Автор Тема: Б. Борисов:  (Прочетена 981 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Б. Борисов:
« -: Февруари 06, 2009, 09:34:32 am »

"Най-големият проблем на България е лошият човешки материал в страната. Каква е основата на населението в момента - 1 млн. цигани, 700-800 хиляди турци, 2.5 млн. пенсионери. Ей това е срещу ГЕРБ. Пенсионерите с цялата си глупост ги води носталгията. Викат си: "Едно време на Хаинбоаз какъв хубав проход направихме. Па имаше един Пешо - ехей какъв хубав беше..." Все едно, че ще се върне младостта. Никога няма да се върне младостта. Обаче това си ги води и под строй отиват да гласуват за Станишев. И вие - милион и половина, дето избегахте... Материалът, дето се явява на избори или от който можем да избираме като кадри, никак не е голям. Лесно е да се каже: "На тебе разчитаме". Ако така ще разчитаме, значи след 1 година ще се издъня и аз".

Как ще коментирате Вие думите на Бойко? Има ли истина? И нормална ли е реакцията на другиет политически партии тук в отговор на изказването?

И да използвам темата: за вчера гласуваната промяна за брой подписи за референдум - отново мнението да си изкажете?













Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Б. Борисов:
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2009, 09:37:38 am »
ето и отговора ot Б.Б.

news.bg

В редакцията се получи писмо от пресцентъра на ГЕРБ, което е отговор на обвиненията, отправени днес към изказването на Бойко Борисов пред българската общност в Чикаго.

Позицията ми като личност и като лидер на партия ГЕРБ винаги е била позиция на уважение към българската нация в нейното единство - българи, роми, турци и други.

И това отношение е взаимно. Това доказва и поканата ми да осъществя това пътуване, покана, която дойде от двама българомохамедани в Чикаго - Хамит Русев и Шефкет Чападжиев.

Не мога да си затворя очите обаче пред факта, че в България има партии и лидери, които провеждат политика на съзнателно дистанциране на тези групи от общите процеси в страната - чрез икономически, финансов и политически натиск.

Тези хора, които живеят в окаяно състояние, са ресурс на партии, които не могат да стигнат до властта с честни средства.

Има и партия, която по този начин държи в зависимост и българските пенсионери, като експлоатира техните младежки емоции и финансови трудности.

Според мен проблемът не е в качеството на хората, които живеят в страната, а в качествата на българската политическата класа в момента. Това, че определението е вярно, показва и реакцията днес. Българските политици са способни да загърбят истината в името на конюнктурни и съмнителни политически дивиденти.

За това последователно поддържам тезата, че в управлението на страната трябва да се привличат хора, които имат международен опит и които са изградени и вече работят по професионални европейски стандарти.

Затова казвам, че ще привличам и търся българи в чужбина за участие в управлението, а не че ще търси ново население за страната. Тази позиция е последователна и се реализира и изразява при всяко едно от пътуванията ми в чужбина.

Това е политика не само на търсене на нови управленски кадри. Това е политика за интегриране на българската нация. Тя кореспондира и с отношението към Македония.
Една страна, която е не просто близо до нас , но в която живеят етнически българи.

За тях ние като държава не правим нищо, а икономическото сътрудничество би могло да помогне на българите и от едната , и от другата страна на границата ни. Разбирането на метафорите и образния стил е въпрос на интелигентност и по-широко мислене.

Реакцията на политическите партии в последните часове са неадекватни. Те са отзвук на изопачени медийни публикации, а не на факти. Те могат да бъдат открити в точния текст на разговора ми и в записа от срещата ми с над 500 българи.

Разговорът премина в неформален и стил, при ясно разбиране между участниците. В такава ситуация сухите политически декларации звучат неестествено и създават дистанции.

Политиците, които не се придържат към фактите и не се интересуват от тях са или подведени или търсят ползи от съзнателно преиначаване чужди фрази. Това не се случва за първи път и показва съзнателното търсене на дискредитирането ми и на ПП ГЕРБ.

Този случай показва ясно кампания за дискредитирането ми именно в Чикаго, където живеят най-много български емигранти, място, където днешните български политици не могат да стигнат и дори да бъдат поканени.

Тяхното поведение за пореден път цели да отклони вниманието от проблемите на страната. Припомням, че дори и вчера еврокомисаря по регионалната политика Данута Хюбнер заяви категорично, че блокираният от парламента закон за конфликт на интереси ще блокира и отпускането на евросредствата по оперативните програми.

