Автор Тема: Корени  (Прочетена 3397 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Корени
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2006, 22:32:35 pm »
tuik радвам се, че съм успяла да те развеселя ;)

Приеми го, че търся нещо по-височко от един "котлон и как се опарих на него" [lol] Пък и нека хората предлагат примери за абсолютно добро и зло ... по принцип понятията трябва да минат проверка, преди да са издържани откъм истина ;)
Пък и какво лошо всеки да си пофантазира философски какво точно е абсолюта в тези понятия ;)

А за психодеспансера - спокс, в четвъртък имам лекции до 4ти км  :p [lol] [confused] [confused] [confused]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Корени
« Отговор #46 -: Ноември 06, 2006, 08:19:21 am »
лошото в това да нахраниш гладен е че не можеш да нахраниш всички гладни.защото храниш един а другия остава гладен,лошо е за него,защото можеше той да е нахранения ама не е  и обратното важи със същата сила.
И кое от изброените прави делото на нахранването на гладния зло дело ? Всичко , което си посочил са съвсем други дела , които не са следствие от това нахранване , те дори не са и дела , а причини :). Когато извършваш зло , то се характеризира с зла последица , така го съди и закона - осъжда деянието и последиците от него . Когато нахраниш гладен , последицата е ,че има един гладен по-малко , това е единствената последица от това деяние.
« Последна редакция: Ноември 06, 2006, 08:25:47 am от D`Eva »

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Корени
« Отговор #47 -: Ноември 06, 2006, 14:07:16 pm »
Дева когато нахраниш гладен това означава че го учиш на просия, когато има начин човек да е сит без да трябва той сам да се погрижи нуждите си ти не му правиш добро... Така че съжалявам, но примера ти е неточен и глупав...
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Корени
« Отговор #48 -: Ноември 06, 2006, 15:59:35 pm »
Ако храниш гладно бездомно куче, ти удължаваш живота му - с други думи възможността му да сее бяс, бактерии, бацили, паразити, да хапе и вие и т.н. За мен това не е благородно дело, а дело на човек, неосъзнаващ последствията от постъпките си. Истински благородният човек прибира кучето вкъщи, обезпаразитява го, слага му каишка, връзва го в двора си и се грижи всеки ден за него. Почти същото е и с хората, единичното решаване на проблема не е благородство, а замазване на очите, с тази разлика, че невинаги ти е по силите да принесеш нещо за решаването на проблема като цяло. И тогава правиш каквото можеш...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Корени
« Отговор #49 -: Ноември 06, 2006, 19:11:09 pm »
Дева когато нахраниш гладен това означава че го учиш на просия, когато има начин човек да е сит без да трябва той сам да се погрижи нуждите си ти не му правиш добро... Така че съжалявам, но примера ти е неточен и глупав...
Чувал ли си за книжниците и фарисеите ? Ако не си , можеш да видиш демонстарция на мисленето им в собствения си пост. Да нахраниш гладен е добро , който и каквото и да е той .Само човек неизпитвал глад може да мисли като теб."Гладен" означава гладен , не означава нито просяк , нито куче ...
Да изкарваш ,че глада е порок и ако някой те нахрани когато си гладен с това те учи на просия е най-тъпото нещо което съм чела .Чудите се какъв роман да измислите за да лепнете в него думите ми , само че това което казвам аз си остава добро , злото е онова което вие дописвате .

