Автор Тема: Една забележка...  (Прочетена 1306 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Една забележка...
« -: Юли 19, 2007, 01:57:26 am »
Когато влезне във форума и ми излиза едно "Карай внимателно" и дотук добре, но веднага след това се появяват разни грозни снимки с размазани коли.....бррр
Та мисълта ми е, че на послание как трябва да постъпваш не върви гледка на това какво не трябва да става и сега ще обясня защо....
Имаше една мисъл ( не мога да цитирам правилно, но горе долу...... ) "Няма да участвам в кампании против тероризма, но ако направите такава за световния мир - поканете ме!"
Защо трябва да се бориме против това което не искаме да ни се случва, а не се бориме ЗА ТОВА, КОЕТО ИСКАМЕ ДА НИ СЕ СЛУЧИ?!
Целта на подобни "кампании" ако мога така да ги нарека, е да породят страх у този който ги вижда и съответно той да се замисли.... Но какво въщност става когато човек се страхува от нещо?- Предизвиква го... още повече го предизвиква...... Страхът е едно от най-силните оръжия - и сега помислете си..... чрез оръжие може ли да се постигне мир?

Винаги е по-добре да се мисли в положителна насока. Мислете за това, което искате да ви се случи, защото това което не искате да ви спохожда не заслужава да му отделяте толкова много внимание....
Все повече и повече войни по пътищата ще има когато продължаваме да се борим срещу тях... Но НЕ и ако се борим шофьорите да карат внимателно, да уважават своя живот и този на другите участници в движението и да спазват правилата.... ( вярно, че посланието е това, но с тези снимки става точно обратното, а именно - "не нарушавай правилата- защото виждаш какво може да ти се случи...." ) И ето пак страх....
А просто едно "Бъди добре!" може и да не е толкова шокиращо, но поне ще те накара наистина да се почувстваш добре ;)

А и кампанията "Не сте сами".... Ето пак съдържа думичката "Не".... А нямаше ли да звучи по-добре ако беше "Ние сме с вас!" - "We stand by you", защото според мен ще има много по-голяма сила ;)

Някой някъде каза, че една положителна мисъл е 1000 пъти по-силна от 1 отрицателна и лично аз вярвам в това.... и си се чувствам доста добре ;)
 Просто да се замислите.....

П.С. Съжалявам ако не съм оцелила раздела.... не знам дали е най-правилния  [shame]
« Последна редакция: Юли 19, 2007, 01:59:31 am от Elfata »







I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен TallyWeijl

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2200
  • Пол: Жена
  • It feel's like I'm fallin' I'm fallin' I'm fallin'
Re: Една забележка...
« Отговор #1 -: Юли 19, 2007, 08:29:43 am »
 [bravisimo] [bravisimo]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8563
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Една забележка...
« Отговор #2 -: Юли 19, 2007, 08:48:08 am »
Много добре казано, но тази психология е за много по напреднали държави, ние сме доста назаднали в психологично отношение (и не само де) ...

Но и така погледнато, значи трябва да се забрани в новините да се съобщават убийства, побоища и такива неща ... нали?

Снимките ги слагам с цел да се замислят шофьорите: това може да бъда и аз, да си кажат дай да не бързам, с 2 мин. по-късно ако пристигна няма да е фатално ... понякога в бързината си за 2 мин. по-рано някои никога не отиват до там - за където са тръгнали ... просто остават на пътя, я сами, я завлекли други с тях ... ако бяха забранени "такива гледки" щяхме ли да видим записа за въпросния миньор ... просто щеше да ни остане една "новина" че сам си е блъскал главата в асфалта ... и какво ... нищо ... живота продължава, с една забравена новина ... не покриха ли и случая с фотографа, и той завалията се е удрял сам ... нали ... жалко е, жалки сме ...

Но по същество, ако мнозинството е против тези снимки, моля да се изкажат, ще уважа решението.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Re: Една забележка...
« Отговор #3 -: Юли 19, 2007, 11:50:57 am »
Относно новините - аз не гледам новини, точно поради тази причина, че казват повече лоши новини от колкото хубави....  [confused] и винаги се натъжавам  [lol] Последния път когато гледах новини беше когато говореха за протестите и тогава си казах "Е тия хора най-после почнаха да се осъзнават".....
Че сме назад - назад сме спор няма ;) Но е крайно време да почнем да напредваме- ако не сега то кога?

Ето един пример как може да се промени посланието с 2 различни снимки:

Пазете децата на пътя! - http://pro.corbis.com/images/0000298981-016.jpg?size=67&uid={3950bbb8-a185-4d4f-80c7-98e79fb01bd2}

И.... Пазете децата на пътя! - http://www.fluidpowersafety.com/images/carcrash3a.jpg

Снимките не ги подбирах много - просто ги давам за пример  [lol] Второто си е като черен хумор малко  [shame]



@Don_NUTSO Разбира се, че трябва да се отдава нужната почит на хората загинали по такъв нелеп начин, но българите просто трябва да променят начина си на мислене, защото иначе България е за никаде  [confused]
I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен Diablos

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 799
  • Пол: Мъж
  • Poesis=mc^2...
Re: Една забележка...
« Отговор #4 -: Юли 19, 2007, 15:43:44 pm »
Мда, поради същата причина аз чета/гледам само спортните новини от известно време насам^^
И споделям мнението на Elfata за позитивното мислене :]
Да не говорим, че
"www.stih4e.com
за романтичните
forum"
и под него такива грозни гледки... Отблъскващо е, а нали уж идеята е да се разведряваме чрез форума?
А вечерта ще дойде изведнъж.
Косата си над мен ще разлюлее.
Под напора на изненадан дъжд,
аз, несъгласна, ще вървя след нея,

където няма студ. И няма зной.
Напред ще е отворен само мрака.
И оня, безконечния покой,
притихнал като хищник във листака.