Това ли е адекватната политика на българското?

В заключение пожелавам на всички български политици да бъдат посрещани от емигрантите в чужбина така, както бях посрещнат аз!
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Афродита

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1774
  • Пол: Жена
  • ... само дъното ... знае ... кои сме ...
Re: Б. Борисов:
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2009, 10:55:58 am »
В думите от изказването  има много истина ... Факт е че турците и ромите гласуват винаги ... (дори и да не могат да четат )... вчера даваха по новините кои партии биха влезли в парламента, ако изборите се състоят сега, на трето място беше ДПС ... нямам нищо против останалите народи, но все пак сме в България ... Не мисля, че е нормално по улицата да чуваш повече турска и ромска реч от българската ... Не искам да обидя никой, но след като си избрал да живееш в тази страна не би ли трябвало да си българин?! ... Не разбирам защо българомохамеданите ги разграничават по този начин ... та те са българи изповядващи исляма ... Има много страни по света, в които има  най - различни вери, но това не променя тяхната националност ...

Що се отнася до реакцията на другите партии, според мен просто се възползваха всеки по своему от ситуацията ...
Душата ти е моя цветна дреха.
Минзухар, усмихващ пролетта

от днес ще бъда, съм. А Ти полека
по вятъра ме намери. Сега...

Ухая на любов от цяла вечност.
Но скоро ще се срещнем. Знам това.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Б. Борисов:
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2009, 12:13:00 pm »
Прав е човека, поне вижда реалността.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Б. Борисов:
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2009, 12:22:32 pm »
Според мен той каза това което всички си мислим отдавна но го каза много директно за политик... тозно заради това сега ще го разпънат на кръст! Както каза Афродита всеки гледа за себе си да извлече полза! Според мен е абсолютно прав .. не мисля че е искал да обиди пенсионерите или циганите или турците но със сигурност реално ако погледнем какво ще видим.... 70% от гласуващите на избори са или цигани които не могат да четат или са купени или пенсионери които милите както и да ги погледнеш не са съвсем наясно какво и как се случва и си продължават да си живеят в тоталитарно време... реално какво излиза че хората които са трезвомислеща възраст сиреч 18-40(горе долу) са къде? - в чужбина и тук остава един наистина малък процент българи които да гласуват! Само че естествено никой не го устройва да го признае тва нещо! И сега хващам бас че Бойко ще го разпънат за думите му защото всеки ще ги изтълкува както на него му е угодно!!!!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Б. Борисов:
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2009, 13:32:20 pm »
Ще го разпънат, защото така им е угодно, да го премахнат, защото той е опасност за тях.

Както видяха опасност от наближаващ референдум и се насраха в парламента, и веднага беше променено всичко ... скапана работа ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Б. Борисов:
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2009, 14:11:59 pm »
Борисов поне има смелостта да каже какво мисли и да говори истини. Медиите са тръгнали да го разпъват... Ма естествено. Както вече казахте, той е заплаха за тези в парламента! Но ако медиите успеят да очернят Борисов пред обществото и то се подведе... Не ми се мисли как ще се прецакаме тогава.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Б. Борисов:
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2009, 15:55:20 pm »
Я сравнете Софиянски и Борисов. Кога Софиянски ... е разкривал някакви абсурдни проекти? Аз лично си спомням, че беше построил някаква си чешма някаде си из София. Борисов е твърд и възпрепястван. АКо има силна подкрепа ще постигне много. Надявам се младото поколение да направи правилно решение. Естествено ще дойде и момент в който ще се разбера какво е направил. Според мЕн до тука е показал доста нередности. И за вбъдеще дано постигне големи резултати в политиката си.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Б. Борисов:
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2009, 22:05:44 pm »
Ами прав си е човека.Кой гласува?Единици.Другите или не вярват на никой ,или са зад граница.А политиците само това чакат ,да каже нещо и да го разтълкуват по друг начин ,изгоден за тях. [confused]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Б. Борисов:
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2009, 09:53:20 am »
Бойко Борисов: БСП кряка като пуйките в Банкя

