Автор Тема: Свободата на словото  (Прочетена 3250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Свободата на словото
« Отговор #15 -: Юли 06, 2006, 20:39:22 pm »
Ехоооо,споко сега .Давайте подред на номерата и по-спокойно.Всичко ще си дойде по местата.
Така,значи първо да отговоря на  ludnegar.
Прав си ,че като майка ,сигурно не мога да бъда безпристрастна,сигурно винаги си личи мнението ми на майка.Не мисля ,че това е недостатък от моя страна.сигурно би трябвало като мод да не изразявам категорично отношение и да не апелирам към принципите ,които непрекъсното повтарям на децата си.знам ,че вие не сте ми деца и си имате родители.Не бих могла и няма нужда да ви бъда майка.Но и ти ме разбери ,че като такава аз не мога да бъда друга.Няма как да стана на 15  и да се държа като 15-годишна.Даже и не помня как съм се държала тогава.Аз изразявам мнение като всички останали.Това ,че си личи че е мнение на майка ,ами съжалявам ако ви е трудно да ме разберете,но аз преди всичко съм майка и после съм мод и всичко останало.Относно работата ми като мод,какво да ти кажа,има си админ,нека той да прецени .Аз така разбирам нещата ,така ги усещам и така действам.Трия теми ,в които се почва една безспирна препирня с нищо градивно в себе си ,трия теми с обиди и зли думи.Трия теми,в които се вижда че се цели да се накърни нечие достойнство.Винаги съм се придържала към добрия дух и реално ,и виртуално аз държа на това.
Радвам се на старанието ти да промениш нещата,ако естествено това ти е целта,ако е просто да ни покажеш колко сме всички тука ограничени и безмозъчни,особено модовете,еми какво да ти кажа ...жалко за методите ти ,защото така нищо не се постига.Ако искаш нещо да постигнеш,прави го умно и с такт,а не с крясъци и размахване на пръст.Не веднъж съм призовавала към ТОЛЕРАНТНОСТ.И сега ще го направя.
:) :) :) [inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Свободата на словото
« Отговор #16 -: Юли 06, 2006, 20:52:23 pm »
Така,моля да не се отплесваме вече с недостатъците на форума ,а да обърнем дължимото внимание на темата.Не налагам ,призовавам! :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Angel Soul

  • Гост
Re: Свободата на словото
« Отговор #17 -: Юли 06, 2006, 21:06:02 pm »
Така,моля да не се отплесваме вече с недостатъците на форума ,а да обърнем дължимото внимание на темата.Не налагам ,призовавам! :)

 [a taka]

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Свободата на словото
« Отговор #18 -: Юли 06, 2006, 22:02:05 pm »
еми то бе тони , виж ти как отговори точно, ясно и кратко като нормален и аз съм напълно задоволен от отговора ти... и как да не ми се набие на очи отговора на мадам модератор-професор.Кажи моля те тони като по голяма от мен как да втълпя на тва същество нещо в главата каквото и да е ?Имаш ли нормално обяснение защо тя си мисли че аз трябва да бъда безпристрастен ??-естествено че не съм,но и не ми се налага защото не нося отговорност,не съм модератор!!!!Тва някво обсебване ли е при нея не знам аз пиша за модераторите като цяло,но тя го приема лично,баси заведете я на лекар, нали сте и приятели уж,давайте и лексотан,аз направо без думи останах,тя все едно ще експлоадира всеки миг-ама и луди хуморески пише-най-добрата приятелка на всички винаги казвала какво мисли в очите(виц номер 1 )А момента със лъвовете е направо покъртителен.Психология на лъва...  [bravisimo] [bravisimo].След като се опрваи от емоционално нестабилното си състояние мисля че спокойно може да кандидатсва за работа в телевизия Анимал Планет...Но най-много се потресох от факта че кралицата на копи-пейста и заучените фрази обвини всички форумци че се криели зад такива ии думите си крием там(не знам как става тва е некъф нов литературен прийом).Нали ще ме извинявате за ироничният тон в който пиша този пост,но след такива култови изказвания наистина няма как другояче да подходя.И искам да попитам аз ;въпрпсните култови изкавания на "професор Вучков"-"терминатор-модератора" не са ли най-голямото доказателство за правотата на думите ми....!!!! ???

