама защо да бърза то надничката му си тече ... едно мудно ходене....абе какво да ви говоря... [confused]

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #36 -: Декември 20, 2007, 03:26:08 am »
Виктор, защо пък се хвана за полицая? Никой не го е защитавал, може да видиш доста изписано срещу тях, разбирам че ги защитаваш циганите, но изказването ти за полицая нещо не го схванах ... кой обича полицаите? Кой има респект към тях? но циганите са си цигани, както бе казано по-горе ужасно много малко са свестните измежду тях ... но ние сме си за е***, че сме им дали тези права, че и партия си имат, която според конституцията ни май е леко нелегална, както и ДПС де, но това вече е съвсем друга тема ... жалка и скапана работа ...

Ами Иво тва за полицая го написах по случай оня пост в началото дето някой си намразил циганите щото един циганин бил изнасилил някаква девойка,та просто реших да покажа и другата страна на монетата,това е единствената цел на постовете ми в тая тема.
^STREET_BOY^ ,какво да ти кажа мойто момче - от какъв зор,лондонския негър да работи на строителен обект,като има достатъчно албанци,румънци,украинци...и българи,дето да я вършат тая работа ?Ти да си видял българин в България да работи в "Чистота" ? Едва ли;та нали има мангали за тая работа...Аз примерно не съм виждал арменци да работят на строителен обект...мързели недни  [namigG].Сега като се замисля пък в Африка по строителните обекти,работят само бели НЕмързели,а негрите седят на сянка и им подвикват да работят по-бързо...Ама какво значение има какво съм видял аз в Африка,след като ти си видял Лондон  [oops],демек видял си целия свят...Относно телефона,що не се обадиш в БТК,да видиш за колко дена ще ти прекарат телефон... ?Ако толкова искаш да си говорим за негри,отвори специална тема,не че нещо,ама тук е темата за циганите...нека да не смесваме нещата  [cvetee]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #37 -: Декември 20, 2007, 09:13:28 am »
Ок, Виктор, ама циганите са си цигани, искаш да ми кажеш, че нямат прекалено много права дори в извънзаконовите мерки? Искаш да ми кажеш, че държавата не се страхува от тях ли, а просто щото ги е жал не си плащат ток, вода, автобус? Единствената положителна черта на жиганите е единността, но бай Тошо ги оправял с много много военни, та даже съм чувал и танкове са пускали в махалата :) те друго отношение и не заслужават де, но сега са угодни на ДПС да ги правят турци, куцо кьораво сакато - бройката е злато, важни гласоподаватели са ... не знам кой е дал идеята да ги интегрират ... но имам съмнения към кои е ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ...

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #38 -: Декември 21, 2007, 02:08:01 am »
Тия мангали заслужават да идат в казана!Незнам дали е на мода "черния" сапун,но нищо не пречи да проверим!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #39 -: Януари 23, 2008, 10:08:21 am »
Роми от Шекера заплашвали хора на EVN, австрийците се оплакват на Румен Петков

Ръководството на австрийската компания EVN е поискала съдействие от министъра на Вътрешните работи Румен Петков заради опасения от безредици в Шекер Махала. Това е станало с официално писмо, изпратено през миналата седмица, след проведена в общината среща, посветена на плащането на тока от ромите в града. Домакин на срещата беше социалният заместник-кмет Красимир Ангелов.

Служители на Енергото са получавали от ромите в Шекер махала "откровени заплахи с безредици", се твърди в писмото на EVN до Румен Петков, в което австрийската компания иска помощ от органите на реда за справяне с проблема с тока на ромите. Около 50 на сто от ромите в Шекер махала, или около 400 семейства, имат задължения за ток, твърдят от Енергото. В Столипиново няма такива проблеми, хората спокойно си плащат тока и няма напрежение, каза кметът на "Източен" Иван Тотев.

Помолен за коментар и повече информация, заместник-кметът Красимир Ангелов каза, че не коментира чужди организации, визирайки Енергото, въпреки, че той представляваше Общината по време на срещата с Енергото, след която от ЕVN написаха спешно писмо до Румен Петков с молба за съдействие. Заместник-кметът косвено призна, че знае за писмото, но не каза как реагира Общината на заплахи с безредици и директна епистоларна комуникация между Енергото и МВР. След това Красимир Ангелов се извини с приемния си ден и отложи обсъждането на заплахите с ромски безредици за утре.