09 февруари 2009 / News.dir.bg

"Всички в държавата се изказаха по повод моите думи. Но къде точно е грешката, питам аз? Къде бъркам? Никой не беше изслушал записа, а всички се надпреварваха да го коментират.
Лицемерите под строй се надпреварваха да бълват мнения. За пореден път ще кажа, че аз не изнесох лекция. Отговарях на въпроси. Хората зад океана се интересуват живо какво се случва в родината им".
Това казва столичният кмет Бойко Борисов пред вестник "Стандарт", цитиран от БГНЕС, по повод казаното от него в Чикаго за недобрия "материал" в България.
Борисов посочва, че е бил питан и за икономиката, за това какво става с демокрацията, за Македония. "Питаха за демографския фактор, който съществува у нас в момента. Всичко, което за нас е ежедневие и сме потънали в него, за тях е особено важно, защото са далече. Отговарял съм по съвест", казва още той.
Относно коментара на премиера Станишев, че на Борисов всички са му криви Борисов изтъкна: "На Станишев само завистта му личи. Изнервен е. Според мен прави манипулации с единствена цел - да отвлече вниманието от милиардите, които има опасност да загубим. Еврокомисарката Данута Хюбнер го каза ясно. Ако продължим в същия дух, ще изгубим голяма част от еврофондовете. И затова Станишев е наел PR агенции да правят синтактичен и морфологичен разбор на думите, които използвам, за да може да се крие зад вълната от популизъм на БСП. Защото говори за пенсионерите, някак изпуска, че те - нашите майки и бащи вият от глад всеки четвъртък пред парламента. Хайде да погледнем и другата страна на медала. Едва ли заради липса на реформи огромни съсловия у нас остават неграмотни. Не могат да се подпишат. Ако преброим магистрите и бакалаврите у нас, ще блесне ясната нелицеприятна картина на това управление", казва още Борисов.
Относно казаното по адрес на турците в България столичният кмет обяснява, че "30 семейства тютюнопроизводители се вдигнали от Гоцеделчевско и дошли да търсят помощ от ГЕРБ". "Хората са се мъчили цяла година над тютюна, който е единственият им поминък, а не могат втори месец да си вземат парите от него. Не отидоха в Министерския съвет или пред парламента, а в централата на ГЕРБ. Какво повече да коментираме", подчертава още неформалният лидер на ГЕРБ.
Според него по време на визитата му в САЩ българските имигранти са му казали: "Само ти си в състояние да направиш нещо." "Това не може да не ми дава сили, да се боря с тези, които са готови на всичко, само и само да не пуснат властта и статуквото. Трябва да върнем тези хора в родината. Част от тях са сключили смесени бракове, плащат данъците си в други държави. А за да настъпят промени, на България са й необходими 7 милиона души. Защото, като махнем децата под 18 години и пенсионерите, оказва се, че един човек работи, за да издържа двама други. Казвам го с уважение към тези двама, които не внасят пари в бюджета. Това е материалът! С цялото ми уважение!", казва още Борисов.
На въпроса очаквал ли е толкова яростна атака, Борисов отговаря:"В Банкя хората гледат пуяци и сутрин те издават един особен пронизителен звук. Така гледам на тези, които запяха веднага в хор срещу мен. Завистта им дойде в повече. Защото ме прие кметът на Чикаго, който от 1972 г. управлява града. И с този човек разговарях повече от час за всичко, което се случва у нас. После се срещнах с шефа на "Джърман Маршал фонд". Това е една от най-влиятелните организации в света. Грег Кенеди е потомък на клана Кенеди. Имах срещи и в Световната банка, и в Международния валутен фонд. Вкараха ме в подземното метро под Белия дом, където влизат само сенаторите. Те слизаха от банките, за да се срещнем защото се интересуват от нас. От България, от ГЕРБ и неговата евроатлантическа ориентация. Това не може да не ме прави горд. Знам, че управляващите в момента искат да ни няма. Обаче ни има", казва Борисов и добавя: "Не ние, те са свикнали да ходят и да се топят едни други. Мафиотските кланове на БСП се опитват да ни топят нас, топят и себе си в Брюксел. А сигналите, които текат към Щатите и Европа, никак не са положителни. Те не идват от нас, нали не се съмнявате, че евроатлантическите ни партньори получават информацията, която им трябва. Основното, с което ни свързват, е корупцията. И да не забравяме, че Столетницата е партия, която е осъществявала терористични актове. Че е раздавала присъди без съд, че е рушила човешките права. За тези неща няма давност".

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.