Автор Тема: Абортът убийство ли е?  (Прочетена 17356 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sadness_MASTER

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 447
  • Пол: Мъж
  • I'm still alive...
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #75 -: Септември 16, 2006, 23:43:48 pm »
Абе,какво се правите на свръх разбиращи и знаещи? Законите ги пишат със сигурност по-умни от нас хора.Тоя въпрос или проблем е обсъждан много повече отколкото ще бъде тук и от мноооого по-големи умове. Те са решили,преценили и каквото и да е там,че аборта до 3-тия месец не е убийство.
 И като сте чак толкова загрижени за това дали ще сте категоризирани като убийци и не щете да "убиете" купчина безмозъчни и изобщо без нервна система дори клетки,ми... тогава не пийте и лекарства при грип.Ми,че вие убивате бедните вирусчета,които също имат право на живот. Не си мийте и ръцете,по тях има микробчета,които също имат право на живот.Пу,дано не открият и лек срещу СПИН-а,ми и тея вирусчета имат право на живот. За месоядните няма да споменавам. Ще кажете-Да,ама те не са хора. И какво от това,а и от де знаете,че след 30 милиарда години няма да еволюират,до нещо много по-висше или по-качествено (в духовен и какъвто и да е смисъл) същество?
 Имало чакащи осиновители. А това,че има много повече чакащи да ги осиновят,то не е важно.Да не говорим,че идиотската процедура по осиновяване е мнооого дълга,тежка и още не знам каква да я нарека и ,че това евентуално късметлийче,дето  се канят да осиновят може да е станало рекордьор по дълголетие чакайки го или,че няма да е диживяло и то не е важно.Да не говорим,че шанса да го осиновят е почти ,като да удариш шестица от ТОТО-то.Ама карай бе,то пък може да има късмет. Е..вярно,има я думичката "може" ама какво от това,аз пък,няма да съм убийца.Ша му дам шанс да се помъ..а да поживее де. Ама той пък живота и без това си е тежък,че дори и мъка,ми,че кво тогаз? Ша го цвък... ааа,тва де родя.То е чудо бе,дар от бога,аз мога ли да решавам вместо него? Е,ама трудно щяло да е,че и невъзможнмо дори.Невъзможни неща няма.Да.Ауу,ама аз пък съм на 15 само...мали...ми,че то ли мен ще гледа,аз ли него,абе...ша го родя.Трябва.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #76 -: Септември 17, 2006, 00:06:16 am »
Седнес, в десетката  [a taka]
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #77 -: Септември 17, 2006, 00:08:11 am »
Ахх , отново клишето с "тези дето пишат законите са по-умни" ...нима? Сега трябва да кажа ,че има страни в които абортите са забранени , нооо ...може би ти ще ми кажеш ,че онези "по-умни" законодатели са по-тъпи от нашите "умни" законодатели ...все едно не се сблъскаваме непрекъснато с недообмислени и тъпи закони Хъхъхъхъ
Примера ти с болестите няма да го коментирам поради безмерната му глупост и цинизъм
« Последна редакция: Септември 17, 2006, 00:11:21 am от D`Eva »

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #78 -: Септември 17, 2006, 00:10:59 am »
Дева, изключи първия абзац от мнението на мастъра и коментирай следващия го.