Под мен светът ще си остане цял,
с горите и поляните зелени.
И всяка пролет вятър полудял
в тревите бос ще тича вместо мене.

И все така ще идва утринта
със птича песен-хубава и вечна.
А хората ще тръгват с лекота
да покоряват пъти

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Една забележка...
« Отговор #5 -: Юли 20, 2007, 09:10:36 am »
Мда, поради същата причина аз чета/гледам само спортните новини от известно време насам^^
И споделям мнението на Elfata за позитивното мислене :]
Да не говорим, че
"www.stih4e.com
за романтичните
forum"
и под него такива грозни гледки... Отблъскващо е, а нали уж идеята е да се разведряваме чрез форума?

 [a taka]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Една забележка...
« Отговор #6 -: Юли 20, 2007, 16:53:47 pm »

Имаше една мисъл ( не мога да цитирам правилно, но горе долу...... ) "Няма да участвам в кампании против тероризма, но ако направите такава за световния мир - поканете ме!"
Някой друг беше казал, че оптимиста е неспособен да вижда реалноста. Това, че си слагаме капаците пред очите, означавали, че всъщност проблема не съществува ? Ще отвръщаш глава от грозните снимки, до тогава, когато не застанеш на пътя пред смачканите ламарини. И тогава пак ще затваряш очи с надежда, която ще се изпарява в момента, когато пак ги отвориш. Тогава ще искаш да покажеш на всички тази грозна картина, която си видяла, защото не всичко в този живот е цветно.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Re: Една забележка...
« Отговор #7 -: Юли 20, 2007, 22:25:21 pm »

Имаше една мисъл ( не мога да цитирам правилно, но горе долу...... ) "Няма да участвам в кампании против тероризма, но ако направите такава за световния мир - поканете ме!"
Някой друг беше казал, че оптимиста е неспособен да вижда реалноста. Това, че си слагаме капаците пред очите, означавали, че всъщност проблема не съществува ? Ще отвръщаш глава от грозните снимки, до тогава, когато не застанеш на пътя пред смачканите ламарини. И тогава пак ще затваряш очи с надежда, която ще се изпарява в момента, когато пак ги отвориш. Тогава ще искаш да покажеш на всички тази грозна картина, която си видяла, защото не всичко в този живот е цветно.
Виждам, че изобщо не си схванал насоката на поста ми..... За да не се самоцитирам и повтарям - прочети го пак, осмисли го и тогава пак се върни  [lol] Идеята не е да се игнорира проблема.... Идеята е да се смени начина на мислене ;)
I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Една забележка...
« Отговор #8 -: Юли 23, 2007, 14:13:33 pm »
евалата, напълно подкрепям това, което си написала по горе.... :)
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Една забележка...
« Отговор #9 -: Юли 23, 2007, 22:47:37 pm »
Аз също подкрепям написаното от Елфата.
Позитивното мислене носи след себе си добро и обратно.
:)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Re: Една забележка...
« Отговор #10 -: Юли 24, 2007, 22:33:30 pm »
Еми радвам се, че ме подкрепяте и никога не забравяйте да мислите позитивно :)
I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Една забележка...
« Отговор #11 -: Юли 24, 2007, 23:30:46 pm »
Медала има две страни и колкото и да не ни се иска, живота има и своята черна страна. Защо да не наричаме нещата с истинските им имена ? Аз лично никога не бих казал на черното - бяло. В никакъв случай това не ме прави черноглед. Даже тези, които ме познават, знаят, че съм доста позитивно настроен.
Доста мислих, и мамка му и прасе, не можах да го измисля как да се представи позитивно картината на хилядите убити по пътищата.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Re: Една забележка...
« Отговор #12 -: Юли 25, 2007, 22:38:20 pm »
Много мислене... нищо работа  [lol] ....

@ метеор - въпросът не е да се представи позитивно картинката с умрелите на пътя, а да се представи позитивно това как шофьорите да пазят както своя живот така и този на другите :) Ако кажеш на някой да не прави нещо, защото може да му се случи нещо лошо ( като например да умре - размазана глава, кръв.... )  - това поражда у него страх.... негативна емоция, която предизвиква негативна енергия първоизточник на негативните случки.... ;) Това е НАЧИН НА МИСЛЕНЕ :)
На мен тези гледки не ми понасят и предпочитам да не ги гледам ;) Но това вече си е лично мое решение :)
Ако например искаш България да се оправи - това никога няма да стане ако хората си мислят "Оф тука е много зле, няма оправия, страшна мизерия и става все по-зле, а сега от ЕС как ще ни го ............... не е истина!" Защо? Еми отговори си сам  :p
I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен Dumpster

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 559
Re: Една забележка...
« Отговор #13 -: Юли 26, 2007, 13:30:28 pm »
Аз не знам какво да кажа... стоя, гледам, мигам и имам чувството, че този пост съм го писал аз - напълно споделям мисълта ти - 100%. Поздравявам те, че имаш сили да защитаваш тази идея. На мен ми е трудно, коства ми много и много съм се натровил от това. МНОГО МНОГО МНОГО се радвам, когато виждам някой не само да харесва идеята, а и да я отстоява!!! Еми ЕВАЛА мацка от твоята клавиатура в божия дисплей!

Неактивен TallyWeijl

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2200
  • Пол: Жена
  • It feel's like I'm fallin' I'm fallin' I'm fallin'
Re: Една забележка...
« Отговор #14 -: Юли 26, 2007, 23:51:31 pm »
... от твоята клавиатура в божия дисплей!
[xa xa xa xa xa xa] [plqs plqs]