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Корени
« Отговор #50 -: Ноември 06, 2006, 19:30:26 pm »
Като нахраниш гладните в Сомалия едва ли ще ги научиш на просия... А пък за кученцата - ние правим зло не като ги храним,а като не ги кастрираме....смятам! :)
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Корени
« Отговор #51 -: Ноември 07, 2006, 12:40:48 pm »
Глада не е порок и аз съм бил гладен и знам какво е... Да в ученическите си години съм карал с един хляб една седмица, но ако някой ми бе предложил да ме нахрани бих го заплюл, го приемам като подигравка като съжаление... Като това лицемерие на същите тези книжарници и фарисей за който говориш, това лицемерие което показват, когато разхвърлят пари и злато на тълпата. Не искам такова нахранване... Запази си храната за друг... Предпочитам да получа шанс да се развивам да изкарвам сам прехраната си... Предпочитам да се науча да ловя риба вместо всеки ден рибарят да ми подхвърля... А ти храни гладните задоволявай съвестта си и мисли как правиш добро, но ти не си вечна и след теб пак ще има гладни и няма да има кой да ги храни... А аз през това време ще се опитвам да давам шанс за развитие на хората да има помагам да намерят себе си, да ги уча да се справят сами... Мисля че така е по добро решение, но всеки има право на мнение... :)
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Корени
« Отговор #52 -: Ноември 07, 2006, 19:50:59 pm »
Боже , луда съм по такива надувки :) плувв , плувв ...плувки
"Аз плюя на ръката
подала къшей хляб
как бих строшил главата
ако не бях тъй слаб :)

Какво си мислят тези?
Оо, някой ден...
животът ще им се оплези
Как тъй ще унижават Мен !!!

Ще видят те като препаша
на гол тумбак чифте пищови
Ахх , мамицата им ще сплаша...
ма, тез комплекси тежки са окови :)




Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Корени
« Отговор #53 -: Ноември 07, 2006, 22:29:28 pm »
ако имаш 5 човека гладни,обаче можеш да нахраниш само 1,кажи ми кой от тях ще нахраниш и защо? И като стане така че нахраниш 1 а оставиш 4 гладни не се ли получава така че правиш добро на 1,а на 4ма правиш зло-защото поне в 5 твои поста съм чел че злото е липсата на добро-и именно по твоята логика излиза че на останалите 4ма заради това че не си им направила добро ,си им направила зло :)

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Корени
« Отговор #54 -: Ноември 07, 2006, 22:55:26 pm »
ако имаш 5 човека гладни,обаче можеш да нахраниш само 1,кажи ми кой от тях ще нахраниш и защо? И като стане така че нахраниш 1 а оставиш 4 гладни не се ли получава така че правиш добро на 1,а на 4ма правиш зло-защото поне в 5 твои поста съм чел че злото е липсата на добро-и именно по твоята логика излиза че на останалите 4ма заради това че не си им направила добро ,си им направила зло :)
А ако имам 5 вселени...малейй ? Ами ако умрат от преяждане ? Ами ако някой гладен земе ,че им се ядоса и ги пребие щото са напуснали партията на гладните и са предатели ...продали са се за една филия хляб на имащите хляб и са зарязали нямащите

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Корени
« Отговор #55 -: Ноември 07, 2006, 23:02:34 pm »
този опит за "дипломатично" измъкване,не отговаря на въпроса ми.Може би пропуснах да  споделя че и доброто и злото,като всички други действия сами по себе си, си имат и противодействия и следствия,че и последствия...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Корени
« Отговор #56 -: Ноември 08, 2006, 00:24:50 am »
Тоя въпрос вече го изясних и не смятам да го обяснявам на всеки новопоявил се в темата ... сори

Неактивен balrog

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3331
  • Пол: Мъж
Re: Корени
« Отговор #57 -: Ноември 08, 2006, 09:01:45 am »
Кое е по-дълбоко вкоренено в нас - доброто или злото

И двете... С течение на времето се вижда, кое ще вземе надмощие...

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Корени
« Отговор #58 -: Ноември 08, 2006, 10:43:27 am »
май само ти си на мнение че си го изяснила...все пак не можем всички да сме на твоето ниво...та викам да го обясниш по подробничко и по простичко,само че внимавай...забелязал съм че като пишеш по дългички изречения и се оплиташ...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Корени
« Отговор #59 -: Ноември 08, 2006, 11:50:43 am »
На всяко действие съответства противодействие - равно по големина и противополжно по посока ...не с отрицателен знак , а с противоположна посока ..значи правиш добро - съответно получаваш равно по големина и противоположно по посока добро . Това е закон нали знаеш и е единственото следствие от всяко действие . Така че твърденията , че ако нахраня някой ще предизвикам някакви други действия различни от извършеното от мен са невярни .