Редакция: Аха, щото бил циничен, нямало да коментирате, така ли? Ами цинизъм е и раждането на дете, което не е желано, цинизъм е и отглеждането на такова дете, а още по-голям цинизъм е да подхвърлиш като изпозлвана носна кърпа въпросното дете в някой дом за сираци.
« Последна редакция: Септември 17, 2006, 00:13:21 am от stranger »
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #79 -: Септември 17, 2006, 00:28:44 am »
Днес някой гледа ли "Море от любов" ? Там наяве се демонстрира това за което говорим тук . Случаят беше следният : Момче на около 20 години изоставено от майка си след раждането му и преминало през 8 домове за сираци , случайно узнало че има братя . Чрез предаването търси по-големият си брат . По-големият му брат израснал в семейството се появи ...и какво се оказа . Разликата е просто главобиеща :) Единият израсъл по домовете беше като ...нали знаете онази верига илюстрираща еволюцията на човека та...големият брат беше в началото на веригата а този дето израсъл по домовете в края и . По думите на момчето семейството му не е от бедните , но брата отгледан от това семейство демонстрираше как човека може да си остане кроманьонец . По вашата логика това момче /доста интелигентно и видимо доволно от постигнатото в живота си/ би трябвало да стане жертва на аборт , тъй като майката тогава е преценила ,че не може да има дете точно сега ...Слава Богу , че по някаква щастлива случайност е избрала "по-жестокото" според вас решение и е дала някакъв шанс на детето си ...който пък шанс взел ,че се оказал много по-добър от шанса на брат му - отгледан с майчина любов и грижи.
« Последна редакция: Септември 17, 2006, 00:31:17 am от D`Eva »

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #80 -: Септември 17, 2006, 00:40:26 am »
Смешно ми е когато чета как си противоречиш. Помниш ли как преди време се опитваше да ме убедиш, че на улицата* не се става човек?

Пръсти, звезди, очи...


*улица - място, заклеймено от теб като невъзможно да даде нещо повече от семейството, обхващаше всичко, което не се заключва между четири стени с табелка на вратата, изобразяваща някаква фамилия.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #81 -: Септември 17, 2006, 00:42:17 am »
Аз опитвах да убедя , че семейството е от голямо значение ...но както винаги си гледаш носа нали?Семейство не винаги са майка и баща , може да са баба , дядо , ...може да са хора с които нямаш никаква кръвна връзка ...ся не ми се дава определение за семейство ...с какъвто живееш - такъв ставаш - тва противоречи ли на предишните ми твърдения ? Или противоречи на теснотията в твоето еднопосочно мислене.
« Последна редакция: Септември 17, 2006, 00:45:30 am от D`Eva »

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #82 -: Септември 17, 2006, 00:46:40 am »
Опитваше се доста повече, но нека не променяме темата.

Няма котка, която да не пада по гръб. Приеми го  [fen]

Редакция: Хубаво е когато променяш мнението си и си измиваш ръчичките с небрежността ми да не те цитирам точно.
Казах вече каквото имам да казвам, а и самата ти си го потвърждавала, така че не се опитвай да блестиш пред някого :)
« Последна редакция: Септември 17, 2006, 00:52:44 am от stranger »
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #83 -: Септември 17, 2006, 00:52:27 am »
Шанса да имаш семейство на улицата е нищожен , но дори и нищожен е шанс , когато не съществуваш ти се отнема и този нищожен шанс . Животът и възникването му е достатъчно чудо за да е кощунство да му посягаш /особено с такива мотиви които се посочват тук/


п.с : Светът наистина е тръгнал към самоунищожение ..жалко , много жалко .Свободата на избор и кривото"свободомислие" са станали по-ценни от живота
« Последна редакция: Септември 17, 2006, 00:57:42 am от D`Eva »