П.П последния ми въпрос беше чисто риторичен :)...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Свободата на словото
« Отговор #19 -: Юли 06, 2006, 22:20:28 pm »
Благодаря за добрите думи :).
Доволна съм ,че съм разбрана .
Ще се опитам да ти обясня реакцията на колежката .
Дано отново бъда разбрана!
Та...тя реагира така(доколкото я познавам) чисто от приятелски чувства към всички ,които обича.това е нейното отношение да защити приятелите си.Тя така разбира нещата,засяга се ,защото просто е такъв характер.Всички се учим.Кой на търпение,кой на уважение,всеки нещо му куца. [hey sexyy]Няма идеални.Та...това към което призовах в моя пост беше и си остава толерантност.Това е точно приложимо в случая.Да се приемаме такива каквито сме.Знам ,че думите ти сигурно са били насочени към друг модератор,но след като не посочваш имена ,тя  го приема лично.Аз обяснявам по-спокойно,защото имам тренинг в това отношение.Знам ,че се сещаш откъде идва [fen].Илюзия ще се научи с времето да бъде по-спокойна и да реагира по-внимателно.Сигурна съм в това. [666t tiho]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Свободата на словото
« Отговор #20 -: Юли 06, 2006, 22:35:31 pm »
Надявам се ,че моето мнение ще го приемете като безпристрастно особено в тоя случай :)
Илюзия има право . Това ,че е модератор не измества това че е човек ...ние сме хора преди всичко /или поне така би трябвало да бъде/ . Нали си говорихме в една друга тема , че закона не трябва да бъде сляп .Е тук закона са модераторите и админа . Ако нарушаваш закона ще бъдеш санкциониран , а ако нападаш личностно някой то той има право да ти отвърне на нападките и да се криеш зад това ,че той бил модератор и не трябва да ти отвръща е най-малкото жалко и опит за манипулиране.
Вярно е това което казва луднегър , че има модератори , които се държат свойски и се възползват да затварят устата на някой неудобен като трият и заключват теми , но това няма да ги спаси :)
Относно "добърия тон "... Повдига ми се от вашия добър тон толкова е фалшив ,че като засвирите  в оркестър и на човек почва да му се драйфа ... от "добрия тон" / не всички разбира се/
Лицемерието никога не е било и няма да бъде добър тон . Ако говориш глупости - ще ти кажа ,че си глупак ...Ако някой обижда трябва да е готов да си понесе ответния удар , такъв е закона :) Има хора , които позволяват да бъдат обиждани - тяхна си работа , обаче има и такива които не позволяват - тяхно си право :) така че добрия тон може да е и ритник от кон /право в челото/ :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Свободата на словото
« Отговор #21 -: Юли 06, 2006, 22:47:18 pm »
Незнам как разбираш понятието "добър тон",но явно се разминава с моето определение.За мен добрият тон изисква да не обиждаш другият ,а да го обориш с доказателства за твърдението си.Думи от сорта:колко си тъпа само или каква глупачка си.......не мисля ,че са подходящи и именно това имах впредвид.Незнам ти как си ме разбрала.Не говоря за подлизурство и подмазване-миличка,сладичка ,браво на тебе........Не!Но когато се сипят обиди,е как да си мълчим ?Нали затова сме тука ,да омиротворяваме положението и да търсим истината.Поздрави и усмивки, D`Eva! [gentlefen]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Angel Soul

  • Гост
Re: Свободата на словото
« Отговор #22 -: Юли 06, 2006, 22:58:37 pm »
Dева, защо приемаш добрия тон единствено като лицемерие? Хрумвало ли ти е, че той може да е израз на уважението към другия? Не на показване на някаква несъществуваща обич, а просто на уважение - да поставиш човека срещу теб на равна нога с теб самия? Наистина това невинаги е уместно. Има случаи, когато като те псуват, трябва да напсуваш обратно, просто защото някои хора разбират само от подобен език. В повечето случаи, обаче, усмивката поражда усмивка и това е факт. Затова ако някой иска да постигне резултат с критика, а не само да обиди другия, редно е тя да е направена по начин, който ще накара другия да се вслуша в теб. Не винаги това е възможно, емоциите са нормални, но смятам, че стремежът към уважение и културен начин на общуване все пак трябва да го има.

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Свободата на словото
« Отговор #23 -: Юли 06, 2006, 23:01:39 pm »
Как ще обясниш на глупак ,че глупав и не може да вдене ? Ай кажи ми :) Че ме караш и да му се аргуметирам :) ми тва е още по-голяма глупост .
Като оная госпоица любовна разбрала недоразбрала ама изкоментирала ..е следващия път ще си помисли кого може и кого не може да коментира по начина по който го направи . Глупаците освен глупашки друг език не разбират , затова тия които владеят повече езици е разумно да им говорят на техния :)

Angel Soul

  • Гост
Re: Свободата на словото
« Отговор #24 -: Юли 06, 2006, 23:14:15 pm »
Начин има. Нали по това се различава добрия от калпавия учител? Първият умее да предизвика интерес и мотивация. :)

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Свободата на словото
« Отговор #25 -: Юли 06, 2006, 23:21:08 pm »
Аз обаче не се имам за учител и не искам да бъда такъв на никого  :) Изказването предполага този който го прави да си носи последствията от него . Тва тука не е детска градина , нито е социална служба или дом за бавноразвиващи се .

