Автор Тема: Да живееш,какво е това?  (Прочетена 5268 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #15 -: Юни 26, 2007, 06:48:14 am »
Проклятие !
Самият факт, че човек рано или късно умира....значи е проклятие....
Ако живееше вечно, тогава бих казал че е удоволствие....Защо живеем....да постигнем нещо ?
дори и така да е....какво от това....след като удари камбаната, после нека хората те помнят....
ха ха ха.....пълни дивотии....
Дори да постигнеш нещо в този живот, ходи виж после как хората му се радват на него....Не можеш....
Освен ако Господ или който и да е там, не ти позволи да надникнеш от небето....
ПОСТИЖЕНИЯТА, НЕ МОГАТ ДА СЪЖИВЯТ ЧОВЕКА !


Ако живеем вечно ще изгубим тръпката.Не ми допада идеята да знам ,че имам още толкова много ,до безкрайност.Напротив ,като знам че утре няма да е същото,няма да съм млада и да правя неща,които днес мога,по ми е сладко .
За мен живота е и изпитание,и наслада,и изпит,и борба ,и толкова много красиви неща.
От всичко по малко,но си струва и заради хубавото ,и заради другото. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Rocka_Rola

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 392
  • Пол: Мъж
  • "Amused itself to death"
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #16 -: Юни 27, 2007, 06:26:12 am »
както всичко в природата ,така и човека си има начало и караи,това е наспълно естествено така ,че ням старшно всичко е наред :) дето се вика и червеите трябва да ядат :)
"There's someone in my head   but it's not me ..."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #17 -: Юни 27, 2007, 19:48:49 pm »
Проклятие !
Самият факт, че човек рано или късно умира....значи е проклятие....
Ако живееше вечно, тогава бих казал че е удоволствие....Защо живеем....да постигнем нещо ?
дори и така да е....какво от това....след като удари камбаната, после нека хората те помнят....
ха ха ха.....пълни дивотии....
Дори да постигнеш нещо в този живот, ходи виж после как хората му се радват на него....Не можеш....
Освен ако Господ или който и да е там, не ти позволи да надникнеш от небето....
ПОСТИЖЕНИЯТА, НЕ МОГАТ ДА СЪЖИВЯТ ЧОВЕКА !


Ако живеем вечно ще изгубим тръпката.Не ми допада идеята да знам ,че имам още толкова много ,до безкрайност.Напротив ,като знам че утре няма да е същото,няма да съм млада и да правя неща,които днес мога,по ми е сладко .
За мен живота е и изпитание,и наслада,и изпит,и борба ,и толкова много красиви неща.
От всичко по малко,но си струва и заради хубавото ,и заради другото. :)
От къде знаеш,че,ако живеем вечно няма да има друга,дори по-хубава тръпка? :) Друг е въпроса,че,ако бе възможно това нашата планетка отдааавна да се беше пренаселила.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #18 -: Юни 27, 2007, 22:45:38 pm »
Много мрачно гледате на нещата. Защо трябва да е състояние преди смъртта? Защо смъртта да не е състояние след живота? Човек не се ражда, за да умре...и нищо не се прави, за да изчезне...прави се, за да има постигне нещо, прави се с цел. Затова живееш. Това е да живееш. Правиш го, за да постигнеш нещо.
А ако не постигнеш нещо,значи ли че не си живял?
Не, но пък означава, че няма да остане нищо след теб...
Е да,ама темата не е за това какво остава или не след теб. А и иначе,какво остава? Колко време? Ще те помнят някоя и друга година най-близките и какво? Хората,които се помнят дълго се броят на пръсти почти. Значи ли това,че огромната част от човечеството не е живяла никога? :)
Означава, че само 1-2 човека ще те помнят, а те като умрат - никой. Не, не значи, че огромна част от човеството не е живяла никога, защото тя така или иначе гради нещо...Страшно много хора изграждат нещо...Но те ще бъдат забравени, защото просто не са изпъкнали.  :)

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #19 -: Юни 27, 2007, 23:28:36 pm »
Мисля, че в една от темите беше поставен въпроса..." Дали, ако едно дърво падне в гората и никой не го чуе не означава, че то не е паднало" (цитата е по памет). И един друг цитат от един филм, който аз лично много харесвам..." Боговете ни завиждат за това че умираме, защото мисълта, че всеки миг може да ти е последен го прави уникален и неповторим..." (също по памет). Не се наемам да дам еднозначен и изчерпателен отговор на въпрос, на който  хилядолетия никой не е успял да отговори, но според мен хубавите и красиви неща(не става дума за материалното, а за чисто духовното) в живота на всеки човек осмислят и дават пълнота, завършеност и цялост на съществуването му.
ПП: не ангажирам никой с мнението си, просто го представям възможно най-синтезирано в писмена форма. Мерси!

