Автор Тема: Митологията на изневярата  (Прочетена 528 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8563
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Митологията на изневярата
« -: Ноември 02, 2005, 08:47:09 am »
Бракът ни се ражда без бодли, но после някои от нас си слагат таралеж в гащите
   
   Мит първи. “Изневярата винаги означава секс”
   В действителност далеч не винаги съпружеската измяна цели секс с друг партньор. Много често мъжете и жените се надяват чрез извънбрачната връзка да намерят това, от което са лишени в законния си брак – разбиране, възхищение, загриженост. Дори когато любовниците имат вече и сексуална връзка, те са привлечени не толкова от сексуалното удоволствие, колкото от желанието да постигнат максимална близост помежду си.
   
   Мит втори. “Склонността към изневярата е черта на характера”
   По същия начин по-рано обществото се е отнасяло към алкохолизма, смятайки го за проява на слабост на характера. По-късно стана ясно, че това съвсем не е вярно. Множество изследвания доказват, че ако родителите са си изневерявали, то по същия път някога тръгват и техните деца. Явно, че става дума за поведенчески модел.
   
   Мит трети. “Изневярата лекува”
   В много изследвания се прокрадва мисълта, че любовните извънбрачни интрижки позволяват на съпрузите да получат това, от което са лишени в семейството (пълноценна сексуална връзка, по-лесно преживяване на кризата на средна възраст и т.н.). Това обаче е опасно заблуждение.Извънбрачната връзка може не само да увеличи количеството и да повиши качеството на сексуалните ни контакти, но да ни донесе като неочаквана зестра някоя болест, предавана по полов път, която да съсипе и здравето, и брака ни. Изневярата може да поукраси съпружеският ни живот, но може и да съсипе семейството ни. Според социолога Франк Питман, при 65 на сто от случаите измяната води до развод.
   
   Мит четвърти. “Изневярата е безобидна”
   Съпружеската измяна се описва в розови тонове в множество филми, превърнали се в класика на световното кино. В живота обаче изневярата унищожава взаимното доверие и уважение между съпрузите.Тя разрушава семейството и кариерата ни (спомнете си само за президента Бил Клинтън, който едва не загуби своя пост, заради връзката си с една практикантка в Белия дом).
   
   Мит пети. “Той (тя) никога и нищо няма да научи”
   Само че самите изневеряващи се издават. Връзката им извън брака неизбежно проличава в отношението им към законния партньор. Той, от своя страна, сякаш се сдобива с шесто чувство, че нещо не е наред, че сме се променили, че нещо крием. Трудно е да водим двойствен живот, колкото и великолепни актьори да сме, и няма начин това да не се отрази на брака ни.


Цитат
източник triada.bg







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен crystal

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 546
  • Пол: Жена
  • What you don't know you can feel it somehow
Re: Митологията на изневярата
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2005, 09:24:21 am »
тук прочетох нещо много интересно:
"В действителност далеч не винаги съпружеската измяна цели секс с друг партньор. Много често мъжете и жените се надяват чрез извънбрачната връзка да намерят това, от което са лишени в законния си брак – разбиране, възхищение, загриженост. Дори когато любовниците имат вече и сексуална връзка, те са привлечени не толкова от сексуалното удоволствие, колкото от желанието да постигнат максимална близост помежду си."
Мислите ли, че са прави? Не ми се ще да го вярвам това. Че то ще се окаже, че в половината от познанствата ми с женени приятели, аз играя роля на любовница. !!! потресена съм! А аз мислех, че съм невинно дете  [намиг] [think] [намиг]
ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА СИ ИМА ПРИЧИНА

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Митологията на изневярата
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2005, 14:08:58 pm »
 :toofunny:Кристъл,не го приемай така!Спокойно.Автора май леко се е заблудил.
А към мит 3 мога да добавя,че освен някоя болест(което не е задължително,разбира се-има си предпазни средства и ако има и малко акъл в главата ,може да се избегне),по-скоро инфаркт може да получи изневеряващият(да не би някой да го види и да си има после проблеми със законната половинка) [намиг] [намиг]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Re: Митологията на изневярата
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2005, 15:16:10 pm »
Интересно четиво! :)
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...

Неактивен BlackEyes

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 507
Re: Митологията на изневярата
« Отговор #4 -: Септември 05, 2006, 02:50:02 am »
Гледам и не вярвам на очите си-с теб е друга някаква жена.
Гледам и на ум крещя на себе си "Не е истина!"
Кажи ми ти!
Вярвах че съм всичко във живота ти, в любовта ти убедена бях.
Евтини лъжи си ми говорил ти, как не го разбрах, кажи ми ти!
И няма нищо истинско във тебе.
Истината е, че си лъжа!
С мене просто си отбивал време.
Кажи ми как можа!...

Неактивен uNiKaT

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 545
  • Пол: Жена
  • Justify my love
    • RIVAMODELS
Re: Митологията на изневярата
« Отговор #5 -: Септември 05, 2006, 11:15:31 am »
Абе не знам кви митове и заблуди има ама аз изневярата категорично не я приемам....  [sradlio2] Така че ако някой тръгне да ми се оправдава с тия да си ходи вкъщи.......  [toi e] [toi e] [toi e]
Обикновените хора не разбират необикновените неща!

Неактивен ivalenny

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1376
  • Пол: Жена
  • ~Следвам само сърцето си!~
Re: Митологията на изневярата
« Отговор #6 -: Септември 05, 2006, 12:16:10 pm »
И аз съм така каквато и да е причината направи ли го веднъж,простиш ли му значи ще го направи след време отново....Да си ги нямаме тия извинения от сорта на "Бях пиян","Обичам те не исках да те нараня".....дрън дрън...Да си мислил мойто момче имаш си глава на раменете и толкоз.

Не я приемам макар че съм прощавала и то беше само един път ...после го оставих...