Неактивен sadness_MASTER

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 447
  • Пол: Мъж
  • I'm still alive...
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #84 -: Септември 17, 2006, 01:05:03 am »
Ахх , отново клишето с "тези дето пишат законите са по-умни" ...нима? Сега трябва да кажа ,че има страни в които абортите са забранени , нооо ...може би ти ще ми кажеш ,че онези "по-умни" законодатели са по-тъпи от нашите "умни" законодатели ...все едно не се сблъскаваме непрекъснато с недообмислени и тъпи закони Хъхъхъхъ
Примера ти с болестите няма да го коментирам поради безмерната му глупост и цинизъм
Ама си предвидима....
Та,за законите и умните.Ми да,по-умни са.Това,че законите не са идеални,или,че са идеални за определни цели,не значи,че тези които са ги писали не са достатъчно умни. В еди идиния случай става дума за гледна точка,а в другия за нежелание да бъде написан закона по определн начин.Но тука не иде реч за проблемите в законите на нашата държавица или на която и да е.Макар,че съм сигурен,че държавите в които абортите са забранени са много по-малко от тези в които са разрешени.Пък за мусюлмански страни изобщо не ми се говори.
 А доколкото до болестите,няма смисъл да обяснявам,че съм нарочно толкова краен.Аз просто обичам да давам крайни примери.И върху това кое нещо или същество и доколко има право да съществува може да се говори много,но не това е темата в случая.
Днес някой гледа ли "Море от любов" ? Там наяве се демонстрира това за което говорим тук . Случаят беше следният : Момче на около 20 години изоставено от майка си след раждането му и преминало през 8 домове за сираци , случайно узнало че има братя . Чрез предаването търси по-големият си брат . По-големият му брат израснал в семейството се появи ...и какво се оказа . Разликата е просто главобиеща :) Единият израсъл по домовете беше като ...нали знаете онази верига илюстрираща еволюцията на човека та...големият брат беше в началото на веригата а този дето израсъл по домовете в края и . По думите на момчето семейството му не е от бедните , но брата отгледан от това семейство демонстрираше как човека може да си остане кроманьонец . По вашата логика това момче /доста интелигентно и видимо доволно от постигнатото в живота си/ би трябвало да стане жертва на аборт , тъй като майката тогава е преценила ,че не може да има дете точно сега ...Слава Богу , че по някаква щастлива случайност е избрала "по-жестокото" според вас решение и е дала някакъв шанс на детето си ...който пък шанс взел ,че се оказал много по-добър от шанса на брат му - отгледан с майчина любов и грижи.
Изключения има,да.И шестици от ТОТО-също.
Но аз вече казах,по тази логика (че видиш ли аборта може да е лишил света от стойностено човешко същество) не трябва и да се използват презервативи,защото не се знае дали и от кой точно сперматозоид няма да се появи блестящ и щастлив и велик и т.н. човек.
 Въпроса тук е друг-е ли убийство аборта,или не?
Аз пък ще кажа,защо аборта ,или "убийстовото" на едно бъдещо,но не и настящо човешко същество да е убийство,а убийството на пиле да речем да не е,и върху него вие,толкова хуманно или как да го нарека мислещи да не разсъждавате,осъждате,клеймите?

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #85 -: Септември 17, 2006, 02:04:22 am »
Повече от предвидима. Просто кажи нещо и тя ще защитава тезата, че е тъкмо обратното до последна капка кръв. Истински WordWarrior. Иначе няма да се повтарям - аз 15 пъти казах какво мисля за абортите, който го интересува да разгледа темата. Не съм казала, че абортът не е убийство, казвам обаче, че не всяко убийство е нещо лошо. В случая с абортите е така. Не можеш да принудиш човек да стане родител. Въпрос на избор е. Правото на избор трябва да се приема и уважава, а не да ни се набиват разни фалшиви норми за поведение. Дори абортът да е неправилна постъпка, то е лично извървяна крачка. Човекът не е марионетка, кукла на конци, не му е просто заложена репродуктивността като основна цел. Ако беше така щяхме да сме орангутани. Има много начини човек да остави следа зад себе си, детето не  е единствения. Всъщност масата велики хора не са оставили потомство. И Девичке, не бъди по-света от Богородичка, колко живота си избила ти пък развиваш разни теории. Ще ги приема като станеш вегетарианка и когато ти се запие комар го чакаш докато се насмуче и след това даже да му сложиш кръв за изпроводяк.
Единственото нещо, което е по-лошо от неграмотността е половинчатата грамотност. Единственото по-лошо нещо от това да не бъдеш родител е да бъдеш лош родител. Ако вярваш в Бог трябва да приемеш, че щом той е довел медицината до там, че абортът да се превърне в рутинна операция, значи е имал нещо предвид.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #86 -: Септември 17, 2006, 02:11:20 am »
А на мен ми е достатъчно да взема кое да е преобладаващо обществено мнение и няма смисъл да чета постовете ви...пише ги из вестниците.

