Автор Тема: Какво кара хората да се заяждат  (Прочетена 6128 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #15 -: Юли 10, 2006, 22:45:46 pm »
Какво значи някой да си налага мнението ? Тая заучена фраза няма ли да я зарежете най-после ? Като как се прави това , може ли някой да ми обясни? Как точно някой може да ми наложи мнението си в един форум?

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #16 -: Юли 11, 2006, 09:43:49 am »
Да отричаш да приемеш мнението на другия и постоянно да го караш той да приеме твоето, дори то да е грешно...Ооооо D`Eva има ги такива дето толкова са се осъвършенствали в налгането на мнението, че не се усещаш как тяхното мнение става и твое :p Така че може - дори във форум може - хората са големи манипулатори понякога :) :) :) :) :)
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #17 -: Юли 11, 2006, 10:24:50 am »
Наистина не виждам как ще си наложи мнението . Нали за да имам мнение то се базира на собствени заключения , на факти , уверила съм се и именно затова съм стигнала до точно това мнение . Как някой ще ми налложи своето?
Може да провокира нови мисли относно дълбочината на виждането , не да ми наложи различно мнение - не.
Виж ако нямам свое може да приема нечие , но задължително ще го осмисля добре преди това.
Ей затова казвам ,че в спора не се ражда никаква истина..особенно в философски спорове на форумно ниво. Ако са някакви научни на професионално ниво - да , ама в такива като тези тук - никога.

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #18 -: Юли 11, 2006, 10:38:34 am »
Наистина не виждам как ще си наложи мнението . Нали за да имам мнение то се базира на собствени заключения , на факти , уверила съм се и именно затова съм стигнала до точно това мнение . Как някой ще ми налложи своето?
Може да провокира нови мисли относно дълбочината на виждането , не да ми наложи различно мнение - не.
абе нали ти казвам има ги всякви...така могат да те манипулират, че свят да ти се завие, засега ги усещам такивата ми хорица, което ме радва...

Ей затова казвам ,че в спора не се ражда никаква истина..особенно в философски спорове на форумно ниво. Ако са някакви научни на професионално ниво - да , ама в такива като тези тук - никога.
И аз така си мисля...Ама пък ако трябва да си призная тук доста работи науìх и в àстност раздел "Философия". [namigG]
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #19 -: Юли 11, 2006, 11:04:19 am »
Какво значи някой да си налага мнението ? Тая заучена фраза няма ли да я зарежете най-после ? Като как се прави това , може ли някой да ми обясни? Как точно някой може да ми наложи мнението си в един форум?

Кратко, точно и ясно, всичко останало е боза и клишета. Всеки може да си каже мнението и не всеки е длъжен да е съгласен. Според мен проблема на повечето юзери е, че адски много се връзват и си вадят генерални заключения от нищожни поводи. Като това със заяждането - защо го вземате толкоз присърце. Мога да си се заяждам с който си искам и когато си искам, това не значи, че имам лоши чувства към тоя човек. Не може ли да приемате критиката малко по-философски, и да отвръщате с критика или дори малко злоба, а не директно да лепвате някакви лейбъли и хоп - колко сме обидени.
И да, съгласна съм и с това, че голямото его не винаги е белег на силен характер, както и обратното.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #20 -: Юли 11, 2006, 11:14:05 am »
Какво значи някой да си налага мнението ? Тая заучена фраза няма ли да я зарежете най-после ? Като как се прави това , може ли някой да ми обясни? Как точно някой може да ми наложи мнението си в един форум?

Кратко, точно и ясно, всичко останало е боза и клишета. Всеки може да си каже мнението и не всеки е длъжен да е съгласен. Според мен проблема на повечето юзери е, че адски много се връзват и си вадят генерални заключения от нищожни поводи. Като това със заяждането - защо го вземате толкоз присърце. Мога да си се заяждам с който си искам и когато си искам, това не значи, че имам лоши чувства към тоя човек. Не може ли да приемате критиката малко по-философски, и да отвръщате с критика или дори малко злоба, а не директно да лепвате някакви лейбъли и хоп - колко сме обидени.
И да, съгласна съм и с това, че голямото его не винаги е белег на силен характер, както и обратното.
абсолютно вярно :) особено това за връзването-едно време базиках Иво че ако затвори форума и някой може и да се самоубият ако не намерят друг форум :)