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #20 -: Юли 02, 2007, 10:17:45 am »
Проклятие !
Самият факт, че човек рано или късно умира....значи е проклятие....
Ако живееше вечно, тогава бих казал че е удоволствие....Защо живеем....да постигнем нещо ?
дори и така да е....какво от това....след като удари камбаната, после нека хората те помнят....
ха ха ха.....пълни дивотии....
Дори да постигнеш нещо в този живот, ходи виж после как хората му се радват на него....Не можеш....
Освен ако Господ или който и да е там, не ти позволи да надникнеш от небето....
ПОСТИЖЕНИЯТА, НЕ МОГАТ ДА СЪЖИВЯТ ЧОВЕКА !

За първи път не съм съгласна със скорпиончето.

Животът не е проклятие, той е пътешествие. Всеки среща трудности по пътя си, всеки среща пречки и проблеми. Те каляват духа ни. Живеем, за да се самоусъвършенстваме, за да достигнем мечтите си и да се опитаме да се преборим със страховете си. Животът има смисъл, той е в пътуването. По пътя има много мрачни отбивки, но и някои слънчеви места  :)

Скорпионче, постиженията не могат да съживят човека, но могат да го направят безсмъртен в сърцата на хората  :)
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен last_unicorn

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 964
  • Пол: Жена
    • профил в myspace.com
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #21 -: Юли 02, 2007, 10:28:11 am »
ами че той отговора на въпроса одавна измислен - всеки се ражда с цел и тя е ясна - да поддържа биологичния си вид. колкото и да не ми звучи възвишено за това се раждаме, не сме по-различни от нищо друго в природата. това ни е биологично зададената цел. от там нататък как ще си живееш живота определя какво е той за теб - дали ще го посветиш в това да помагаш на други хора, дали ще си го осмисляш като доставяш удоволствие на себе си и другите безброй начини да си го изживееш. един човек не може да промени света, но може да даде цел на живота си опитвайки се.
"Да живееш, какво е това?" -  да живееш си е да живееш, защо трябва да е нещо друго?
любимия ми цитат по този е повод е на Бъгс Бъни - Не вземай живота твърде на сериозно, и без това няма да се измъкнеш жив от него  :) [lol]
And you can't fight the tears that ain't comming Or the moment of truth in your lies

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #22 -: Юли 06, 2007, 14:43:34 pm »
ами че той отговора на въпроса одавна измислен - всеки се ражда с цел и тя е ясна - да поддържа биологичния си вид. колкото и да не ми звучи възвишено за това се раждаме, не сме по-различни от нищо друго в природата. това ни е биологично зададената цел. от там нататък как ще си живееш живота определя какво е той за теб - дали ще го посветиш в това да помагаш на други хора, дали ще си го осмисляш като доставяш удоволствие на себе си и другите безброй начини да си го изживееш. един човек не може да промени света, но може да даде цел на живота си опитвайки се.
"Да живееш, какво е това?" -  да живееш си е да живееш, защо трябва да е нещо друго?
любимия ми цитат по този е повод е на Бъгс Бъни - Не вземай живота твърде на сериозно, и без това няма да се измъкнеш жив от него  :) [lol]

Ще кажа само-евала. :) Живота си е точно това. Колкото и да се опитваме да му придадем друго значение,той не е нищо повече от продължаване на биологичния вид, и само това е и смисъла му.Останалото са си странични ефекти от живеенето.:)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #23 -: Юли 08, 2007, 13:25:21 pm »
 [lol]Хихихи,странични ефекти ,а?Както се казва бонуси имаме покрай поддръжката на биологичният вид . [lol]Ама си струва и заради тях .А и поддържането на биологичният вид не е чак толкова гадна задачка. [inlovee]Особено като видиш как плодовете на труда ти растат с всеки изминал час и минута и се гордееш с това.Децата-това май е смисъла.Може да гледам едностранно,но това за мен е начин да покажа че не съм се родила напразно и ще оставя след себе си достойно попълнение. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #24 -: Юли 08, 2007, 14:43:50 pm »
[lol]Хихихи,странични ефекти ,а?Както се казва бонуси имаме покрай поддръжката на биологичният вид . [lol]Ама си струва и заради тях .А и поддържането на биологичният вид не е чак толкова гадна задачка. [inlovee]Особено като видиш как плодовете на труда ти растат с всеки изминал час и минута и се гордееш с това.Децата-това май е смисъла.Може да гледам едностранно,но това за мен е начин да покажа че не съм се родила напразно и ще оставя след себе си достойно попълнение. :)
За теб достойно,за други не. :) Ние просто сме най-развитата форма на живот на земята..или и това дори може да се оспори. :) По същество сме си животни и не сме нищо повече от всяко едно по отношение на смисъла и целта на живота ни.Е,малко по-разумно и с опит за по-осъзнато гледаме на нещета,но сме си просто един от животинските видове.