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #87 -: Септември 17, 2006, 05:59:13 am »
Изчетох постовете ви.И ви разбирам.Знам ,че няма как да мислите другояче.Ще мислите по друг начин като ви се случи (не дай си Боже!) или като се сблъскате с това . [confused]
Представете си следната ситуация. :arrow:
Влюбвате се безпаметно в едно момче(говоря за момичетата,щото явно топката е в нащо поле,ние повече май трябва да мислим,изключвам присъстващите) :).Та,влюбвате се ,мили ми момичета ама така че в живота ви е само и единствено Той.Никой друг не съществува.Заживявате заедно ,обичате го много.След време се почват караници,побоища,и пълна мизерия.Никъде не можете да потърсите помощ,отдавна сте скъсали всички връзки с роднини,приятели ,познати.Носите си кръста,защото го обичате неистово.След поредния побой ,решавате че повече няма как да се продължи,няма смисъл.Живота ви е бил на косъм.И бягате.От него да лече.След време разбирате че сте бременна и сега какво?Дали да му кажете или да си премълчите?Не,по-добре развод.Не бихте могли да се върнете там отново,в ада.Да,ама имате брак и адвоката ви казва ,че ако той разбере че сте бременна ,може да ви осъди за решението ви за аборт.Но как иначе се живее?това дете е обречено .Нищо не можете да му предложите,даже не се знае дали и живот бихте му предложили.Та накъде сега?Прехвърляте живота си и се питате къде сбърках,защо така се получи,нямаше ли как да го избегна?Нямаше,да.Изпитание си е и трябва да се превъзмогне.А се е случило,защото сте били на ръба,между живота и смърта и така доста дълго време.Е,нека Бог да ви вини ,няма безгрешни.И вината си е вина.Но знаете едно:Че за да дадеш живот,трябва да си подготвен и физически,и психически,че едно дете трябва да дойде на бял свят когато е желано ,защото само тогава то ще е обичано.Сигурно звучи жестоко,но си е истина.
Спирам дотук .Вие кажете.Били ли сте на ръба?И как ви се вижда едно невинно същество да е с вас там ,на ръба на пропаста? [confused]

Прав(а) си."как ви се вижда едно невинно същество да е с вас там,на ръба на проластта?".За мен отговора на този въпрос от  от всяка гледна точка,морална,етична,социална ,философска,е само един.А той е.АБОРТЪТ Е ПО МАЛКОТО ЗЛО.При ситуациий подобни на описаната, това е найдоброто решение.Другото са приказки и добри пожелания.Животът е такъв,какъвто е.И твърде често ни налага да правим неща,които не бихме искали да правим.
българофил

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #88 -: Септември 17, 2006, 10:47:25 am »
Животът е такъв,какъвто е.И твърде често ни налага да правим неща,които не бихме искали да правим.
Животът е такъв, какъвто си го направиш. The rest is up to you. [think]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен akadya

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 850
  • Пол: Жена
  • And now it's time to think about me!!!
Re: Абортът убийство ли е?
« Отговор #89 -: Септември 17, 2006, 11:08:10 am »
Значи аборта си е чисто убииство.....дори и сега да забременея никога няма да го направя това нещо....независимо дали това ще разруши живота ми занапред и т.н.Тд това което се унищожава е малка част от теб.Едвам преживях (преди 3 години вече ще станат) ,че маика ми направи оборт и то без да се консултира с нас.....Просто си го беше решила....а и в последствие разбрах и че малко след като ме е родила е забременяла с близнаци и ги е махнала пак....бях като жив труп.....никога няма да го разбера това нещо [confused]
Come on and save me..I`m loosing my touch Day after day Cause I miss you so much Come on and save me I`m loosing my mind Waiting and waiting For you to be mine..