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #21 -: Юли 15, 2006, 00:21:00 am »
Д'ева наистина има хора който могат да ти наложат мнение, колкото и невероятно да ти изглежда това и причината това да се случва е "Недостатъчната информация", няма човек който да знае всичко в която и да е тема винаги по нещо убягва и то се знае от друг затова се раждат различни мнения. Ти казваш, че твеото мнение се ражда на базата на собствените ти заключения, това е много важно и вярвам, че е така, но твойте собствени заключения се сформират от нещата който си видяла пречупени от мирогледа ти, а и двете са относителни неща, винаги изкача допълнителна информация и човек (ако е умен) винаги се променя. Точно на тази база се е родила поговорката "Никога не казвай никога". Ти сама казваш, че чуждо мнение "Може да провокира нови мисли отностно дълбочината на мисленето", това е първата крачка... Хората са различни и мислят по различен начин, точно затова има и различни мнения. Тези различни мнения трябва да се посрещат с разбиране и уважение (може би ще кажеш "ти ли намери да ми говориш за уважение на чуждото мнение")
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #22 -: Юли 15, 2006, 00:26:17 am »
Туик извинявай че пак няма да се съглася с тебе,но мисля че подценяваш хорския характер.Повярвай ми ако аз не искам да ми бъде наложено някво мнение - то няма сила на тоя свят дето да го направи.Мнение се налага на хора със лабилна психика,слаб характер или въобще без характер

Angel Soul

  • Гост
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #23 -: Юли 15, 2006, 00:28:01 am »
Мнение се налага и на хора, които не умеят да разсъждават самостоятелно и лесно възприемат чуждите мисли, без да ги подлагат на собствен анализ. А голяма част от хората са такива.

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #24 -: Юли 15, 2006, 20:59:48 pm »
 ludnegar пич, все пак "никога не казвай никога", "очаквай неочакваното"... и така нататък... все някога си си променял мнението, дали по собствена праценка или с чужда помощ няма значение. Защото и променената собствена преценка се променя чрез чуждо мнение... Нито ти нито аз нито който и да е било не живее в  абсолютна затворено общество където нищо не се променя и всичко е едно и също... Разбираш за какво ти говоря нали... Никой никога не е абслоютно прав... Нали знаеш че чрената дупка не е нито черна нито празна... и че бялата светлина е всеки друг цвят освен бял... винаги има друго мнение и макар че не е задължително да е правилно то може да се представи като правилно и да залъже и най големия мозък...
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #25 -: Юли 15, 2006, 21:49:39 pm »
Емии който го може - го може :) няма да ставам бавачка на тия които немогат ..да се оправят.
С хленчене от рода на "пък тоя ми налага мнението си" нищо не се постига . Като си от "налаганите" проблема си е в теб , а не в мен.

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #26 -: Юли 15, 2006, 22:37:26 pm »
 D`Eva съмнявам се някой да те иска за бавачка, но както и да е. Не знам дали на мен говориш, като говориш за "налаганите", но това няма значение. И си права който го може, го може. А да си призная не съм виждал някой да хленчи "пък тоя ми налага мнението си".
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #27 -: Юли 15, 2006, 22:45:29 pm »
Значи си сляп :) 


пс: останалото съм казала по принцип

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #28 -: Юли 16, 2006, 23:06:03 pm »
Да май съм сляп може би не знам дали ми говориш на мен  D`Eva. Затова ще те помоля да ме спонемаваш когасто говориш на мен, просто не съм врачка за да знам кое анонимно послание е насочено към мен... затова те моля поне в тази насока не ме оставяй сляп... че в слепота трудно се живей...

П.П. а относно принципа искам да те попитам твой ли е или си го взаймствала отнякъде...

П.П.П. надявам се да не се обидиш, обичам да споря с теб... (или може би да се заяждам... все пак тази тема е за заяждане... :) )
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Какво кара хората да се заяждат
« Отговор #29 -: Юли 17, 2006, 00:47:48 am »
Взаимстването не ми е присъщо . Няма да питам дали си забелязал :)