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #25 -: Юли 08, 2007, 15:19:46 pm »
Проклятие !
Самият факт, че човек рано или късно умира....значи е проклятие....
Ако живееше вечно, тогава бих казал че е удоволствие....Защо живеем....да постигнем нещо ?
дори и така да е....какво от това....след като удари камбаната, после нека хората те помнят....
ха ха ха.....пълни дивотии....
Дори да постигнеш нещо в този живот, ходи виж после как хората му се радват на него....Не можеш....
Освен ако Господ или който и да е там, не ти позволи да надникнеш от небето....
ПОСТИЖЕНИЯТА, НЕ МОГАТ ДА СЪЖИВЯТ ЧОВЕКА !


Както всяко фактическо състояние животът има два елемента - материален и духовен. И ако се родиш, живееш 70 години и издъхнеш, значи материалният елемент на съществуването ти се е изчерпал. Но ако се родиш, живееш 70 години, някъде между които напишеш "Под игото" и след това умреш, а в последствие Н броя поколения израстват, четейки и донякъде възприемайки твоите идеи, прости ми, но по-съществената част от съществуването ти си СЪЩЕСТВУВА. А ако оставиш и дете, то тогава и материалният елемент на съществуването ти не може да се нарече изчерпан. А ако не оставиш нито дете, нито книга, нито поне един добър спомен, замисли се не си ли бил всъщност 70 години в безсъзнание и дали това, в което всъщност си участвал 70 години може да се нарече живот.

Нихилизмът ти е повече от ненужен. Не си разхищавай времето с подобен род жалки и пораженчески мисли.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен nMz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • Усмихни се ! Утре ще е по-лошо !
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #26 -: Юли 21, 2007, 17:31:01 pm »
Да кажем , че живота е едно пътшествие от точка А до точка Б.По време на пътя ние трябва да разберем отговора на въпросите "Защо живея ?" , "Какъв е смисълът на моя живот ?" , "С каква цел съм тук".Ако разбереш отговорите на тези въпроси ще разбереш и защо си живял ... Според мен хората се раждат за да разберат отговорите на тези въпроси , но малцина успяват :)
Ако ти се даде мечта , то непременно ще ти се даде и възможност за осъществяването й !

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #27 -: Юли 21, 2007, 17:41:39 pm »
Да кажем , че живота е едно пътшествие от точка А до точка Б.По време на пътя ние трябва да разберем отговора на въпросите "Защо живея ?" , "Какъв е смисълът на моя живот ?" , "С каква цел съм тук".Ако разбереш отговорите на тези въпроси ще разбереш и защо си живял ... Според мен хората се раждат за да разберат отговорите на тези въпроси , но малцина успяват :)
Хич даже не се раждат за да търсят отговори на каквито и да било въпроси. Това,че ги търсим или търсят е последствие от способността ни да разсъждаваме. Както се ражда едно коте,не за да намира отговори на подобни въпроси за живота,така и човека.

Неактивен last_unicorn

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 964
  • Пол: Жена
    • профил в myspace.com
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #28 -: Юли 21, 2007, 17:42:26 pm »
аз пък си мисля, че вместо да се чудиш защо живееш, по-добре направо да живееш, иначе може да го пропуснеш някак самия процес :)
And you can't fight the tears that ain't comming Or the moment of truth in your lies

Неактивен nMz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • Усмихни се ! Утре ще е по-лошо !
Re: Да живееш,какво е това?
« Отговор #29 -: Юли 21, 2007, 17:54:40 pm »
Хич даже не се раждат за да търсят отговори на каквито и да било въпроси. Това,че ги търсим или търсят е последствие от способността ни да разсъждаваме. Както се ражда едно коте,не за да намира отговори на подобни въпроси за живота,така и човека.

Котето няма дадености да търси тези отговори :) Ако ги имаше , може би и то щеше да търси отговорите ... никой не може да каже със сигурност ...

П.П. Не съм казвал , че е задължително да се разберат отговорите.Просто ако ги разбереш ще разбереш и защо си живял :)
Ако ти се даде мечта , то непременно ще ти се даде и възможност за осъществяването й !