Цигания до шия ... ще мълчи, много ясно, защото не знае как да се оправи  ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #40 -: Януари 23, 2008, 13:13:21 pm »
мда и аз съм на това мнение .. има изключения,но повечето цигани са нещо като паразити .. живеят на гърба на нацията ... негрите примерно .. не са .. например може да видим негър съдия или лекар .. ама циганин лекар някой видял ли е .. може и да има,но аз лично не съм виждала ...

ахаххаха  [lol] [lol]
ако има, но силно ме съмнява да има, никога не бих отишла на преглед при него... кой знае кво може да ми направи  [evil] [mad]


Ще ви кажа лекар от ромски произход, професор Чирков дългогодишен директор на "Пирогов", аз бих му дал да ме лекува даже бих го предпочел пред много български лекари... :)
Ще ви кажа и за една ромска фамилия дала на страната ни братята Иван и Владимир Вазови... Първия признат за патриарх на българската литература, а втория прослявил се като един от най-добрите генерали на България за времето си... :)
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #41 -: Януари 23, 2008, 13:18:56 pm »
Ми не, не мразя хората
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #42 -: Януари 23, 2008, 13:20:14 pm »
мда и аз съм на това мнение .. има изключения,но повечето цигани са нещо като паразити .. живеят на гърба на нацията ... негрите примерно .. не са .. например може да видим негър съдия или лекар .. ама циганин лекар някой видял ли е .. може и да има,но аз лично не съм виждала ...

ахаххаха  [lol] [lol]
ако има, но силно ме съмнява да има, никога не бих отишла на преглед при него... кой знае кво може да ми направи  [evil] [mad]


Ще ви кажа лекар от ромски произход, професор Чирков дългогодишен директор на "Пирогов", аз бих му дал да ме лекува даже бих го предпочел пред много български лекари... :)
Ще ви кажа и за една ромска фамилия дала на страната ни братята Иван и Владимир Вазови... Първия признат за патриарх на българската литература, а втория прослявил се като един от най-добрите генерали на България за времето си... :)



Защо винаги се задоволяваме с единиците, защо не погледнем малко по мащабно? Никой не е отрекъл, че има и свестни, но са ужасно малко, жасно малко ... а масово? Всички виждаме и си траем, но не само си траем, но им плащаме и сметките ... чак австрийците вдигнали ръце и се обръщат за помощ към властите, ама не знаят, че нашите власти са нагъзени ... и млъчат ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #43 -: Януари 23, 2008, 13:48:20 pm »
За расист ли се смята човек, ако мрази само ромите? [oops]
Аз не се имам за расистка по каквито и да е параграфи, но ми прави впечатление, че някои тук не обичали циганите и бам с гръмкото слово: "Аз съм расист!".
От друга страна- не ромите са виновни, че ние им плащаме 1000 неща. Не вярвам някой, било то българин, германец, англичанин или какъвто и да било, да откаже друг да му плаща социални примерно, а той да си лежи по гръб цял живот. Айде, да си говорим истината- "виновен е не този, който яде баницата, а този, който му я дава", в частност политическата и икономическата ни система, както и самите ние  :)
Но като гледам досега нито един хрисим българин не е направил нещо повече от това да реве неофициално как плаща живота на ромите и да се нарича "националист", заявявайки: "аз съм расист, защото мразя цигани".

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Ромите- омраза или съжаление
« Отговор #44 -: Януари 23, 2008, 13:56:04 pm »
абе аз никой не мразя даже съм имала гадже евреин(много интересно възпитание имат между другото) и към циганите нямам нищо лошо...и все пак като видя циганин винаги някак инстинктивно си имам едно наум...нз защо..имам познати които са от такъв произход имах и съученик който си беше баш от най църните...много свестно момче но все пак.....където и да се кача примерно в градския ако вида циганин циганче или всичко от този род не знам защо напрао по рефлекс си пазя чантата повече..
реално шанса 50/50 дали ще мия свие бат манго или ще ми я свие някой по бял и от вар но просто ..де да знам имам си едно наум......