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Свободата на словото
« Отговор #26 -: Юли 07, 2006, 17:44:41 pm »
така де дотук всичко е направо перфектно - сякаш говорим на почти един и същи език
Илюзия ще се научи с времето да бъде по-спокойна и да реагира по-внимателно.Сигурна съм в това. [666t tiho]
- тва го разбирам тони като : илюзия ще порасне - и искам да питам тя докато порасне ние останалите какво трябва да правим , да и държим биберона ли ?ами ако не порасне,а ?ако си е просто "професор Вучков"ама нов стил - ние кво да правим тогава да си търсим нов форум ли ???както и да е.Я да обърнем внимание малко и на девицата в бяло и нейната безспристрастност... ахаххахаха.Искаш да си говорим за добър тон и фалш...че ти самото олицетворение за фалш(мисля че знаеш какво имам в предвид)и се сещам за поне 15 човека от тоя форум дето ще го потвърдят-само леко да загатна...; "Дева","Шаломе"...как бяха другите че почнах да ги забравям,но нали това е друга тема, а и докато не съм забравил само да попитам:още ли получаваш припадъци по рейсовете или вече си го преодоляла,щото мама ми прати много хубави хапчета...
ама айде пак на темата-като стана реч и за лицемерие искам да спомена че всеки е лицемерен по свой начин и по свои си причини, за мен лицемерието е изкуство,а за хора като теб(дева) и "професор Вучков" лицемерието е дар божи който смятате че можете да превърнете в изкуство и евала успявате,ама не минава при всеки.Очевидно е че дева явно си търсо мъж или по скоро жертва посредством игричките с които се мъчи да зарибява... ще поиграете,след тва може да има ЛС или ако сте се оказал по "пекан" играч може и напрвао среща в чата... останалото само един бог знае и няколко други човека предполагам-но препоръчвам да послушате какво ви казва Иво...А иначе съм напълно съгласен с девата че закона не трябва да е сляп и аз не искам да е сляп искам да е еднакъв за всички...а тук цари закона на шуробаджанащината или за да съм по изчерпателен тук цари закона на шуромодераторщината
Аз обаче не се имам за учител и не искам да бъда такъв на никого  :) Изказването предполага този който го прави да си носи последствията от него . Тва тука не е детска градина , нито е социална служба или дом за бавноразвиващи се .

а за тия думи шапка ти свалям... направо си като един Зинедин Зидан, ьял мач се луташ и по някое време хоп 30 секунди гениалност които обръщат мача  [a taka] [bravisimo]
охх ми тва е май стана пак дълго ама ко да направя, а колко още ми се иска да кажа ама ... ай нали добрия тон...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Свободата на словото
« Отговор #27 -: Юли 07, 2006, 18:06:19 pm »
А да не ти припомням на тебе твоите собствени думи написани тук в този форум преди време , когато в момент на искреност /наранена/ си призна как си казвал на бялото черно точно поради същите причини , които сега изтъкваш като обвинения срещу другите.Така ,че аз поне съм последователна , а ти както ти изнася така ...и не намесвай Иво , защото и на него му се беше показал в много готина светлина по едно време .

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Свободата на словото
« Отговор #28 -: Юли 07, 2006, 18:25:58 pm »
ама така е аз не го отричам,но пак казвам - от мен не се очаква да съм безпристрастен-не съм арбитър и не съм модератор.Пристрастен съм и то много,аз не нося отговорност,казвал съм на черното бяло и продължавам да го правя за хора на които държа и не виждам в това нищо лошо,защото никой не ощетявам по този начин.Относно Иво,аз винаго съм му казвал това което мисля и хубави и лоши неща,критикувал съм го,дори съм го обиждал понякога,но той винаги е знаел че го правя защото така мисля и защото това смятам за правилно,а което е най-важното всичко което съм му казвал съм му го казвал в очите - нещо с което то не можеш да се похвалиш.И според мен ти не искаш да намесвам Иво не заради не знам ти каква светлина ами за да не би случайно да ти разкрие кирливите ризки за пред форумците-ама не се притеснявай той няма да го направи и то не за друго ами заради форума... :)тая игра с мен не можеш да я играеш...Пловдив е токова малък град, че понякога имам чувството че всички се познават МАЙНА...колкото и да са ДАЛЕЧНИ...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Свободата на словото
« Отговор #29 -: Юли 07, 2006, 18:42:23 pm »
Е като казваш на бялото-черно не лъжеш ли ? Значи си лъжец нали така излиза..и лицемер . Трябва да си модератор за да говориш истината и да си пезпристрастен така ли ? Тва е толкова тъпо , колкото да мислиш ,че има магични пръчки и като докоснеш някоя жаба ще се превърне в професор :)
Колкото до мен , нито ме познаваш , нито си ми виждал очите за разлика от Иво , който няма да каже нищо лошо за мен и не заради някъв си форум , а защото нищо лошо не е видял от мен през всичките тия май 3 години ...разбра ли
Така ,че си заври бръщолевенията там от където ги измъкваш . Ти си една фурнаджийска лопата и нищо повече...въртиш се както ти изнася ...веднъж тоя , после кът ти накриви шапката с нещо айде другия .